Entity

Veľká Británia, 2012, 85 min

V roku 1998 bolo v hlbinách strašidelných sibírskych lesov nájdených 34 neidentifikovaných pochovaných tiel. Ruské úrady ani po dlhom čase a dôkladnom vyšetrovaní neposkytli nijaké vysvetlenie príčiny smrti týchto osôb a prípad uzavreli. V roku 2010 sa anglický televízny štáb z programu "Najtemnejšie tajomstvá" snaží o identifikáciu pochovaných tiel pomocou média, ktoré vycíti budovu za lesom, z ktorej mŕtvoly pochádzali. Jedná sa o stavbu, ktorá slúžila na tajné testy ruskej armády. Krátko nato sa však komunikácia so štábom preruší a nikto o týchto ľuďoch nikdy viac nechyruje. Entity (Bytosť) je príbeh o tom, čo sa s nimi stalo. Pretože temný les stál iba na začiatku celej hrôzy... (peterpatrik)

zolo23

Popravde som bol pripravený na možné sklamanie, ale že to bude až také slabé som naozaj nečakal. Strašne pomalý úvod v lese vystriedala nuda v opustenej budove. Žiadna gradácia napätia, režisér si vystačí s typickými ľakacími scénami. Keď už má ísť do "tuhého" kamera sa roztrepe takými otáčkami, že máte vôbec problém niečo zahliadnuť. Najviac ma na týchto filmoch nasiera fakt, že hlavný hrdinovia mohli kedykoľvek z tohto baráku odísť. ()

stration

Entity má několik velice sympatických momentů, svižně ubíhá a občas potěší i nějaká ta lekačka. Lokace jsou vybraný fakt dobře a celé to prostě funguje. Co mě ale moc nepotěšilo je fakt, že je to celé zoufale sterilní, všechno jsme už někde viděli a konec tomu také moc nepřidá. Na jedno podívání to není vůbec špatné, celkově to ale zapadne do hromady podobných žánrovek. ()

uiu

Komentář obsahuje spoilery. Máme tu partičku filmařů v čele s médiem, kteří se vydávají objasnit nález mrtvých těl v lese někde v Rusku. Dostávají se do opuštěné barabizny, kde na těchto lidech dělali pokusy. Film je typické béčko se spoustou hororových klišé. Když mají (nebo by spíš měli - pro vlastní dobro) být postavy potichu, tak řvou, funí a hekají. Zmizí jeden ze štábu, ostatní se ho pokouší najít prolízáním budovy a neustálím voláním jeho jména - vůbec rádi neustále na sebe volají a volaný jim neodpovídá. Film má atmosféru a je děsivý, ale trochu pokulhává v "logice" bubákovin. Máme tu jednoho nejvíc naštvaného ducha, který se chce pomstít a tak si zlost vybije na nevinných filmařích, kteří mu nic neudělali a na médiu, které je vlastně stejné jako býval on. Proč si zlost nevybil na svých trápitelích, když budovu zavírali?... Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Xeno.morpH

Dobře udělaná nízkorozpočtová atmosférická duchařina s výbornou zvukovou stránkou - ta asi dělá tak padesát procent filmu - bez které by to samo o sobě nejspíš zapadlo mezi duchařiny podobného ražení. Stylově podobné Grave Encounters, které jsou možná o něco živější, nicméně tohle mělo hutnější atmosféru a o něco zajímavější příbeh s poněkud depresivní melancholií. K flašce vína to zkrátka sedlo :) ()

Campbell

Čekal jsem něco trochu jiného. Ale dostala se mi podprůměrná srágora s dobrým nápadem. Ten scénář s nevydařeným Ruským experimentem byl dobrej a mohla z toho vzniknout dobrá hororová jednohubka. Ale díky režisérovy kastraci kde nebyl schopnej se pořádně rozjet z toho vznikla podprůměrná srágora na kterou si nikdo za chvíli nevzpomene. Navíc ty duchové Rusů... To měl být výsměch, hned jak se objevily tak jsem vyprskl smíchy. Podprůměr. ()