Pěst Ježíšova

(festivalový názov)
  • Španielsko Fist of Jesus

Ježíš je vždy připraven podat pomocnou ruku těm, kdo ji potřebují, existují však i jiní. Ti, kteří zakusí jeho pěst. (Festival krátkých filmů Praha)

mr.ratus

Poměrně vydařená, z teologického hlediska bych řekl až bultmannovsky demytologizovaná verze evangelia. Tak nějak to asi bylo bez zbytečného nánosu polopouštní fabulace. ()

Necrolock

Kdyby měl film tak 12 minut místo těch 15 byl by skoro na 6 hvězdiček, protože originalita a humor zde dosahují maxima a jediné na čem trošku ztrácí, je chvílemi zbytečná vleklost jinak zajímavých scén. SPOILER: Ježíš, celý od krve, drží obří rybí páteř. -> na to asi jentak nezapomenu. ()

cechura

Komedie o tom, jak chce Ježíš oživit mrtvého Lazara. Trošku se mu to nepovede a musí tak spolu s Jidášem řešit následky. Šílený, originální, zábavný. Doufám, že autoři natočí avizované pokračování "Tenkrát v Jeruzalémě". ()

Kalda69

Tak uz vim jak Jezis vsechny spasil :oD Lepsi zombie komedii jsem jeste neshledl (trochu se k tomu blizi Noc ozivlych mrtvol 3D ale tento spanelsky pocin me dostal do zachvatu smichu) , jedinou vadu na krase bych videl na kovbojich, kteri proste v nejakek tom druhem desetileti naseho letopoctu (pro panbickare: po Kristu) nemohli existovat. Smal jsem se od zacatku do konce a doufam ze autori sezenou dost financi na regulerni celovecerak. ()

Kontryhelka

Výborně jsem se pobavila. Pro někoho je to určitě ptákovina, s tím do určité míry i souhlasím, ale mně se tyhle ptákoviny prostě líbí a fakt se zasměju. Miluju zombie horory a zombie parodií určitě nepohrdnu.Vynikající krátkometrážní ujetina. ()

Hrobař

Slabší 4, kraťas co má nápad, bohužel potenciál zůstává trestuhodně nevyužit. Především zabití rybou začne nudit ve chvíli kdy se prakticky jiné neobjeví. Brutal relax nepřekonán, nicméně je to pořád dobrá podívaná. ()

NeverEver

Kazdy musi nekde zacinat:-) Az budou mit kluci sikovni k dispozici poradny namet, opravdove triky, milionovy rozpocet ... bude se opravdu na co tesit. A ja si ted jdu koupit nejakou tu rybicku... clovek ani buh nikdy nevi, kdy se mu nejaka ta rybicka muze hodit..-) 4* (i za ten super prakticky tip, ze se nema krisit objesenec, kdyz jeste visi:-)))) ()

Nick321

Dost jsem se u toho nasmál, jak u hlavního snímku, tak u těch krátkých scének, škoda, že z toho neudělali normální film. :-) Ježíš, na začátku poklidný kazatel, který zapříčinil zombie apokalypsu se záhy promění v krvežíznivého berserka s motorovou rybou. :D ()

-krusty-

EHF: Konečně se někdo odvážil natočit jak to všechno bylo! Tento dokument při své stopáži nenudí, děj je svižný a režisér laikovi poutavě přibližuje tyto méně známé kapitoly ze života Ježíše Nazaretského. Volám bravo...tomuhle se říká opravdová popularizace historie!! :-) ()

swater137

Trochu jiný pohled na Bibli. Nápad a vtip je samozřejmě lepší než samotné provedení. Rozhodně nedoporučuji těm co chodí na schromka ). Mohli by tomu věřit tak jako věří v pravdivost Bible. Kdyby to bylo pravé tak je to přeci černobílé. ()

Vlad

Keď si človek myslí, že je tej absurdity už bolo dosť, opäť príde ďalšia scéna v ktorej dostane niečo naviac. 15 minút vkuse som sa nesmial už veľmi dlho. Odhliadnuc od ochotníckeho amaterizmu a nízkeho rozpočtu komediálny počin roka :D ()

Fixa

Když nad tím přemýšlím a pokouším se to interpretovat druhé osobě, tak mi to přijde vtipnější, než to je, protože vyberu jen to lepší. Bohužel tento 15ti minutový snímek je pro mě i tak dlouhý. Scény jsou dobré, odkaz na Braindead chápe každý, kdo ho viděl, ale rychle se to okouká. Vtipný je začátek a zbytek je už jen akce, která ač se to na první pohled nezdá, ztrácí tempo. To ovšem neznamená, že jsem se nenasmál u scén psychopatického řvoucího Ježíše, bojujícího s rybama v ruce a koupajícího se v hektolitrech krve ()