Shelbyové se vyrovnávají s krachem na burze v roce 1929 a Tommy čelí novým hrozbám od mladších členů rodiny a fašistických konkurentů. (Netflix)

Morb

No, dal jsem téhle sérii dost šancí, ale 4. díl jsem už nedokoukal ani na počtvrtý. Strašná nuda plná brečícch ženskejch a nezajímavejch dějovejch liniíí. A to jsem předchozí série všechny hodnotil za 5 hvězd. ()

Tobias18

Přechod na Netflix Blinderům příliš neprospěl. Pátá řada je narozdíl od té předchozí těžce nekonzistentní, chybí jí silnější záporák a celkově nosnější příběh. Ani ten závěr tady tentokrát nebyl takovou vygradovanou špičkou jako jsme zvyklí. Nejslabší série, která je však pořád hereckým a technickým koncertem a atmosféra dobové Anglie funguje stále na výbornou, a i přes těch pár nedostatků jde o velmi nadprůměrný seriál lepší než většina dnešní televizní produkce. Proto zůstanu protentokrát ještě u čtyř hvězd, příště ale prosím lépe, pane Knight! 70%. ()

Enon

Pátá série of The Peaky fucki’n Blinders si pro nás připravila úplně jinou zápletku než na kterou jsme byli zvyklí. Na scénu přichází politika a hospodářská krize s doprovodem krachu na Newyorkské burze. Hodně změn a linií, málo času, takle bych definoval první 3 díly, kde sem se chvílemi nechytal a přišlo mi, že je tam toho strašně moc co odvyprávět a moc se přeskakuje. Jeden díl jsem si musel dokonce pustit dvakrát. Jenže jakmile se chytíte a pochopíte celý příběh s Mosleyim a fašismem, tak si to budete královsky užívat. Tato série se mi líbila o trochu míň než její předchůdci, hlavním důvodem je jednoduše to, že gangy a obchodování jsou mi blíže než politika. Samozřejmě stále je to kvalita a já se opravdu bavil, to bezpochyby, ale přesto mám ostatní série radši. Veškeří členové rodiny Shelbyových si zde prochází určitým vývojem, obzvlášť Tommy a Arthur. Závěrečná série bude něco extra. 81% ()

stuj

Stejná záležitost jako předchozí série, jen Tom Hardy bohužel chybí. Škoda těch dlouhých zpomalených klišé záběrů, které mají ukázat, jak jsou všichni jó drsní, když jdou zrovna do akce. Ale musím uznat, že konec série byl konečně trochu zajímavý. ()