Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

Autogram

Mať za manžela horolezca je dobrý adrenalín a keď to po ňom zdedí chlapec, tak je z toho mama úplne nadšená. Vo filme si svoje nájde celá rodina, ale nejako mi celý tento film v detstve ušiel. Možno nie je až taký výrazný, ako ho tu všetci chvália, ale ako relax môže byť. Chlapec je herecky nadaný, na mamu sa pozerá príjemne, otec aj dedo púšťajú hlášky, tak všetko je v poriadku. –––– Síla, mrštnost, rozum, to jsem já. –––– Zdolat naší maminku, to je horší než zdolat vosumtisícovku. –––– Když mužskej není chlap, je s ním nuda. –––– Ale dědo, víš ty vůbec, jak přichází na svět dítě? ()

Kalidor_

Dříve jsem tento film pokládal za slabší pokračování "Jak vytrhnout velrybě stoličku". Nyní po letech a opakovaném shlédnutí, porovnám-li X dalších rodinných komedií co se zde natočily, shledávám "Jak dostat tatínka do polepšovny" za filmový skvost stejně jako jeho první díl. Je zde prostě obdivuhodné vše - herci, hudba, příběh.... a hlavně to je a vždy bude vděčný a milý snímek, natočený srdcem, takových je jako šafránu. ()

manonfire

Komedie spíše o příjemné atmosféře, nežli o jednotlivých scénkách. Škoda, že svýma "Krokodýlama" Marie potvrdia, že dnes není schopna ani jednoho z výše vyjmenovaného. 80% ()

Pecival

Spojenost menší než u prvního dílu. Zbytečně se pořád všichni hádaj (chápu, má to být generátor komických situací), ale mě to lezlo trochu na nervy, ja sem chtěl a čekal trocha více harmonie :) Proto dávám o jednu hvězdu mín, ikdyž pořád je to vcelku šik. ()

Specs

Hlášky: Anna: - "Aha! Tady ještě vládne středověk!" děda: - "Co tím chceš říct?! Například!" Anna: - "Že se tady neuklízelo od třicetiletý války. Například!" & Luboš: - "Ale Aničko, miláčku, každý kluk si myslí, že nejkrásnější místo je tam, kde se narodil. Ale kdybych věděl, že se ti tu nebude líbit, tak bych se byl narodil někde jinde!" & děda: - "Ty mu určitě doma nic nedopřeješ. Dám za to krk, že ani nevíš, po čem prahne ta jeho dušička." Anna: - "Ale vim. Šimpanze by chtěl, chudinka. Aby se nám houpal v pokoji na lustru." děda: - "To je toho. Když já byl v jeho věku, tak jsem chtěl chovat v neckách velrybu." Anna: - "A víte, že mě to ani moc nepřekvapuje? Co nestačil zdědit po tátovi, to mu zůstalo po vás." & Vašek: - "Já jsem si myslel..." Luboš: - "Víš Anno, on si Vašek myslel, že..." Anna: - "Netlumoč! Já si poslechnu originál." & Luboš: - "To jsem nevěděl, že jsi tak staromódní." děda: - "Vy dva jste zase hrozně moderní. Máte osmiletý dítě a už plánujete svatbu!" & posádka Máni: - "Budeme zachraňovat náčelníka horské služby." pošťák: - "Luboše? On je raněnej?" posádka Máni: - "Proč by měl bejt raněnej?" pošťák: - "Protože jinak by slez po laně jako támhleten kluk." Anna: - "Vašku! No počkej!" děda: - "Ne, Anno! Za ten výkon zaslouží pochvalu!" Vašek: - "Tatí! Odjistit! Jde po mně máma!" & Anna: - "Všichni jste podvodníci!" děda: (převlečený za vodníka) - "Já ne, já jsem jenom vodník." & Luboš: - "A co máma, zlobí se pořád?" Vašek: - "Zlobí, čím dál tím víc." Luboš: - "A mluví s tebou?" Vašek: - "Mluví, čím dál tím míň. & Vašek: - "Místo řízků jsme měli třikrát kyselý rybičky." děda: - "A proč?" Vašek: - "Protože je mám děsně nerad." Luboš: - "Krucinál! To je práce se ženskejma!" & Vašek: (v telefonu) - "Klokan přiletí v březnu!" děda: - "Cože?" Luboš: - "Ále, Vašek chce jít do zoologický zahrady." ()

solskjaer

Další Holého "bezstarostná jízda" a další brilantně zahraná role. Poledňáková, jako režisérska rodinných komedií opět zabodovala. ()

insurgentes

"Tatínek si může říkat co chce, ale odteďka se bude dělat, co řeknu já." Myslím, že prototyp české megery stvořila Poledňáková. Tím se na osudech nás všech podepsala víc než Eva Hauserová, Elle a druhá světová válka dohromady. Bez ní by se svět odvíjel jinak a z Hausmanna by byl jen řadový nepovšimnutý vědátůrek. Je to obludné, jakou moc má v demokracii jedna zvrácená osoba. Preissová aspoň meje nádobí. ()

remy

Už je to tolik let, co jsem tuhle klasiku viděl poprvé a v tu ránu mi bylo jasné, že Tomáš Holý co by Vašek zde předvedl to nejlepší. Klasika, která vždycky potěší a udělá den lepším. S tebou mě baví svět je moc fajn, ale komedií století je pro mě osobně polepšovna. :) ()

Melios

/Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu co je hodně špičatá./ Až sa mi chce plakať ,keď si uvedomím ,že takýto film ešte dlho neuvidím ( RIP Tomáš ). Perfektné pokračovanie ,ktoré skvelo naviazalo na prvý film s ešte lepším nápadom a lepšími hláškami ,ktoré sú v mojich očiach už tak zľudovené ako hlášky z filmu Pelíšky. ( To není táta ,ale Herodes! )...Ak chcete vedieť viac ,pozrite si sami. 80% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)