Podplukovník v.v. JUDr. PhDr. Karel Vaš, CSc pomohl jako soudce a prokurátor na smrt víc než 20 nevinným lidem a stovkám k dlouholetým trestům v době politických procesů 50. let. Souhlasil s natáčením a v dokumentu vysvětluje zvrácenou logiku toho, proč je např. v pořádku, že měl být oběšen generál Heliodor Píka, v jehož procesu vystupoval současně jako žalobce i soudce. (oficiálny text distribútora)

Radek99

Silný dokument o faktu, že specificky česká cesta k potrestání zločinů komunismu nejen že cíleně končí v slepé uličce, kde zajistila beztrestnost pro všechny komunistické zločince (s čestnou výjimkou Miroslava Štěpána), ale ještě navíc jim dala možnost pokračovat v jejich profesních kariérách! Největší zločin po revoluci v roce 1989 byla evidentně kontinuita právního řádu, která nejen že umožnila pokračování sovětizací zdegenerovaného socialistického právního řádu, ale především umožnila zůstat v justici všem soudcům a prokurátorům působícím v justici totalitního socialistického Československa - u Vrchního soudu v Praze pak, jak zazní v tomto dokumentu, Vaše osvobodili bývalí komunističtí vojenští prokurátoři, kteří nejen že nebyli vyhozeni z práce a po zásluze potrestáni a odsouzeni k dlouhým nepodmíněným trestům, ale po roce 1989 udělali ještě v ,,demokratické" justici kariéru a dostali se až do pozice soudců vrchního soudu! To je zmar, čirý zmar... Tohle je výsměch všem politickým vězňům, co ale čekat ve státě, kde byla a je celá ekipa vrcholných politiků předlistopadovými členy KSČ, premiér Babiš soudně potvrzený agent StB, člen KSČ a syn z komunistické nomenklaturní rodiny a dva poslední prezidenti Klaus a Zeman bývalí zaměstnanci Prognostického ústavu (tzv. Jakešovy věštírny), který v Praze v roce 1984 osobně zakládal Jurij Andropov, tehdejší šéf KGB... Na Karla Vaše (stejně jako třeba komunistického prokurátora Josefa Urválka nebo další komunistické prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové) je naše světská cíleně naprosto impotentní a nefunkční ,,demokratická" spravedlnost evidentně krátká, ale nepochybuju o tom, že se bude smažit v pekle, i když na něj osobně nevěřím...je to komunistická zrůda... ()

Teabag

Velmi, velmi silný snímek, který není jen obrazem Karla Vaše, ale i české (československé) společnosti od poválečného období až po současnost. Depresivní podívaná, které by se ale mělo dostat co možná nejširšího publika, protože nevypovídá jen o Karlu Vašovi (coby černém svědomí naší justice), ale tak trochu i o nás samotných... ()

*CARNIFEX*

Množstvo informácií o jednej z najhorších postáv českej, vojenskej histórie. Karel Vaš bol fanatický "fanúšik" komunizmu, ktorý nedbal vraždiť ľudí, aby sa zapáčil pohlavárom CCCP. Zaujímavé, že nevisí, tento už na prvý pohľad veľmi "sympatický" pán mimo reality, proti ktorému disponuje také množstvo dôkazov. Škoda len, že samotné spracovanie nie je vzhľadom k obsahu prezentovaných informácií, predsa len prevedené vo väčšej kvalite. Chcelo to poriadny sprevádzací hlas, respektíve všetky ostatné, dôležitejšie nedostatky dokonale vystihol užívateľ "ORIN" .. ()

packa

Hrané scénky jsou strašlivě nepodařené, nikterak to však nesnižuje výpovědní hodnotu díla. Vaš byl neskutečně odporná zrůda a pokud někdo pochybuje, že ďábel někdy mohl mít lidskou podobu, měl by tento dokument povinně shlédnout. Vaš byl hnusná veš, novodobá inkarnace Bobliga z Edelstadtu, víc k jeho osobě netřeba dodávat. ()

Ondrus

Vynikající dokument o slaboduché fanatické zrůdě jménem Karel Vaš a jeho krutých činech. Dokument také ukazuje velké problémy s naší justicí v socialismu, která ani v dnešní době není ve stavu, v kterém by měla být. Určitě má na tom podíl i desetiletí politických kauz a mentalita justice v bývalém socialistickém československu. Jelikož byl s Vašem natočen někalikahodinový materiál, tak mám pocit, že se ho do dokumentu mohlo dát více a objevuje se tam docela v malém měřítku. ()

• Rozhovor s Karlom Vašom trval osem a pol hodiny. Vaš hovoril v kuse – bez akejkoľvek prestávky na jedlo či záchod. (Illioplius)