Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (viac)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

Anubiska

Tak jsem včera utrpěla zase jeden díl. Byl to ten o alkoholikovi,který je v tom až po krk. Zpracování bylo vcelku nudné,ale myslím,že norek byl podán přesvědčivě. A happy end se nekonal,za to palec nahoru. Jeden z těch lepších českých seriálů ( i když tady jde vlastně o volný cyklus ) v poslední době. ()

Martazoe

Koukatelný televizní seriál s občas velmi zajímavými zápletkami, žádné uměle smyšlené a zidealizované příběhy, ale opravdu ze života, někdy trochu veselé, někdy drsnější, někdy výchovné, ale rozhodně ne černobílé. Co se mi taky líbilo bylo to, že se většina režisérů nebojí ukázat "světlo na konci tunelu", což se u české depkózní tvorby plné zoufalých a bezradných filmových českých postav zralých na blázinec nebo sebevraždu, jen tak nevidí. ()

Vites

Málo platné, když vynikající pokrm přecedíte, už to není ono. Soukromé pasti byly prostě o řád lepší, jakkoli jsou Lži ( a třeba taky Cirkus Bukowski) tím nejlepším, co se na Kavkách v poslední době urodilo... ()

jindrisak3

1. Pod hladinou. Hrozná blbost, ale konec docela zajímavý. Hodnotím * 2. Lež má rozbité auto. Do poloviny celkem nuda, občas trapné výroky, hodnotila bych *, ale pak to byla docela sranda, i když trapnou scénu s doktorem a Terezinou kamarádkou bych vystřihla. Hodnotím *** ()

NikoKovac

Jak to u těchto cyklů bejvá, nějaký epizody jsou fajn, jiný slabší. 1) Pod hladinou - námět dobrej, i když to spíš pochopí holky než já, co se mi ale nelíbilo, pak nechutný a nesympatický Roman Luknár a ta jeho uřvaná ženská. Aňa super, Pavelku si pamatuju spíš jako Vokouna ze Zdivočelé země, ale tady hrál pochopitelně příjemnější roli. ..... 2) Lež má rozbité auto - to mě vždycky tak nějak chytí za srdce, úžasně obsazený díl, takovej nevinnej, spíš komedie než drama. Hlavně se vidím ve spontánnosti toho Dana v podání Vojty Dyka. Bezvadný! ..... 3) Druhý dech - skvělý Langmajer, sám námět ukazuje, jak neperspektivní je žít v penězích, o který jednou člověk může naráz přijít. Soukromý školy, golf, snobárna. Ale ten konec je bezvadnej, taky za mě jeden z nejlepších dílů. ..... 4) Hvězdička - jak moc je tenhle příběh reálný, to nevím. Nevím, jestli by se to mohlo normálně stát, ale ukazuje to mocnou roli médií jakožto prostředku k ovládání mas. A skvělé sestry Voříškovy. ..... 5) Klukovina - zase nevím, jak moc je reálné, aby se taková shoda okolností seběhla tak, aby třem puberťákům cajti věřili takovou historku. Ocenil bych ale famózní výkon Pavla Lišky, že umí zahrát i vážnou roli a ne jen srandy. ..... 6) Chromozom - protože mám rád Hynka Čermáka, tak ani tenhle díl neodsoudím, byť teda obsahově mi to přijde docela prázdné a tu hysteričnost a strojenost Terezy Brodské jsem docela neskousával. Ženskou s takovým názorem bych v životě asi úplně nepotřeboval. ..... 7) Čistá práce - šmejdi jsou všude. A není jich málo. Tenhleten díl mi přijde herecky docela svázanej, nějaké extra výkony tam nevidím, ale líbí se mi na tom, jak bez okolků ukazuje realitu (nejen) na stavbách. Jeden šmejd a parta nemakačenků jsou schopný podělat někoho, kdo svou práci dělá dobře a má ji rád. Smutné, ale bohužel až moc uvěřitelné. ..... 8) Byl lásky čas - nevím, jestli je téma znesvářených sester, co se spolu x desítek let nebavěj kvůli chlapovi úplně uvěřitelný, ale zachraňuje to silný herecký obsazení. .... 9) Zrádce - fotbal miluju a dovedu si představit, že by tam místo Sparty byl můj milovanej Tottenham a k tomu ty bíločervení ubožáci z Emirates. Hádek a Taclík to zahráli perfektně, k tomu ten zapálenej slávista v podání J. Plesla, to byl koncert. Fanatismus a přesvědčení versus peníze a stálé místo, to je skvělej námět. .... 10) Vedlejší příznaky - to mi přijde jako psycho a přiznám se, že jsem to tak úplně nepochopil, z čeho je ta holka tak zhroucená. Tenhle díl mě nějak neoslovil. .... 11) Na dně skleničky - tohle považuju za vrchol celého cyklu. A do jistý míry i varování, jak může chytrej člověk skončit, když kalí víc než je zdrávo. Jak se může člověk stát absolutní troskou, rozvrátit si rodinua přitom si nalhávat, že je vlastně všechno v pořádku. Famózní Standa Majer v hlavní roli. ... 12) Moje pravda - problém mladé holky a násilnickýho nervního manžela. Jiří Vyorálek tady pro mě předvedl skvělej výkon. Na Gottwalda to nemá, ale on tyhle povrchní šmejdy asi zahrát umí. A vůbec ne špatně. Naopak Jana Preissová je typická tchýně bze špetky nějaký soudnosti, chlapi ji zklamali, tak k nim takhle přistupuje. ..... 13) Hra - Vetchý je suprovej herec, což tady dokázal do sytosti, ale přece jen ho raději vidím v komediích. Nicméně obrázek virtuální reality, naivity dětí na sociálních sítích, nástrah internetu a nevědomosti rodičů je docela výstižný. Já se v tomhle prostředí prevence a rizik internetu trošku pohybuju v rámci školy, takže tady je ten problém vykreslený velice věrohodně. Celkově hodnotím čtyřmi hvězdami, protože takový cyklus trošku poodhalí problémy současnosti. Ať už to je vnitřní boj mezi přesvědčením a kariérou, alkoholismus, internetová kriminalita. Taky nabízí různé pohledy na společenská tabu, jako je výchova dětí homosexuálním párem, pohled na někoho, kdo odmítá reprodukci nebo nevinnou spontánní lež kvůli pár schůzkám.... () (menej) (viac)