Děj se točí kolem slavnosti v městečku Glory City, jejíž součástí tradičně musí být střelecký souboj. Osud proti sobě staví Clinta Brennera (Lex Barker) a Reese (Pierre Brice). Oba soupeři se však spřátelí a navíc je spojuje společný nepřítel, bandita Villain se svými kumpány. Jejich závěrečný duel tak vyústí v nečekanou koncovku... (Mariin)

duddek

Už v úvodní scéně byste Vinnetoua vůbec nepoznali (myslím chováním, nejen kratšími vlasy). S Old Shatterhandem jsou ale skvěle sehraní a tenhle western musí potěšit všechny jejich fanoušky. Když na konci oba propuknou v smích, vůbec se nedivím pobouřenému obecenstvu. :) ()

Mikino00

Slavná dvojice pospolu mimo svou úspěšnou sérii, to je velké lákadlo, přitom divák odpustí i lehce nevýrazný děj, horší přestřelky i fakt že oba vlastně moc hrát neumějí. Ale i tak se jedná o poutavou podívanou, která neztrácí napětí a končí trochu nečekanou přestřelkou. ()

arcticsky

Ani jsem donedávna nevěděl o existenci tohoto filmu. Je jasné, že bez hlavních protagonistů by tento spaghetti (?) western měl o dva body méně. Ale pro fanoušky mayovek je to skoro lahůdka. Lex s Pierrem zde popíjejí whisky a zvláště "Vinnetou" je zde usměvavý a skoro se dá říci špičkující narozdíl od jeho zachmuřeně - patetického výrazu v mayovkách. ()

Untentrauer

Mayovkám přicházím na chuť teprve teď - "na stará kolena". Nikdy jsem je nečetl (a číst je ani nebudu) a ani je moc nesledoval. Nicméně Barkera a Brice jsem s nimi měl natolik spojené, že mě tento film doslova přepadl a nadchl. Možná začínám páprdovatět, ale scéna, kdy se Barker a Brice potkají u táboráku, prohodí spolu pár frází a jdou s obezřetností spát se mi prostě moc líbila. Jako protiváha tomu je pak povedená rvačka v hotelu. Tyto scény mluví za vše. Mezi těmito herci funguje skvělá chemie a tak není třeba dlouhých dialogů, ani vysvětlování, proč si zrovna oni padli do oka a to jak v soukromí, tak i jako postavy jimi ztvárněné v tomto filmu. Nemohl jsem se zbavit pocitu jakési westernové klasiky, kdy jsou od začátku mince prakticky rozdané a vy celý film čekáte jen na jednu jedinou vrcholnou přestřelku. Je to velmi jednoduchá zápletka a pokud jsou dobří herci, pak se většinou povede. Podle mého soudu si BaB v tomto filmu odpočinuli od stereotypu. Z celého projektu pak vyzařuje jistý klid a jistota. I děj tomu odpovídá, jelikož se až po dlouhých 40ti minutách dozvíme o co vlastně přesně jde. Oba hrdinové se zde krásně doplňují a opakuji, je cosi uklidňujícího na tom sledovat je při práci a poslouchat jejich nevinné špičkování a poznámky. Na úplný konec filmu si nechali dokonce i trochu napětí. P.S. To, že druhého pistolníka hraje Brice mi došlo až v polovině filmu. Jinak jsem si říkal, sakra ten chlap je mi povědomej.... ()

sadlokan

Dva střelci se mají jen tak pro zábavu navzájem zastřelit při střelbě na oslavu založení města.Jelikož jsou kamarádi pouze od vidění,dojde k nečekanému překvápku,takže to ve finále odsere jejich společným úsilím několik nespokojených sportovních fanoušků.Oba kvapem opouštějí město,aby se opatřeni slušivými indiánskými pseudonymy,z toho jeden i slušivou paručkou,zasloužili o pořádek na celém Divokém západě,zejména pak v okolí Plitvických jezer. ()

