Afrika

• Česko David Attenborough: Afrika (viac)
TV spot

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (7)

Afrika (2013)

Ani nemá smysl sem vypisovat, co všechno se mi v seriálu líbilo. Každý díl měl takových momentů spoustu a BBC jen potvrzuje, že v současném světě přírodopisných dokumentů nemá konkurenci. A zaslouženě. ()

Kalahari (2013) (E01)

Pouštní zoufalství o kapku vody smícháno s vychcaností dronga a s famózním duelem žirafích samců. Absolutní kino. ()

Savana (2013) (E02)

K tomuhle nemám slov. Emoce dneska řádily v plné palbě. ()

Kongo (2013) (E03)

Vranule nám ukázaly, jak funguje průměrná česká rodinka i v zahraničí. Žabí souboje o partnerku byly famózní, stejně tak making-of záběry. ()

Mys Dobré naděje (2013) (E04)

Samotné natáčení karet obrovských by si těch pět hvězd zasloužilo. K tomu nám ještě tvůrci jako bonus naservírovali hromadnou honičku sardinek a další kinematografické pochutiny. ()

Sahara (2013) (E05)

Skoro by si lidi řekli, že není možné udělat kvalitní padesítiminutový dokument o zvířatech žijící na Sahaře. Světe, div se, opak je pravdou. Tihle blázni to zase dokázali. ()

Afrika - budoucnost plná nadějí (2013) (E06)

Klasické Attenboroughské zakončení s přiblížením civilního světa v divočině a s prognózami budoucích let. BBC je v tomhle špička. ()