Malý Petr Mráz (Tomáš Holý) trávi prázdniny na vidieku u prarodičov Slámových (Bohumil Vávra, Věra Tichánková), pretože jeho rodičia (Jiří Hrzán, Hana Maciuchová) odišli na dovolenku do kúpeľov. A podobne ako predtým Vašek, aj on má po boku verného psieho kamaráta, waleského teriéra Bleka, ktorého mu tesne pred odchodom zverila do opatery mamina kamarátka Alice (Jana Břežková). A práve okolo zvedavého psíka sa rozkrúti sled vzrušujúcich udalostí. Malý hrdina musí zápasiť nielen so ziskuchtivým pánom Plavcom (Oldřich Navrátil), ktorý mu Bleka ukradne, ale zároveň si musí nájsť cestu k partii miestnych chlapcov, ktorú vedie súťaživý Jarda (Pavel Stránský). (TV JOJ)

korbitch22

Už to tam nebylo. Slávou unavený Holý se znuděně producíruje v unylém scénáři, který zoufale režíruje naprosto netalentovaná Vošmiková. Holého dětští kolegové jsou neskutečně na pěst a když začne Hrzán mluvit jiným hlasem, je definitivně konec. Holý je pro mě top v rukách Poledňákové, která z něj vytěžila maximum a pokud nepočítáte cameo v Marečkovi a epizodní roli v Ať žijí duchové, neobjevil se vlastně nikdy v ničem dobrém. Výlety za dědou na Šumavu jsou průměr a těch pár bezvýznamných normalizačních sraček nestojí za řeč. S tím "nejlepším" dětským hercem bych to nepřeháněl.40%. ()

triatlet

Ten film byl zřejmě psaný hlavně pro Tomáše, ale zdárně mu sekundovali i ostatní herci: Hrzán coby kouzelný tatínek automechanik (ten teda tu koupelnu dovedl zaneřádit:-), prarodiče Tichánková - Vávra, Maciuchová - maminka, Kratina alias družstevník Drtikol, Navrátil - myslivec "houmlesák" s manželkou Konvalinkovou; z dalších dětských herců okatá Monika Kvasničková. Trochu víc ztřeštěné, ale to by měly asi prázdniny být. A veselých scén bylo opravdu hodně, nejvíc se jich točílo kolem auta (pěkná pointa se šóférujícím Hrzánem v závěru). A nesmím zapomenout na psa: velšteriér Blek. ()

Šandík

Jako dětský film snad ucházející, jako rodinná komedie bída s nouzí. Humor spíše jen trapný a herecké "výkony"? Škoda mluvit. Pro většinu zúčastněných evidentně nudná "chlebovka", přičemž o nějaké režii lze mluvit spíše omylem... 40% ()

kajda.l

Neskutečná slátanina. Ovšem nostalgickým vzpomínkám neporučím. Ne na tento film, ale na má prázdninová dobrodružství. Většina eskapád dospělých herců je vtipná svojí trapností (zbytečný Kratina, přehrávající Hrzán a především Navrátil), což není pochvala. Dětské výkony včetně Holého mdlé a zrychlené (groteskní?) scény jakoby patřily do jiného filmu. Ale co nadělám, film mi dal vzpomenout na hezké a bezstarostné časy. A podobné prázdninové pohodovky se dnes už netočí. Takže slabší tři. ()

argenson

Upřímně řečeno, filmografie Tomáše Holýho mi s výjimkou velryby a polepšovny trochu splývá a na první dobrou bych nedokázal říct, kdo ve kterým filmu hrál. Takže úplně náhodou jsem si po letech zopakoval Prázdniny pro psa, tak snad už udržím v paměti, že Drtikol a zábavná interakce Maciuchová-Hrzán je odsud. Jako celek to úplně skvělý není, ale jak několikrát zaznělo: Hlavně že se nikomu nic nestalo. ()

Marek1991

Milý a nudný oddychový film so socialistickým duchom. Nielen postavy boli infantilné, ale predovšetkým réžia a skončilo to trápnym socialistickým šťastným koncom. ()

PKD

Pohoda. A funguje to stále. Hl.píseň od Marie Rottrové je bezchybná. A to její tvorbu nemusím. Ost od Petra Zkoumala by jistě bylo zajímavým sběratelským počinem. ;-) ()

UncleG

Připadá mi, jako by v "Prázdninách" už Tomáš Holý začal ztrácet tu svou dětskou nonšalanci a mnoho replik tlačil výrazně na sílu. To ale nic nemění na skutečnosti, že jsem tenhle kousek jako dítě zbožňoval. Dokonce to mohl být úplně první film, na kterém jsem byl v kině. Přišel mi jako nevtipnější věc všech dob a každá televizní repríza byla skoro posvátnou záležitostí. Čili myslím, že cílovou skupinu v daném prostroru a čase tohle dílko zasáhlo perfektně. Nedokážu ale posoudit, jestli by film oslovil i dnešní Fortnajtovou generaci ukňučenejch srábků, kteří by ani kýbl vody v zubech neusnesli... ()

buldock

Prostě a jednoduše film pro celou rodinu z krásného prostředí venkova s výborným Tomášem Holým , jeho psem Blekem a spoustou zajímavých a legračních postav. 82% ()

Orlau32

Průměrný dětský film s vynikajícím Tomašem Holým. Kdyby hrál dědečka znovu třeba Josef Karlík nebo pan Kemr, tak by to jistě filmu dalo větší grady. Bohužel, pan Bohumil Vávra byl nemastný neslaný a jaksi mi tam k paní Tichánkové vůbec "nepasoval". ()

blackrain

Tomáš Holý byl jako vždy skvělý, celý film stál na jeho výkonu. Film pro děti, a nejen pro ně, z venkovského prostředí. Vladimír Kratina jako Drtikol svážející posekané obilí. Oldřich Navrátil bez zubů, dobře mu tak, neměl krást cizího psa. Léto u babičky a dědy na venkově jak má být. ()

topi

Tomáš Holý je klasa, ale tady ho převálcoval Bohumil Vávra (bratr slavného režiséra Otakara Vávry), který v tomto filmu hraje jeho dědu. To je taková energie a uragán, že kdykoliv se na plátně objeví, je o zábavu postaráno. A ješte postava Drtikola v podání Vladimíra Kratiny, nebo Plavce jako Oldy Navrátila - taky nezapomenutelné postavy. Pohodová letní komedie. ()

Damiel

68 % - Tomáš Holý byl tehdy v kursu a na něm i tenhle film stojí. Když ale odejmu jeho tehdejší a dodnes přetrvávající gloriolu usměvavého zlatíčka, nacházím vesměs průměrný rodinný film. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)