Železný Schwarzenegger

• USA Pumping Iron

V roce 1977 si nezávislý dokument posvítil na svět kulturistiky. Film se stal kasovním trhákem a vzbudil mezinárodní senzaci. Odstartoval kariéru jednoho budoucího multimilionáře a navždy změnil svět bodybuildingu a tělesného cvičení obecně. V hlavní roli zazářil pětinásobný držitel titulu Mr.Olympia Arnold Schwarzenegger. Dokument doprovází tohoto osmadvacetiletého kulturistu na cestě za jeho 6. titulem. (oficiálny text distribútora)

Smerfetka88

Další filmové překvapení, které mne potkalo. O Schwarzeneggrových hereckých kvalitách je zbytečné se rozepisovat, protože zatím ukazoval jen a pouze jeden univerzální výraz tváře doplněný o menší nebo větší úsměv. Ovšem v tomhle dokumentu dokazuje, že není jen bezduchá hora steroidů, ale že je to stratég a psycholog, který ví, jak na soupeře. Jeho hlášky v tomhle kousku mě mnohdy pobavily, což se u něj často nestává, a líbilo se mi, jak je celý dokument pojatý. Víc hvězd nemůžu dát díky všem těm hrůzám, které jsou k vidění. Nejsem v žádném případě příznivec kulturistiky, ani žádný odborník, ale asi chlapec holt něco dokázal.... ()

Dave9794

Povinně pro každého jedince zabývajícího se bodybuildingem! Opravdu povedený dokumentární film o IKONĚ kulturistiky. Film nenabízí jen čistý pohled na posilování. Ba naopak. Lze zde spatřit sílu, odhodlání, srovnané priority a neskutečný charakter, kterým Arnold oplývá. A navíc Pumping Iron neskutečně dovede motivovat! ()

quazar

Skvelý dokument o kulturistike, ktorý zaručene prinúti každého cvičiť. Vždy som vedel, že Arnold má svaly, ale nikdy som nevedel, že ma také veľké sebavedomie. Film ktorý dokumentuje celý priebeh a prípravu na Mr.Olympia 1975. Nikdy som si nemyslel že Arnold je až taký veľký frajer. Ten kto to nevidel, nikdy nepochopí. ()

JohnZ87

Jedinečný a dnes už kultovní pohled do světa průkopníků moderní kulturistiky v čele s legendárním Arnoldem Schwarzeneggerem. Nechybí humor, nadhled a vzájemné špičkování. ()

jos_sep

Zlatá éra kulturistiky. Columbu, Ferrigno, Zane a samozřejmě Šváca a další v legendárním Gold´s gymu. Film, který změnil svět bodybuildingu.. ()

karlee

Poměrně bizarní záležitost, až se trochu divím, jak to tu má hodnocení, myslel jsem, že budu těžce zvedat průměr. Ale pobavilo, hlavně povedená historka s tričkem. A taky se dozvíte, proč nešel Arnie tátovi na pohřeb, to už ovšem není tak veselé... ()

ktzc

Mám rád posilku, mám rád kulturisktiku. Arnold byl a je borec jako nikdo jinej, ale kvality tohoto dokumentu mi připadají vážně mizivé. ()

teltri

Dnes som si ho pozrel, konecne, po tolkych rokoch cakania. Velmi inspirativny aj teraz v sucasnosti. Odporucam pozriet si rozhovor s Arnoldom v DVD Bonusoch, tam vysvetluje, ktore informacie boli pravdive a ktore boli hrane, pretoze islo o hrany dokument. ()

Ferenzo

Krásně zpracovaný dokument o Mr. Olympia 1975. Příprava Arnolda a jeho soupeři, jejich příprava, hecování, útoky na psychiku. Arnold je docela arogantní ale je pravda že si to může dovolit. Rozhodně se mi to líbilo. Kdo má rád Arnolda tak musí vidět. 85%. ()

cress

Výborné zábery na "napumpované železné konštrukcie" na ľudskom tele. Ale aj napriek tomu, že niektoré historky si vymysleli aby sa divák nenudil, ja som sa bohužial nudil. ()

Born2BeAlone

Arnold je králem kulturistiky a jedním z posledních mistrů, u kterých ještě vypracované tělo působilo v rámci možností esteticky a vkusně - s tím se dnešní hroudy svalů nemůžou vůbec rovnat. Z dokumentu si nejvíc pamatuju tu absolutní vyrovnanost a sebejistotu, která Arnolda provázela (a asi ještě provází dodnes). ()

anyonecek

Tenhle člověk není obrovský jenom vzrůstem, ale hlavně jeho osobností. Vůbec jsem netušil, o čem všem je vyhrát tyhle všechny soutěže. Zde záleží na úplně všem a jak Arnold říkal, když po něm bude chtít někdo rady, tak mu prostě dá špatné, protože to není zakázané a sám si tím jen přilepší. Spousta lidí co postuje ty sračky na fb ohledně Stalona a Arnolda a dalších světových osobnosí, tak nikdy to co tam vkládaj ani z půlky nedokáží a ani z půlky nesplní, protože je to prostě jen jejich skořápka a uvnitř jsou to furt jen malí a smutní lidé. Arnold si určitě prožil skvělý život a i když ho někteří kritizují za to jak dnes vypadá, tak jeho úspěchy za 30 let života 99% lidí nedosáhne ani za celý život. Skvělý film, který by měl shlédnout každý člověk, který odsuzuje jakékoliv cvičení a nebo posilovnu. ()

PATWIST

Neskutočné, myslím si že je to POVINNOSŤ VIDIEŤ pre toho kto sa venuje kulturistike a posilňovaniu, tento film vás motivuje viac ako ročné predplatné nejakého časopisu o fitness či kulturistike. Objavia sa tu kulturistické legendy zlatej éry kulturistiky ako napríklad hlavný predstaviteľ Arnold Schwarzenegger Frank Zane či Franco Columbu. Keby som vám mal dať lekársky predpis tak by znel: vzhliadnuť min. raz ročne. No a za týmto veľdielom by som určite odporúčil pokračovanie Raw Iron: The Making of 'Pumping Iron' (2002), ktoré objasnuje niektoré udalosti z tohto filmu. ()

Berty00

Arnold Schwarzenegger JE a VŽDY bude jedna z najväčších legiend nielen vo filmovom priemysle ale aj v kulturistike...Tak to je a tak to vždy bude...Vložil všetky sily do svojho sna a to čo dokázal sa zdá byť nereálnym pre mnohých...Jeden z najlepších a najpresvedčivejších dokumentoch v histórii športu...Stallone sa s ním len hlúpo naháńal kto dostane lepšiu rolu no tento borec mal za sebou už šesť najvyšších titulov v kulturistike...Arnold Schwarzenegger dokázal viac než len byť vzorom a legendou v kulturistike pretože sa presadil aj vo filmovom priemysle a vidíte ako to dopadlo |Terminátor|...Holywoodska legenda,športová legenda,guvernér,čo ešte príde Arnie ? ()