Joe je mohutný ale mierumilovný dobrák, ktorý žije v malej juhoamerickej dedinke Amantido hlboko v džungli. Na svojej loďke preváža banány do najbližšieho mesta a vymieňa ich za lieky, pracovné nástroje a iné potrebné maličkosti pre obyvateľov svojej dedinky. Ale nadíde jeden z menej šťastných dní, keď v hlavnom meste narazí na bossa miestnej mafie. Ten by chcel prevziať všetok obchod s banánmi v regióne a Joea zničiť. Chudák Joe sa nemôže brániť, veď nemá ani vlastné doklady, o platnej obchodnej licencii už ani nehovoriac. Joe nepatrí medzi tých, čo sa poľahky vzdávajú a rozhodne sa preto všetkými prostriedkami zohnať platné dokumenty. Nemá však šťastie a dostáva sa z jednej nepríjemnej situácie do druhej. Najprv ho dobehne chytrák Manuel a predá mu falošné papiere. Potom sa zamestná v nočnom klube, ale kariéru vyhadzovača mu zase prekazí láska ku krásnej speváčke Dorianne. Tá mu odhalí čaro ženského tela, ale pripraví ho zároveň o miesto. Túžba po dokladoch ho nakoniec prinúti narukovať do armády. Ale ani to nedopadne dobre, nechtiac sa stane dezertérom a skončí vo väzení. Podarí sa Joeovi ešte splniť svoje sny? (oficiálny text distribútora)

duklak2

Ano, není to ono. Samozřejmě, že tu chybí pan Hill. Je to škoda, protože film měl na víc. Zápletka působí zvláštně, i když musím uznat, že v některých momentech ten vtip nechybí. Pan Spencer zde rozdá pár ran, ale snímek to nezachraňuje. ()

Lacike

Komedia zalozena na strete nevzdelaneho vidlaka Buda Spencera s civilizaciou. Kvôli obchodnej licencii na banany naviac absolvuje nekonecne byrokraticke kolecko. Bitiek je tu malo. Su kratke a dost jednoduche. Film je zalozeny hlavne na humore v ktorom neskutocne roztomilo naivny Bud privadza ostatnych k nepricetnosti. Takze aj napriek jednoduchemu pribehu a malej porcii bitiek film vdaka pohodovej atmosfere stoji za to. 6/10. ()

Tommassi3

"Automaty nastavte tak, aby nikdo nic nevyhrál !! Nejsme žádná armáda spásy !!" ;) Stenoův Banánový Joe je stejně jednoduchoučký, neotřepaný a ve své neotesanosti miloučký, přesto však ani zdaleka tak sebeironický a zábavný, jak by jeden čekal, či jak by se slušelo, podobně jako hlavní hrdina našeho příběhu negramotného hromotluka v podání Buda Spencera, kterému zde modrooký Terence Hill až příliš schází.. Steno servíruje velkou spoustu podařených hlášek, slušných bitek i obludných crazy scének hraničících s italskou infantilitou buranských komedií.. Naopak satirická vložka v podobě konfrontace se středoamerickou byrokracií mi přišla naprosto geniální..;) Nevyrovnané a v důsledku překvapivě slabé.. ()

Terva

CITÁT - Nikdy nevylézám z lodi....... Všiml jsem si, že Bud Spencer musí mít v každém příběhu kolem sebe nějaké děti. Tady má dvacet fakanů. Banánový Joe je americký buran žijící na jednom ostrově plném banánů, Banány jsou jeho celoživotní zdroj peněz. Ale až do dne, kdy se ukáže někdo mocnější a chce z ostrova udělat továrnu na banány. Tady začínají potíže. Ale Banánový buran se jen tak nedá. CITÁT - Tohle se mi nelíbí....... Mě se to líbilo. Směs italské akční komedie mi sedla. Banány hýbou světem....... ()

