Reklama

Reklama

VOD (1)

Nekorunovaný kráľ amerických podvodníkov Irving (Christian Bale) a jeho nemenej prefíkaná britská milenka Sydney (Amy Adams) sú chtiac-nechtiac nútení spolupracovať so skorumpovaným agentom FBI DiMasom (Bradley Cooper), ktorého plány sú na prvý i všetky ďalšie pohľady minimálne rovnako nepriehľadné ako svet, do ktorého ich vtiahol! Do smiechu však veľmi nie je ani výbušnému politickému nadšencovi Carmenovi (Jeremy Renner), ktorý uviazol v bezútešnej pasci medzi všetkými masťami mazanými podvodníkmi na jednej strane a len ťažko odhadnuteľnými cieľmi tajných služieb na strane druhej. A aby bol chaos dokonalý... Úspech či neúspech jedných aj druhých má zjavne v rukách žena nevypočítateľná asi ako smrť či prírodná katastrofa – Irvingova manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence)! (TV Markíza)

(viac)

Videá (9)

Trailer 2

Recenzie (744)

Fr 

všetky recenzie používateľa

,,AŤ TO JE COKOLIV... BUDE TO TO NEJLEPŠÍ, CO JSME KDY UDĚLALI.…“ /// Mistři klamu – žádní eskamotéři, ale dva podvodníčci, z nichž VONA je velice přesvědčivá (hlavně, když vyloží všechno na stůl) a VON je týpek s neskutečnou vanou (že by pivo?). Prudící úvod a pak – prostě dlouho tomu nemůžu přijít na chuť, páč to vyprávění je takový zvláštní. Bejt to kniha, tak se nedostanu přes 13tou stranu. Vypráví, vypráví, a když už se zdá, že hodím čelo – jebnou tam něco zajímavýho. A pak zase a zase a zase a nebejt toho parádního vobsazení, asi bych ty 3* nedal. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkám ne, aby mě všichni chtěli. 2.) Potřebuju poradit, jak správně motivovat (třeba manžela…). 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

Štýlová žánrová báchorka, ktorá akoby si zobrala príklad z niekoľkých častí tejto podfukárskej partie. O. Russell veľmi lišiacky spravil z gangsterského feelingu filmu niečo, na čo som nebol pripravený. Ani podľa traileru sa nedalo vytušiť, čo naozaj príde. Od začiatku dej kolísa niekde medzi drámou, dobre rozohranou krimi, no v nemalej miere sa skoro priblížil komediálnemu charakteru, ktorým pred týždňom ovenčil svoju drámu Scorsese. Neviem, či zámerne, no veľkou mierou sa o to zaslúžila spanilá herecká kreativita dvoch hlavných kohútov Bale-Cooper. Posledná polhodinka nakoniec svojou pointou pripomenula starých dobrých parťákov, no zároveň prináša so sebou aj akési morálne okienko. Netuším čo z toho bolo režisérovou prioritou, ale prekvapujúco to celé držalo celkom dobre pohromade, najmä (znova prizvukujem) vďaka hercom, btw De Nirova rolička nemala chybu. Scenár občas zakopol, vniesť do toho trošku viac šťavy a trošku to zrýchliť, tak by sa na to asi pozeralo lepšie, ale všetko vynahradia skvelé dialógy a záverečné zvraty. Plus oceňujem výber hudby a režisérov cit pre detail a reálie. 80%. ()

Reklama

JohnnyD 

všetky recenzie používateľa

Pozerá sa na to skvelo. Má to nádhernú kameru, kulisy a kostýmy. Atmosféra 70. rokov je úplne odzbrojujúca. Ale scenár je nanajvýš priemer a casting je síce hviezdny a niektorí podávajú fantastické výkony (najmä Amy Adams a Christian Bale), Jennifer Lawrence je zle obsadená a nechápem, ako sa z Jeremyho Rennera stala hollywoodska top hviezda. ()

