Televizní komedie o tom, že rčení "zmýlená neplatí" může někdy dostat trhliny... Školník Mareček (O. Janda) si stěžuje uklízečce Josefíně (J. Jelenská), že ho chtějí poslat do penze. Jenže on se na to ještě vůbec necítí. Josefína by to ráda dala s vdovcem Marečkem dohromady, ale zatím nenašla odvahu mu to říci. Za školníkem přijde na návštěvu voják Honza (T. Töpfer), bývalý žák školy, s nabídkou, aby mu Mareček šel na svatbě za svědka. Nečekaně se tu objeví Honzova známá Marie (L. Termerová), která chce Marečkovi oznámit, že novým školníkem bude její snoubenec Venca. Školník ji zprvu omylem považuje za Honzovu nevěstu. Josefína z Marečkovy zmatené řeči vyrozumí, že se hodlá s Marií oženit, a z rozrušení omdlí. Honza se mezitím rozhodne, že Marečka ve funkci školníka udrží, a vymyslí plán. (Česká televize)

topi

No tohle byla strašná houbovina. Tak hloupý a prostoduchý námět aby člověk pohledal. I když to mělo jen asi 40 minut, bylo to příšerně natahované. Taková delší bakalářská povídka. Vrcholem byla opilá Lenka Termerová, kdy jsem si okamžitě vybavil Marthu Issovou. Inu matka a dcera se nezapře, stejná gesta, stejná mimika, stejný hlas. A taky stejně špatné herectví, které patří tak do páté kategorie. ()

MickeyStuma

Televizní hra o milníku rčení. Příběh o starším kantorovi zarputile odmítajícího odejít do penze se přeci jen změní život, když... Scénář je napsán velmi dobře a dějově poklidně, takže je až škoda, že není stopáž přeci jen alespoň o krapet delší. Divadelní atmosféra je na televizní hru samozřejmostí a tak pochopitelně nelze očekávat nic filmového. Kulturní požitek je tedy zaručen. ()

Pitryx

Hergot ten střih. Když má dojít k vysvětlování a pochopení, stři, a děj je jinde. Konkrétně v devatenácté minutě. Nakopat to do prd…, tyhle střihače i režiséry, že to připustili. Těšíte se na ten okamžik, na jejich reakce, až jako pochopí, ale nedočkáte se. Proto ani nehledám plusy a hodnocení je pro mne jasné. Dvacku za to jedno či dvě zasmání. ()