Muž mezi kosatkami

(TV film)
  • Francúzsko A Man among Orcas
Francúzsko, 2010, 53 min

Kosatky brázdí světové oceány a často dostojí svému druhému jménu. Velryba zabiják. Loví ve skupinách a komunikují pomocí vlastního jazyka. Jsou velice inteligentní a když bdí, rozsévají děs a hrůzu. Teď však není v ohrožení jejich kořist, ale ony samy. Kameraman David Reichert, který se specializuje na divokou přírodu, si vytýčil cíl přiblížit se k těmto mocným predátorům v jejich přirozeném prostředí a zjistit více zejména o vztahu mezi kosatkami a jejich kořistí. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Keď už píšete o nepohodlí kameramanov, tak bolo zaujímavé, ako mu obrovský tuleň v chladnom veternom daždivom počasí zabránil prenocovať v stane. ()

sehe

Fascinujuci dokument o 6 tonovych predatoroch kosatkach,ale aj o ich koristiach rypousoch slonich,inak mimoriadne nesympaticki samci s niečím,ako nie celkom vyvinutým chobotom a rozkosnymi tucniakmi.Príroda je fakt zazracna a celkom krutá.Mlada-sirotu,ktore neprijala žiadna nahradna matka mi bolo mimoriadne ľúto,lebo bolo odsúdene na smrť. ()

Gilmour93

Zachraňovat Willyho je nuda, skutečný svět je mnohem atraktivnější.. Nehostinné Crozetovy ostrovy, fešáci rypouši sloní, zvídaví tučňáci a inteligentní černobílí zabijáci jakožto poslední článek potravinového řetězce. Poutavý dokument, který názorně ukáže, že příroda ve svém přirozeném výběru často bývá krutá, ale na rozdíl od lidí se nikdy neuchýlí k záludnostem.. ()

fyluta

Silny ZAZITEK !!! V dokumentu je ukázka, jak se takový dokument točí a co kameraman musí vydržet. Ano, nemá plnou penzi, ani all inclusive, ale mrzne ve stanu :) Kosatky jsou v názvu, ale je o nich řeč tak z 1/3 dokumentu ... Konec s Tuleni me dostal ...... Jeden z mála dokumentu, který je trošku jiný než jsme zvyklý. ()

otík

Báječně natočený dokument tak napůl o kosatkách, rypouších a tučňácích. Úžasné záběry kamery se nevyhýbají ani smutnému osudu malého rypáka, jehož matku sežrala právě kosatka. Hudba: Jacky Hanouna ()