Requel

(amatérsky film)

Zapomeňte na svět jak ho znáte! Svět byl zničen. Jen pár lidí přežilo 3. světovou válku. A ti co přežili, postavili svůj nový svět a kulturu na tom jediném, co jim po válce zbylo - na videohrách. (vincchuppo)

Mystic5

I když se jedná o amatérský film, je to velmi povedený snímek. Soundtrack se povedl a skvěle podtrhuje atmosféru. U některých scének jsem opravdu zasmál. Dobrá práce! ()

LordB

Na filmu vidím pár plus, ale i minus - za prvé chci složit hold každému, kdo se na natáčení podílel. V podmínkách, městě a situaci, v jaké film vznikal je docela úspěch, že vzešlo něco takového. Cením si originality, nápadu, kostýmů, hereckých výkonů, hudby a kamery. Co se mi na filmu moc nelíbí je jeho délka - mohl by být klidně o dost kratší. Především souboje jsou hrooooozně moc přetahovány a po chvilce jsou nudné, navíc se jejich téma často opakuje. Druhá výtka patří zvuku - místy jsem velmi špatně rozuměl mluvenému slovu. Menší výtky potom ještě k "očekávatelným" scénám a záběrům - klišé. Jinak ale hodnotím film hlavně kladně - dobrá práce a jen tak dál! 70% ()

• Videofilm nebyl nikým finančně sponzorován. Autorovi byly zamítnuty 2 granty, a tak se rozhodl financovat film ze svého studentského (ne)příjmu. Přípravy na film trvaly 3 měsíce, natáčení 5 měsíců a postprodukce 4 měsíce. Finální verze filmu byla dokončena pouhý den před premiérou, která se konala 24.01.2014 v kině Modrý Kříž v Kutné Hoře. (vincchuppo)
  • Oficiální počet členů filmového štábu byl 68. (Kuny27)
  • Nezávislý amatérský film byl natáčen na digitální zrcadlovku Canon D550. Zvuk byl sbírán na externí nahrávací zařízení Zoom H1. (vincchuppo)