Radek99 

všetky recenzie používateľa

Hypotéza, kterou jsem zformuloval v průběhu sledování filmu: Režisér David O. Russell si myslel, že může točit jako Martin Scorsese. A tak, když už točil o Atlantic City, si od Martyho vypůjčil polovinu herců z Mistrova seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City a jako pojistku, když už točil o kasinu, hlavního představitele z Mistrova Casina. Ale ani tyhle popošťouchnutí neudělaly z Davida O. Russella Martina Scorseseho. A to se Robert De Niro fakt snažil... ()

Madsbender 

všetky recenzie používateľa

David O. Russell nemá zmysel pre mieru. Už pri jeho predchádzajúcom Silver Linings Playbook mnou zmietala neistota a pocit umelého kalkulu, skrývajúceho sa pod lákavým povrchom. American Hustle sa to už ani nesnaží skrývať. Vyladená divácka šou, ktorú predstavuje funkčná (a efektne zostrihaná) videoklipová naratívna štruktúra, mnohopočetnosť žánrov, postáv, narátorov a história, komicky prekrútená do sebaironickej a sebaparodujúcej frašky plnej známych tvárí na pôdoryse vážnej témy a aféry gargantuovských rozmerov láka na krajne mainstreamový, ale tak trochu nevšedný zážitok. Jedným z dôkazov Russellovho zmyslu pre humor je obsadenie - v skutočnosti boli všetci aktéri aféry v danej dobe v priemere o 20 rokov starší. Taktiež zámerne hyperbolizovaná štylizácia charakterov a atmosféry neskorých 70. rokov by výdatne podporili Russellov zámer ukryť pod pozlátkom rafinovaný trik, ktorý by dokázal vytasiť na diváka. Miesto neho však nemá nič v rukáve, len 138 minút materiálu, ktorý sa dá prirovnať k sofistikovanej prostitútke - je na pohľad krásna a hrá sa na nedotknuteľnú, ale vo výsledku si to nakoniec rozdá s každým. A pod tým všetkým sa skrýva absolútne banálny a zbytočný hoax, ktorý v skutočnosti cieli len na jediné, a to je akademická trofej, po ktorej Russell tak túži. Samotný príbeh je vitrínou scenáristického balastu, klišé a lacných barličiek, na ktorých stojí jeho chabá sieť imaginárnej rafinovanosti. Rozkročenosť medzi žánrovými škatuľkami pri nevyrovnanosti filmu nemožno vnímať ako úspešné nevyhranené, univerzálne umelecké solitérstvo, ako skôr nerozhodnosť a neschopnosť ustrážiť si vypustených králikov. Skrátka, niekto by tu chcel príliš, ale všetko mu to padá na hlavu ako domček z kariet. Zvoľnil by som z mierne prehnaného hodnotenia, ale s ohľadom na (opäť zámerne, ale zúfalo priehľadne) rozprávkový záver a "veľké odhalenie" nemôžem ísť vyššie, najmä keď som nedávno videl podobne ironickú, nestriedmu a fraškoidnú, ale premyslenú a zábavnú nepovrchnú esej Orsona Wellesa na tému podvodov F for Fake. Mimo toho nevidím jedinú vec (okrem zábavného hairstylingu a kostýmov), kvôli ktorej by si American Hustle zasluhoval moju pozornosť a považujem ho len za stratený čas. 15% ()

Galéria (86)

Zaujímavosti (38)

  • Původní verze scénáře od Erica Warrena Singera byla v roce 2010 na osmém místě žebříčku nejlepších nezfilmovaných scénářů. Natáčení se nakonec ujal David O. Russel, který jej přepracoval. Konečná verze se liší především ve stylizaci postav, záměrem bylo karikovat skutečné účastníky aféry. (KlonyIlony)
  • Christian Bale musel kvůli roli nabrat kolem 40 liber. Není to poprvé, podobné tělesné transformace už dříve absolvoval. (wohna)

Súvisiace novinky

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (viac)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (viac)

Reklama

Reklama