LICHOŽRÚTI! Malé neviditeľné tvory, ktoré môžu za to, že nám ľuďom z každého páru ponožiek často zostáva len jedna. Ponožkami sa totiž živia! Hlavného hrdinu nášho príbehu, malého lichožrúta Chichúnika, čakajú vo filme veľké dobrodružstvá. Keď ho navždy opustí milovaný deduško Lamor, u ktorého vyrastal, musí Chichúnik prekonať strach, vyliezť z okna do veľkého sveta a vydať sa hľadať strateného strýka Padreho. Okrem odvahy mu na novej ceste plnej prekážok pomáha aj to, čo mu celý život vštepoval starý otec - láska k rodine, dobrá výchova a lichožrútske "desatoro". Týmto zásadám verí, ale v novom prostredí sa aj vďaka nim ocitá v nebezpečných situáciách. Keď nakoniec s ťažkým srdcom predsa len poruší dve základné lichožrútske pravidlá "Nikdy nevezmeš celý pár" a "Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej", má na to vážny dôvod. (Forum Film SK)

monny9

Mno takže, teší ma, že takýto námet tu ešte nebol :) pretože ono tie ponožky sa naozaj tak nejako strácajú pri praní :D Oceňujem animáciu (i keď, mne sa tento typ animácie nepáči...) je tak trochu hezký unikát u nás (teda CZ-SVK). 1. bod dávam teda za nápad, 2. bod za animáciu a 3.za skutočné vyzobrazenie Prahy (v príbehu som sa tak nestrácala, keďže to tam dobre poznám, vždy som vedela, kde presne sa postavy (dej) odohráva :) ) ()

Raichu.Cz

Popravdě řečeno mi to splnilo očekávání, za to že to je česká animovaná pohádka je opravdu k sežrání, knihu jsem sice nečetl ale tohle mi prozatím stačí. Grafika perfektní aniž by se u ní objevila chyba (COŽ SE NESTALO!) , hudba je v pohodě. dabing velice sedí, příběh který by ještě trošku chtěl doladit. Za mě 82% (Viděl v kině) ()

krysarr

Bohužel ani krásná animace nezachrání debilní příběh. Knížky jsme s dětmi četli, ale taková přemíra násilí a negativity v příběhu pro děti, rádoby cool... Na druhou stranu, bohužel nebýt tam to, byla by to úplně brutální nuda, takhle je to jen nuda, kterou víckrát vidět nemusím. Že si berou každou sudou ponožku, ale říkají si lichozrouti, už je jen taková srandička :) ()

DonBohemian

Je až s podivem, kolik recenzentů si zde plete výrazy animace a grafika. Animace u Lichožroutů je poměrně zdařilá na české poměry, ale graficky je to těžký podprůměr někde dvacet let zpátky. Jinak celkově se ztotožňuji s převládajícím názorem, že se jedná o nepovedenou šeď a nudu. Postavy by zasloužili pořádného chrakter artistu s citem, zkušenostmi a nadhledem. Enviromentalistu vypráskat a nechat ho dohnívat někde v zapomění u čtvrtého Poldy. ()

Korpy22

Animovaná tvorba měla v minulosti v české republice velký ohlas. Poté na nějakou dobu upadla, ale v tomhle případě zde vnímám určitou renesanci kvalitní tvorby. Galina Miklínová zde odvedla obrovský kus práce. Úžasný námět a scénář, který je tak ryze český a originální. Zvuk, písničky a dabing dodávají pohádce opravdu skvělý rozměr. Povedené, úchvatné , překvapivé. ()