Erika, Rikard a Oskar mají jedno společné - jejich donedávna bezchybné životy se radikálně změnily a aby byli schopni odolat novým překážkám, jsou nuceni navštěvovat nezáživné skupinové terapie. Po nějaké době ale vezmou léčbu do svých rukou a podniknou dobrodružnou cestu s jediným cílem - najít své pravé já. (ellegrey)

Thomick

Na to, že je Hotell filmem o několika společenských vyděděncích (nebo těch, co se za ně považujou), tu jde leccos jako po másle. V mžiku se zamilovává, v mžiku se následně utíká od manželky, v mžiku se organizuje sex pro samozvanou ošklivku... a nakonec tak nějak v mžiku přichází pointa, který sotva něco nasvědčuje. (Anebo jsem to "něco" neprokouk, což je asi pravděpodobnější.) Nicméně famózní herectví Aliciy Vikander mi samozřejmě neuniklo, a to je hlavní. Díky ní si člověk jakž takž užije každou bizarnost. ()

emma53

Rozhodně to není snímek pro širokou diváckou oblast a kdo nemá tuchu o psychických problémech například takového druhu, které jsem měla možnost postřehnout, ať se Hotelu vyhne širokým obloukem Vycítit podprahové myšlení už jen hlavní představitelky Eriky je dost obtížné, natož pak těch ostatních čtyř osob, kteří si utvořili separé psychoterapeutický kroužek, mimo jiné i formou jakési roadmovie po hotelových pokojích. Občas to bylo skutečně až absurdní, ale život se s námi holt někdy nepáře a přináší nám občas nějaké trauma, s kterým bojujeme každý po svém a různě dlouhou dobu. Alicia Vikander hrála jako vždy bravurně a byla také mým hlavním tahounem na tohle smutné drama, které zrežírovala a scénář k němu napsala jak jinak, než žena, která se možná s podobnou situací setkala, kdo ví? ()

misterz

Vyrovnávanie sa s osobným nešťastím alebo s nejakým psychickým problémom tak typicky škandinávsky - absurdne, no zato zaujímavo. Od záveru som síce čakal niečo viac, no i tak to bol príjemne strávený filmový čas. Samozrejme nemôžem zabudnúť na Aliciu Vikander - v snímku síce kôpka nešťastia, no aj napriek tomu bola čarovná a jej herecký výkon opäť raz hypnotický. Aj vďaka nej slabší nadpriemer. 70/100 ()

eLeR

Človek nemôže žiť len po hoteloch, hrať sa na niekoho iného ... aj tak sa vráti do reality, s ktorou sa musí popasovať. Niekedy lepšie, inokedy horšie a niekedy vôbec. Vcítiť sa do pocitov zúčastnených nebolo pre mňa ťažké, ale tú ich kolektívnu terapiu som nejako nepobrala. Tí ľudkovia predsa zostali presne takí, akými boli. Snáď len Eriku niekam posunula ... tak nám to teda naznačil koniec filmu. Film nenudil a Vikander hrala ako bohyňa. ()

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

Severský filmový podzim zahájí Muž jménem Ove

03.11.2016

Severský filmový klub přináší tradiční přehlídku severské filmové kinematografie již po sedmé. Uvedeny budou filmové novinky, méně známe snímky staršího data výroby a na přání diváků i vybrané tituly… (viac)