Hotel Adlon

• Česko Hotel Adlon (viac)
TV spot
Nemecko, 2013, 4 h 49 min (Minutáž: 96–97 min)

Réžia:

Uli Edel

Kamera:

Hanno Lentz

Josefine Preuß, Heino Ferch, Marie Bäumer, Wotan Wilke Möhring, Rosemarie Fendel, Katharina Wackernagel, Amy Mußul, Sunnyi Melles, Burghart Klaußner (viac)

Rodinná sága o zakladateľoch a dedičoch jedného z najluxusnejších svetových hotelov. Hotel Adlon v Berlíne je jedným z najluxusnejších svetových hotelov a miestom, kde sa už desiatky rokov stretávajú obchod, politika a peniaze, a kde sa vždy môžete spoľahnúť na diskrétnosť. Čo všetko však bolo potrebné na to, aby sa vízia jedného muža stala skutočnosťou? Rodinná sága sleduje osudy rodiny Adlonovcov a ich hotela od jeho otvorenie v roku 1904, cez 1. svetovú vojnu, divoké dvadsiate roky, nástup nacizmu v tridsiatych rokoch, 2. svetovú vojnu, povojnpvú éru a rozdelenie Berlína, až po znovuotvorenie hotela v deväťdesiatych rokoch. (STV)

Indominus odpad!

Možná že to byl v celku dobrý miniseriál, dle zdejších komentářů, ale první díl mě tak neskutečně nudil a chvílemi iritoval, že jsem to vypnul po necelé hodině a už tomu nedal šanci. Zcestná dobová telenovela mě nestačila zkrátka zaujmout. To takový Downton nebo Selfridge je zcela jiný šálek kávy, vlastně čaje o páté (a to je asi také ten problém)... ()

jjbaraque

Asi nejlepší byl třetí díl, díky němuž si člověk může položit otázku jak málo stačí k tomu, aby přesvědčení vedlo k ničení životů těch ostatních. Co pro mě bylo ovšem velkým překvapením, byl fakt, že se v řadě věcí seriál příliš neodchýlil od skutečnosti: Lorenz Adon opravdu zahynul po koly automobilu a Louise opravdu zatkli skvěle jazykově vybavení sovětští vojáci, neboť jim generální ředitel připadal jako generál. ()

Naive

Očekávala jsem výpravnou historickou ságu rodiny Adlonových uprostřed významných dějinných událostí v Německu, ale dočkala jsem se povrchní telenovely se špatnými herci (až na mého oblíbence Toma Schilinga). Němečtí autoři se s tématem nacismu vyrovnali dle očekávání - většina obyčejných Němců byli antifašisté, kteří celou válku trpěli... celkově jsem velmi zklamaná a seriál nedoporučuji. ()