Šerif Hall (Bud Spencer) je obľúbený pre svoju láskavosť a ústretovosť. Na jednej z obhliadok mesta stretne malého podivného chlapca, ktorý tvrdí, že pochádza z vesmíru. Šerif sa snaží zistiť jeho meno a vrátiť ho rodičom. To sa mu ale nepodarí, pretože chlapec stále tvrdí, že sa volá H7-25 a pochádza z cudzej planéty. Zároveň sa ho pokúša presvedčiť svojimi mimoriadnymi schopnosťami a mimozemskou technikou. Šerif mu postupne začína veriť a stane sa jeho priateľom. O chlapcovi sa však dozvedá aj armáda, ktorá s ním má svoje vlastné plány. Chlapca unesú a šerifovi nezostáva nič iné, len oslobodiť malého mimozemšťana z vojenskej základne, aby si ho mohol včas vyzdvihnúť jeho otec, ktorý sa už blíži k Zemi z vesmíru. (TV JOJ)

FireTight

Proč?? Proč se to "mimozemské dítě" muselo po celých téměř sto minut tvářit tak strašně protivně? A ten dabing, ten tomu taky moc nepomohl, ten byl vyloženě děsivý. Ale na druhou stranu věřím, že své vlastní fanoušky si film mezi dětmi do takových třinácti let určitě najde. Vždyť má dětského hlavního hrdinu, silného ochránce hlavního hrdiny, zlé nepřátele z řad americkékého "XYZ" ústavu a docela dobrý příběh. Bud Spencer mi opět ukázal, že si uměl poradit i bez svého dlouholetého parťáka Terence Hilla. Ale na víc než dvě hvězdičky to z mé strany bohužel nebude, je mi líto. ()

anli

Zvlastni mix sci-fi komedie a Buda Spencera,ktereho jsem mel rad uz jako maly kluk(kdo ne?),kde neni nijak vyrazny scenar ani rezie a vlastne ani nic jineho,ale Bud je standartne dobry a s malym mimozemstanem pusobi vtipne a pohodove a o to italskym filmarum slo.Je to klasicka nostalgicka komedie 70-tych let a je potreba ji hodnotit k datu sveho vzniku.Takze mu davam 55%. ()

duklak2

Velké zklamání. Čekal jsem více. Slibný děj, ale tvůrci nedokázali využít potenciál. Toho mimozemšťana měli ztvárnit úplně jinak a ne jen, že to bude obyčejný malý kluk, který bude mít nějaké zařízení (paprsek), kterým bude dělat neobyčejné věci. Mohli si také spustit Spencerovské bitky, kdy Bud všechny zmlátí a nikomu se nic nestane, ale Bud je jako vždy vítěz. Možná mé hodnocení je ovlivněno také tím, že tento film jsem neviděl v dětství, ale až teď v mé pokročilé dospělosti. Třeba se někdy podívám i na 2. díl. ()

Malarkey

Buda mám rád i v jeho samostatných filmech, ale tohle je teda něco. Určitě na tom hraje fakt, že jsem to neviděl jako malý, takže nostalgie u tohohle filmu určitě nezafunguje. Každopádně musím říct, že jsem od začátku byl vytočenej z toho malýho kluka, co tady hraje mimozemšťana. Jako malej bych to asi bral, ale takhle opravdu ne. Dvě hvězdičky dávám jenom ze soucitu a s tím, že se na dvojku určitě nepodívám. To si radši pustim policajta Rizza v Milionovém brouku s tím, že lepší filmy s ním určitě jsou, a není u nich ani za potřebí nostalgie. Šerif a mimozemšťan je prostě hrůza, kde když nezabrousí nostalgie, tak dle mého tenhle film v hodnocení nedopadne nejlépe. ()

sedm.1

"Spencerhillovky" jsem miloval odjakživa a budu je mít rád asi až do smrti,ovšem s jejich solovými kariérami už to tak slavné není.Šerif a mimozemšťan je z podobného soudku.Spencer je výborný a jeho facáky mi opět trhali bránici,ale zdaleka to není ono.Jde sice o oddychovku a v jádru je to i docela miloučký film,jen mám obavy,jestli tento můj komentář nepramení spíš jen z nostalgie,než z férového pohledu.Jinak bych totiž musel konstatovat,že Šerif a mimozemšťan je blbůstka pro děti z mateřské školy na sobotní dopoledne.Opravdu nablbloučký děj zde skutečně nezachrání nic,ani ona jeho miloučkost a pohodička.Každopádně,opět díky výborné kýčovité ústřední melodii,roztomilému chlapeckému herci a především pak díky samotnému Budovi řadím Šerifa mezi jeho lepší "bezparťákové" filmy. ()

• Film se odehrává a také byl natočen ve městě Newnan ve státě Georgia, USA. (Jan.Kanak)
  • Všechny scény, kde se poprvé setkali šerif (Bud Spencer) a H7-25, se natáčely v Six Flags Over Georgia. (Jan.Kanak)
  • Po úspěchu filmu E.T. Mimozemšťan (1982) a dějové podobnosti obou filmů, se tento film začal začal uvádět pod alternativním názvem „E.T. and the Sheriff“. (Jan.Kanak)