MickeyStuma

Rok 1965 byl pro Lexe Barkera hodně plodným rokem. Kromě osmi ´májovek´ a čtyř jiných lehčích odboček, natočil ještě tento, pro nás asi nejzajímavější filmový, opět westernový, počin. Zajímavostí na celém tomto filmovém konceptu je, že si tu s ním zahrál i Pierre Brice, a pozor, nikoliv indiána. Velice jednoduchý příběh o vzniklém přátelství před střeleckou soutěží by vystačil na obyčejný televizní film. Tvůrci zřejmě vsadili na popularitu obouch herců v té době ovlivněného úspěšností ´vinnetuovek´ a tak si mysleli, že diváky tento snímek s daleko větší výpravou přitáhne. Těžko říci jestli se tak stalo. Jako odpočinkový nenáročný a právě od těch ´májovek´ odreagující film snad mohl postačit. Jsou tu dva hrdinové, několik drsných darebáků, sem tam nějaká ta rvačka a jinak naprosto nudný děj. Není tedy divu, že je u nás tento snímek velkou neznámou. Očekávané velké dobrodružství tu prostě nepřijde. Ale alespoň je pozitivní vidět Pierra jinak než v indiánským. ()

kkarx

Stále aktuální téma o tom, jak lidi tlačí pro svoje vlastní blaho ostatní k zabíjení, dokud se zabíjení netýká jich samotných. To už pak není taková legrace. Na Barkera a Brice je radost koukat. Film mě bavil 4 jsou odpovídající. ()

Kakho-oto

V podstatě nemastný neslaný španělsko-německý (spaghetti?) western obsazený v té době "evropsky" zářícími hvězdami Barkerem a Bricem. Ani tito dva herci neudělali z filmu průměrnou podívanou. I hudba je o ničem, ve filmu se nic neděje, až na konci Barker a Brice jako extrapistolníci postřílejí několik zločinců a potom odjedou. Jestli se nepletu, tak každý jinam. Ani hudba se mně nelíbila. Max. 25 % ()

Armin82

Ničim vyjímečný western,který postrádá nějakej náboj,solidní příběh a na nějakou tu akci,si pomalu musí dát člověk písemnou žádost,ale jedno je víc než jisté---->dal bych i krk na špalek za názor,že kdyby zde nehrál Lex Barker a Pierre Brice,tak by to byl odpad jak vyšitej --->60% ()

JohnZ87

Povedený western se dvěma nejoblíbenějšími představiteli mayovek v hlavních rolích - Lexem Barkerem a Pierrem Bricem. Jediný nevinetuovský film, kde se tito dva herci sešli spoečně před kamerou. Pierru Briceovi ty krátké vlasy opravdu seknou. Dabing se celkem povedl, zvláště hlas Jana Vágnera mi k Lexu Barkerovi opravdu pasoval a svým způsobem skvěle nahradil výtečný hlas Vladimíra Ráže, který mu hlas propůjčoval nejčastěji. Druhého zmiňovaného namluvil Jiří Schwarz, který patří k mým nejoblíbenějším dabérům. Místy jsem se i celkem zasmál a film na mě udělal celkově velmi dobrý dojem. 80% ()

Pitryx

Tak já byl především zvědav na Vinetou a Old Shatterhanda, to je jasné. Nu, zhostili se toho dobře, ale upřímně řečeno, tento western neměl čím překvapit. Naprosto tuctové a průměrné. Takže na šestku z desíti se to vyškrábalo právě jen kvůli mým dvěma oblíbencům. ()

Muff

Dávám 3,5. Je to sice poměrně tuctový western, ale tahle dvojka prostě perfektně sedí k sobě, je radost pohledět, jak ti dva hláškujou. Bez vinnetouovského patosu, prostě dobrý oddycháč. ()

Cascabel

Poctivě natočená ptákovina. Relativně střílecí a mlátící film s takovým bídákem jako Aldo Sambrell se na posledních 10-15 minut přelomí do nepatřičné a trapné komedie. Smích dvou hlavních herců je asi jedinou možnou reakcí na scénáristickou bezradnost. Pierre Brice hraje perfektně, škoda, že nedostal příležitost taky v nějakém italowesternu. Byl by realističtější než Mark Damon a méně vtíravý komik než Terence Hill. ()

mdf

Příběh je úplně o ničem,to největší plus bylo,že jsme mohli Lex Barkera a Pierra Brice vidět hrát spolu,jinak než ho známe ze slavných mayovek.Někdo asi dostal nápad,že mezi natáčením mayovek by mohli natočit jednoduchý western,kde to nejzajímavější pro diváka bude to,že tam budou hrát oba dva proti sobě a to ještě v jeansech.A to se také i stalo. ()

topol999

Maximálně průměrný snímek, ve kterém je největším lákadlem bezesporu účast P. Brice a L. Barkera v jiných než mayovských rolích. Zbytek je ovšem celkem bídný. Ať už děj filmu (kde se vlastně střídá pouze saloon a hotel) nebo i samotné postavy, kdy zejména hlavní padouch je k smíchu. Ve finále tedy nic na co bychom měli psát dlouhé recenze a dlouze vzpomínat.... PS: porevoluční (rychlo)dabing tento film posunul ještě na hlubší dno... 50% ()