Keď zmizne osem mužov, Navarrová sa snaží presvedčiť Danversovú, že prípad súvisí s nevyriešenou vraždou miestnej aktivistky. (HBO Max)

SplitBrain

Takže, máme tu predstavené všetko. Prostredie: zamrznutá temná dedinka na periférii periférie. Postavy: policajtka studenšia ako Aljaška a s hladinou testosterónu väčšou ako Marty a Rust dokopy. Jej "protipól", miestna tajomná policajtka a ich nevyriešené účty z minulosti. Mladý policajt, pomocník a blbeček. Halucinujúca stará žena. Zopár miestnych ožratých buranov. Zápletku aktuálnu, aj tú z minulosti: zmiznutý vedci, stále strašiaci neuzavretý prípad, náznaky inutiskej (iñupiaqskej) mytológie, aj povinná jazda politickej korektnosti (násile na ženách vs. silné slobodné ženy, rasizmus). Rozohraného je toho na 1.diel teda hodne. Tvári sa to vážne, čo nie vždy úplne vychádza. A neviem sa zbaviť pocitu, že 4.séria môže byť solídna detektívka, alebo aj ťažký prúser. Som zvedavý, ktorým smerom sa budú uberať ďalšie diely. Práve to je dôvod, prečo pokračujem v pozeraní. Nie kvalita, alebo to, že by ma seriál vtiahol do deja. ()

bigsoul

Za mňa super začiatkom čo má všetko čo od Temného prípadu očakám! Proste super atmosféra misterioznosť a napätie! Super herecké výkony a hudba s kamorou si rozumie! ()

XXX99

Slovenský dabing???... vážne??? No zbohom, to to pekne začalo..skúsim to prežuť, ale  keď vidím mená v produkcii...vratane idiota čo  spackal 3.S , a ostatní si to zrealizovali asi ako kúsok do domácej videoteky. Dám tomu šancu, aj keď mi to trhá uši p.ci ()

Tempter

S klidným svědomím končím po prvním dílu. Nechápu, proč se vztahovka typu "Ulice" musí odehrávat ve tmě na Aljašce, kryta komickými  horrorovými prvky a rádoby detektivní zápletkou. A jestli vraždila a všechny ty "hrůůůzy" měla na svědomí mlha zjevující se jednou za 100 let nebo bosonohý bezďák nebo... (to je vlastně jedno, možná se to ani pořádně nedovíme) je mi fakt úúúplně jedno. Nechám si v sobě vzpomínku na neskutečnou jízdu v první řadě se skutečnými detektivy a s Alexandrou Daddario... :-) ()

Tom.Brejcha

První díl. Nuda. Nic co by mě donutilo si pustit druhý. Trochu tajemna. Fádní herecké výkony. Díl se nese v duchu doby: ženy jsou silný, chlapi ne. Já měl rád první dvě série. Ty byly supr. ()

Mr.HahaHihi

Když se před mnoha lety teorizovalo, že by se další Temný případ mohl odehrávat na Aljašce, říkal jsem si, ty píčo, to by bylo skvělý. Přání se mi po letech splnilo a k mému smutku, už digitální úvod mě téměř zabil. Zbytek taky spíš nic, než moc. Doslova dokážu cítit, čeho se tvůrci zvolenou hudbou a záběrovaním snažili dosáhnout ale vůbec to zatím nefunguje. Mrazivá, odlehlá, temná atmosféra se vůbec nedostavila a kolikrát to vypadá fakt divně a chybí tomu nějaké to fyzično. Když jsem četl chválenou recku na seznamu, kde se zmiňovali hororové prvky, tak na ty jsem se těšil ale v tomhle provedení mě spíš srali. Hodně špatný start. ()

hypnos11

Panebože, ejstli je první díl, kterej byl - se všema těma jeho nudnejma a zbytečnejma odbočkama, s těma dávno mrtvejma, který nacházej jiný mrtvý - jak nuda natahovaná na skřipec, nejlíp hodnocenej z celý série, tak je něco špatně. Buď s hodnotiteli, enbo, a to spíš, s celou sérií.. Tak ještě jeden díl tomu dám a uvidím.. Přitom odlehlý (téměř) polární stanice skýtaj takovou šanci na natočení pořádnýho mrazivýho krimithrilleru nebo horroru (díky ti, Johne Carpentere)... První díl je tak mizerně napsanej, že fakt netuším, jak hodnotit. Atmosféra tam je, furt doufám, že se to rozjede, ale zatraceně.. tohle by stačilo sestříhat do deseti minut. Místo toho musíme čučet na ožralou eksimačku, zfetovanou eskimačku, blbečka se zloměným nosem, vyvolávačku duchů, která bloumá po zasněžených pláních, nějaký ty další paranormální aktivity, lesbickou dcerku, starou zapšklou policajtku, mladou policatjku, která vypadá jak obraz Robocopa od Muncha, a já nevím co ještě.. a přitom všechno, úplně všechno z toho tam je naprosto k hovnu - snad až na ty dvě policajtky, ale to se ještě uvidí. A hudba je silně rozporuplná, některý písně jsou zajímavý, ale ten song od tý Eilishový je stejně ubohá nuda, jako dílo samotný (sorry jako, ale tohle už fakt není hudba, ale slovní vejplach za doprovodu hudby na úrovni 12-letýho dítěte. Mno, dám za tři, ale u příštího dílu už tak velkorysej nebudu. Vůbec se nedivím těm, který jdou s hodnocením ještě níž ()