King a Maxwellová

• Česko King a Maxwellová (viac)
všetky plagáty

Predloha:

David Baldacci (kniha)

Hudba:

Eric Colvin

Jon Tenney, Rebecca Romijn, Ryan Hurst, Cynthia Addai-Robinson, Michael O'Keefe, Chris Butler, Dichen Lachman, Aaron Pearl, Brittney Wilson, Spencer Garrett (viac)

Bývalí tajní agenti sú k vašim službám! Príbehy svojráznej dvojice súkromných detektívov podľa románov Davida Baldacciho. Sean King a Michelle Maxwellová netvoria obyčajnú dvojicu súkromných detektívov, ktorí podľahli rutine. V minulosti pracovali ako agenti tajnej služby a ich vzájomná chémia im dnes pri súkromnom hľadaní podozrivých prináša veľké výhody. V porovnaní s prácou konvenčnými metódami polície tak dosahujú oveľa lepšie výsledky.
Seriál King a Maxwellová si požičal dvojicu hlavných hrdinov zo známych detektívnych románov Davida Baldacciho. Netvoria bežný pár rutinovaných súkromných detektívov. Obaja v minulosti zažili neúspešnú kariéru ako tajní agenti a museli zo služby odísť. Sean King je liečiaci sa alkoholik, ktorého prepustili po vražde prezidentského kandidáta, ktorého nedokázal ochrániť. Miluje romantické romány a jeho právnické vzdelanie mu dáva potrebný nadhľad, aby šikovne vyžil kľučky medzi paragrafmi a svoju prácu robil lepšie než ktokoľvek iný. Bývalá vyšetrovateľka Michelle Maxwellová je atraktívna žena s atletickou postavou. Spolu tvoria dokonalý pár. Ich vzájomná chémia a unikátne zručnosti im pomáhajú najmä pri súčasnej súkromnej detektívnej práci, v ktorej riešia prípady oveľa úspešnejšie než tí, čo používajú konvenčné policajné metódy. Cesty oboch vyšetrovateľov sa občas pretnú s dvoma agentmi FBI, Frankom Rigbym a Dariusom Carterom. Pri riešení prípad pomáha dvojici detektívov aj vedec Edgar Roy. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 10

kingik

Velká škoda, že tvůrci byli tak nedůslední a epizody jsou natočeny tím nejjednodušším možným způsobem. Přitom Rebecca Romijn a Jon Tenney jsou sympatická dvojka detektivů, přičemž Rebecca svého hereckého kolegu silně převyšuje charismem. V seriálu nechybí nejrozličnější témata od únosů až po podezření z vražd. Jenže překvapivých momentů je pomálu. Vlastně žádný. To se odráží na tom, že se začne řešit režijní stránka, která nabízí schematickou seriálovou dikci, ze které ani na okamžik nesleví. Jedním z ozvláštnění, ve snadno čitelných epizodách, je vzájemné špičkování ve dvojici, přičemž na tom nebylo nic tak zvláštního, jak se tvůrci snaží proklamovat. Tohle je běžně k vidění v mnoha jiných serIálech z prostředí policejních vyšetřovatelů. Soukromý život obou hlavních postav je také poměně nezajímavý a nudný. Maxvellová se dá jedině s úspěchem "ojet", King mně přišel po ženskou část publika přece jen ne úplně ideálně přitažlivý. Nechápu, proč si scenáristé neporadili s dialogy. Ty jsou zhusta tak hlooupě tupé a sterilní, až to nebylo normální Jistě, v seriálech na takové narážím dnes a denně, ale přece jen nezapracovat na žádné změně k lepšímu, je na pováženou. Dialogy asi nejvíc sráží výsledný dojem. Ten rozhodně není příznivý. Jednotlivé epizody nepobraly moc scenáristické ani režijní nápaditosti. Režiséři patří k těm, kteří ani velké invenční schopnosti nemají. Zhusta jedou na jistotu. Akční scény se ani akčními scénami nedají nazvat. Nemají s nimi nic společného. Jsou to jakési španě natočené sekvence, kdy vrchol představují postavy, které na sebe míří pistolemi. Nechybí ani závěrečná vysvětlování záporných postav, proč se dopustily porušení zákona a co je k tomu vedlo. Ostatně to je tradiční seriálový prvek, který se snad neodbourá nikdy. Kamera je běžný seriálový standard. Ani hnusná, ani nikterak vizuálně výrazná. Sotva se epizoda rozběhne, hned bezpečně víte, jak skončí. A vydržet u celého seriálu nemá ani moc velký význam. Z Maxvellové bude divák Max(vilně) nadržený. Z ostatního se nudou picne. Výsledkem je slátanina a píčovina pro nenapravitelné seriálové hltavce. Americké seriály jsou fakt děs. Nechápu, proč se točí. Hvězdička je za Rebeccu Romijn, jinak nebrat. Mé hodnocení: 20% ()

MoiJe

Pilot: "Obaja sme kedysi robili v Tajnej službe a zpackali to a tak sme vytvorili párik súkromných očiek s poriadnou dávkou "attitude" a nápadov, ktoré polišom/FBI/... z neznámeho dôvodu nenapadli." Príliš nútené, príliš zapadajúce medzi ostatné v rámci žánru. Nesledujem ďalej. Spoileroidné: Návšteva väznice vybudovanej asi v niečiej pivnici a nenápadné podstrčenie potenciálne nebezpečného predmetu väzňovi boli len čerešničkou. ()

emma53

Neočekávám, že tohle seriálové dílko udělá velkou díru do světa, ale Baldacciho čtenáři (ke kterým se taky řadím) se alespoň pobaví a myslím, že je nerozhází ani fakt, že je to zpracované spíš úsměvnou formou, než je tahle čtveřice popsaná v jeho knihách. Mně osobně to k relaxaci mezi těmi mými dramaty naprosto postačuje. Odpočinkový relax ke kafču se sympatickou dvojkou v hlavních rolích, s geniálním Edgarem, který se jim vážně povedl, do toho po pilotu jdu a ty jedničky a dvojky mě nechávají v naprostém klidu. Každý máme občas nějakou tu svojí slabou chvilku nebo stránku, ne ? ()

Davies182

Pilot: Slabší tři. Sem tam je nová kriminálka ze stáje TNT až úsměvně přehnaná, navíc s prvním případem vycucaným z prstu spisovatele sci-fi povídek (což je s podivem, když je to podle série knih - které jsem ale nečetl)... Jiskření mezi ústřední dvojkou ovšem zachraňuje, co se dá, tak uvidíme... možná. ()