Pierre

Bud Spencer je v roli Joea neúvěřitelně roztomilý. Tady podává snad svůj životní výkon. A i vzhledem k nepříliš vysokému hodnocení jsem se fakt skvěl pobavil. Ve snímku je spousta nezapomenutelných scének u kterých jsem se smál hodně nahlas. Za nejlepší shledávám tu v kostele a tu ve které se Joe poprvé spatří televizi. Jednoduše, parádní zábava s nepřekonatelným Budem kterou mohu všem jeho příznivcům jenom doporučit.:-) P.S. Po dlouhém uvažování tu pátou hvězdu přidávám. Film je opravdu perfektní. Že bych objevil další kultovní záležitost? Možná... ()

gogos

Prumerny film, patri k tem horsim s Budem Spencerem, pokud ho chcete videt samotneho, radeji kouknete na komisare Rizza... Tohle neni moc ono, i kdyz je tam dost svetlych momentu... ()

Duotone28

Presne to co od neho cakal...do jedneho detailu splnil !!! Velky Buddy je kraaaaaaaaaaaaaaaal !!! Lahka lahodkova beckova komedijka...ktora sa ani kuskom nesnazi hrat na nejakeho drsnaka...a ani minuta v nej sa mi nezdala...ze by bola podana nasilu...ako v milion patsto trapnych komediiiiiiiiiiiiiiiii zrobenych za velkou mlakou,nazdar ()

tomtomtoma

Jednoduchá, ale vtipná zábava, kde Banana Joe (Bud Spencer) žije na svém ostrůvku Amantidě v Peru a spokojeně si s místními pěstují banány a v poklidu vegetují. Až do tohoto ráje vstoupí velkoobchodník a prohnanec Torsillo (Gianfranco Barra), který chce všechny banánové plantáže a v tomto ráji vybudovat továrnu na banány a hernu, aby místní výplaty hned prohráli. A tak Banana Joe se vypravuje do města, aby získal povolení k prodeji banánů. Ale protože nemá žádný doklad musí bojovat s těžkým byrokratickým aparátem, vstoupí na chvíli do armády a pro dezerci a pověšení ministra na věšák se dostává až do vězení. Tak nějak mu pomáhá, nepomáhá podvodníček Manuel (Mario Scarpetta) ale podaří se mu získat kromě povolení i srdce krásné zpěvačky Dorianne (Marina Langner), která pak začala vyučovat v nové amantidské škole. A samozřejmě spousta pěstních rvaček až po tu největší závěrečnou, kdy demoluje Torsillova stavení na svém ostrůvku. Jednoduché, ale velmi zábavné. ()

pakobylka

Až příliš poklidně plynoucí komedie s prostinkým scénářem a režií, která ji nedokáže postrčit nad průměr. Nejvtipnější přitom nejsou bitky - těch si tady stejně moc neužijete - ale paradoxně scény, které si utahují z byrokracie. ()

Juto

Dobrá komédia, ironická a obvyklým železným úderom Buda Spencera! (tu bez svojho klasického kamoša Terence Hilla). 7/10 ()

otík

Klasická fackovací komedie s Budem Spencerem v roli tzv. Banánového Joa, který zásobuje malinkou vesnici prodejem banánů v městě. Jenže tam se setkává s byrokracií, která mu nedovoluje prodávat banány a tak živit vesnici. Jenže to by nebyl Bud Spencer, aby si toto povolení nevyřídil svým obvyklým způsobem. A banda zloduchů, kteří chtějí místo vesničky postavit moderní továrnu na banány a z domorodců udělat otroky se také velmi rychle se zlou potážou. Nikterak překvapivá, snad jen trochu více ukecaná, přesto ovšem vtipná tradiční podívaná s Budem „Slonem“ Spencerem a suprovou písničkou. ()

Slavníkovec

Ať se snaží Bud Spencer, jak může bez Terence Hilla to prostě nejde. To je jako kdyby hrál Oliver Hardy bez Stanleyeho Laurela. Ale pořád je převozník banánů průměrnou rodinou komedií ()

charge

Neni to vyloženě špatná spencerovka, ale jistě existují daleko lepší kousky s tímto hercem. Je vidět, že s kvalitnějším scénářem s propracovanějšíma scénkama si tvůrci hlavu asi moc nelámali a konečný mix hitů s předchozích filmů S&H na kráse taky moc nepřidal. ()