V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Foofie

Nemá smysl komentovat užitatele, kteří označili film za odpad, popř. mu dali 1 či 2 hvězdičky. Verbala na vás, cházko jedna....:). V dnešní době, kdy je přeAvengerováno digi sračkami (i když Hulk je kůůůůrva hustý) a přeintelektuováno dalším hnojem typu Birdman, se jednomu prostě taková sekačka mečíkama líbí víc. Nazdáááár intouši...:) ()

cartyci

Cliveovi to perfektne sedelo, ako tomu bolo aj v Kráľovi Artušovi.Začiatok sa rýchlo rozvíjal v strede ma to trochu prestávalo baviť ale až vtedy prišla celá pointa film.Koniec sa mohol ešte trošku skrášliť, väčšiou akciou ale celkový dojem .Výborný. ()

hujerita

Som bol milo prekvapený, ako bol celý film poňatý. Možno niekomu chýbalo viac krvi a bojov, ale mne ani nie. Nič rýchle všetko išlo tak nejak pomaly tam kam malo. "Akože" prekvapenie sa nekonalo a po chvíli som na to prišiel. Clive Owen zahral fajn, takéto úlohy mu sadnú. Nič extra ale naozaj som bol z tohto filmu milo prekvapený. ()

Solitude odpad!

Europsky stredovek kde su cernosi a aziati lordami a rytiermi ... to hovori za vsetko. Diversity si strcte hlboku do analu hned za analny kolik, pretoze presne odtial prichadzju podobne srackoidne bludy. Kludne ma oznacte ako rasistu ale aspon budem rasista, ktory ako tak pozna historiu. Bud tocim aspon trocha seriozny film zo stredoveku alebo ked si uz robim srandu tak nech to je nieco ako princ a prudas lebo takato kombinacia ma hodnotu ako ranna stolica obyvatela domovu dochodcov. Odpad ()

mykey77 odpad!

Bolo pre mna utrpenie to dopozerat. Multikuti stredoveka sracka blizsie nezaraditelna ani casovo ani priestorovo. Vlastne tak nekonkretna ze ani neviem preco ten stredovek, ked to mohlo byt v dalekej buducnosti. Efekty slabsie, Owen sa uz zaraduje medzi c-cka, Freemen si uz tradicne necha vrtat koleno za par drobnych, bez ohladu na to aka sracka to je. a cele je to postavene na cti. Zle, zle, zle. To nestastne multikulti bije do oci asi ako by bilo v dobach temna. ()

skipik12

Moc pěkny:) Vlastně příběh japonských roninu, převedeny do stredoveku :) Me se to moc libilo, muzu jen doporucit. A jelikoz pro japonskou kulturu mam velkou slabost, mohu vsem vrele doporucit:) ()

Bednobuch

Je to až moc podobné 47 roninům. Začátek je pěkný, pak opět zrada na pána, střed opět vykreslení rozprášení armády a rodiny a nakonec pomsta, která musela přijít. Ale bohužel je to celkově zdlouhavé a nudné. Škoda ()

onevoice

Neviem, pripadá mi to až príliš pritiahnuté za vlasy, aby v stredoveku bol lord tmavej pleti. Je to natočené neviem si pomôcť, ako inscenácia. Hennie ako záporak môže býť. Owenovi historické postavy sedia veľmi dobre, ale som prekvapený, že na taký mišmaš sa dal nahovoriť. Vymyslené mesto neviem aké strašne veľký mix aziatov černochov robí z tohoto filmu jednu veľkú nezmyselnú zlátaninu. Dej veľmi jednoduchý a zdlhavý priam nezáživný. Jednoducho veľké sklamanie. ()

Edwin44

Zápletka podobná docela 47 roninům! Akorát tady se při přípravě na pomstu hodinu prakticky nic neděje a to je hlavní mínus celého filmu. Celou dobu se čeká na finální řežbu, která však proběhne většinou ve tmě a nebo za chaotické kamery taže zážitek z toho je prakticky nula. Nebejt Morgana Freemana a toho že se jedná o historický film tak by to bylo tak na jednu hvězdu, takhle to je apon průměr ()

