Poselství katastrof

• USA Built of Disaster
USA, 2008, 6x49 min

I ty nejstrašnější tragédie mají určitou světlou stránku: Vědci a konstruktéři se z nich mohou poučit, příště se vyvarovat chyb, a zachránit tak mnohem více životů. Seriál začíná u konstrukce lodí a pokračuje přes vlaky, tunely, mosty a mrakodrapy až po stadiony. Všude zjišťujeme, jaké katastrofy vedly k přehodnocení dosavadních postupů.
Technický pokrok, tragédie způsobené lidskou chybou. (oficiálny text distribútora)

Paity

Nic, co bychom už někde neviděli, nebo neslyšeli. Prostě každá katastrofa pomůže věci zdokonalit. To je celé poselství pořadu. ()

Korbitch

Naprostá špička v dokumentárním světě a velice poučný pořad. Zvlášť 6. dil o fotbalových stadionech byl velmi znepokojující. ()

Phietros

Pro mě jeden z nejvydařenějších dokumentů zabývajících se katastrofamy a jejich rozebíráním proč tomu tak bylo! Navíc pěkně obrazově udělané a detailně ukázané rozbory 95% ()

katu147

Konečně něco na co se dá koukat. Příjemný seriál, který vám rozvine pohled na danou věc. Nejvíce se mi líbil díl o ,,mostech" , ale takhle se asi nejmenoval. ()