Mykie

Skvělá atmosférická jednohubka a navíc s parádními herci. Last Knights jsem si opravdu užil a bavil se u nich jak už dlouho ne pseudohistorického filmu. Východní kořeny se opravdu nezapřou, ale jsou velmi umě propojeny s těmi západními. Jsem rád, že se i přes téměř komiksový námět držel Kirja při zemi, což je při pohledu na jeho dosavadní filmové portfolio téměř k neuvěření. V druhé třetině se film trošku vleče, proto jen 4 hvězdy, ale i tak se jedná o výbornou podívanou, kterou rozhodně doporučuji! ()

mad.dog

Zajímavý film o pomstě, jehož největším konkurentem je můj oblíbený 47 ronin. Filmu škodí křečovitá absence krve a celková předvídatelnost děje. Jinak je ale svižný, poutavý a divák vydrží těch 115 minut vcelku bez újmy. Přesto ze souboje Last Knights s 47 ronin vychází jako vítěz 47. ()

JanniV

Něco musí být víc, než to naše pinožení po penězích. A vo tom to je. Sranda byla sledovat česká jména vedle korejských. Skvěle natočený fantasy spektákl. Za mě 4* a klidně bych dal i bůra, ale bylo to celkem předvídatelné. Ne, že by mi to vadilo, to vůbec ne, ale jak by takový Conan k tomu přišel, že. :-) Jinak režisér se správně jmenuje Kazu i Kirija. ()

Tobias_Sin

Asi kdyby to bylo kostýmově dobovější, postava císaře výraznější, propracování alespoň několika postav rytířů, byl bych naprosto spokojen, takto příjemné, ale nedotažené do výše, která tu být mohla.. ()

Simella

Kvalitní herci, hezké reálie - část filmu se natáčela v Čechách, což je pro českého diváka asi nejzajímavější věc na celém filmu, alespoň z mého pohledu. Jinak pro mě nekonečná nuda. Připadalo mi to jako by si režisér řekl: "Chci natočit historický film, tak vyrazím do Čech a možná mě něco napadne". Ale bohužel se tak nestalo. Film se snaží působit temně, ale temné jsou jen prostory, ve kterých je natočen, jinak se tam nic zásadně dramatického neděje, nevyvolává žádné emoce, je tam málo akce (rozhodně na akční dobrudružné drama). Nějaká ta akce až k závěru. Za mě teda nestojí za vidění. Ale pokud si neodskočíte na záchod nebo nebudete moc často mrkat, tak můžete zahlédnout české herce :-) ()

BigJohn02

Je to takové multi-kulti na druhou -  jednak se tady vyskytují osoby nejrůznějších ras, ale zároveň se tu mísí nejrůznější stavební slohy. Celý příběh je vybudován na jakémsi pseudojaponském samurajském kodexu, kdy pán je popraven, jeho statky rozvráceny a z jeho rytířů se stávají roninové bez pána. Hlavní figura, pojmenovaná po nejslavnějším a podle historiků i nejlepším zápasníkovi sumó z přelomu 18. a 19. století Raidenovi Tameemonovi - to už tady bylo i v Mortal Kombatu - se oddává chlastu, dokud nenastane ta správná chvíle k odvetě. Skupinka se rozhodne dobýt nový hrad Prvního císařova rádce, který vydal jejich pána na smrt. Hrad, na který parchant vynaložil daleko víc peněz než bylo plánováno (inspirace O2 arénou nebo tunelem Blanka?), připomíná rozsáhlou mešitu bez minaretů, naštěstí uvnitř se skrývá pražské Národní muzeum, takže si to může Raiden s velitelem parchantovy stráže rozdat v Pantheonu za dohledu velikánů naší historie. Podle očekávání zabije i samotného Prvního rádce a výměnou za životy svých spolubojovníků, kteří se tak mohou vrátit ke svým českým manželkám (K. Issová, Kameníková), se vydá neslanému nemastnému císaři a je po zásluze potrestán (seppuku tady ale nemají). Akce v první více než hodině pomálu, šermovačky nic moc -  čeští kaskadéři se moc nezapotili - takže vcelku nuda zabalená do bizarního prostředí. ()

PhoenixTears

Naprostý skvost a jeden z nejlepších snímků (ne-li nejlepší), toho žánru, který jsem kdy viděl. Naprosto famózní podívaná, v čele s Owenem a Freemanem, i když je jen na začátku, doplňuje perfektní výkon Curtise. Parádní podívaná, doprovázená úžasnou hudbou od Tillmana a Ramgotra, na kterou se vyplatí podívat, ani jsem nevěděl jak rychle byl konec. Doporučuji tento film všemi deseti. Oddanost, čest, láska i zrada, to vše je zde k mání, ale hlavně to co dnes již naprosto vymizelo ze světa...LIDSKÁ ČEST, ta je zde zastoupena v cca. 90% celého filmu. Já nemám superlativ k tomuto snímku, pro mne jednoznačně filmová špička. ()