Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa Seal269 k tomuto seriálu (3)

Spolužáci (2017) (S05E03)

Zatím vždy jen hodnotím bez komentáře, ale ty rádobyobjektivní kydy některých diskutujících zde mne nadzvedávají ze židle. Odsuzování xenofobie a tolerantní vztah ke světu je bráno jako ultralevičáctví? Někdo má asi hodnoty evidentně dost pokřivené. Oceňuji autorovu osobní angažovanost a konfrontaci jeho bývalých spolužáků. Bez toho by byl dokument pouze plytkým zaznamenáním nezajímavých vět o tom, jak "si tu žijeme, je nám dobře a nic nás nezajímá". Právě tahle česká zaprděnost a neschopnost stát si za svým a rozhýbat unylou společnost je jednou z věcí, která je v Čechách rozšířená jako mor a táhne nás směrem do p.... stejně jako relativizace pojmů i hodnot. Nácek nebo lesba, vždyť je to vlastně jedno.. Ne, není. ()

Vojna Ztohoven (2020) (S06E05)

Přehledně zachycená část tvorby umělecké skupiny Ztohoven. Jejich snaha vybočovat a překračovat hranice je mi sympatická. Jejich fetišizace osobní svobody vyjádřená snahou podrývat důležitost státu a potažmo společenské smlouvy, která přitom udržuje naší společnost v civilizované podobě už mnohem méně. Zajímavý byl vývoj kolem ubytování Vorotnikova a jeho rodiny z umělecké skupiny Vojna. Myslím, že pozorovateli muselo být od začátku jasné, že Vorotnikov je svéráz a samorost, který si bude dělat co chce. I jeho prohlášení do novin jsou možná částečně uměleckou exhibicí. Moralizování nad počmáranými zdmi zrovna od členů umělecké skupiny, jejímž krédem je překračování zajetých hranic a zákonů pak vypadalo více než vtipně. ()

Sliepky, vírus a my (2020) (S06E06)

Lidem stále nedochází, jaké následky má masová živočišná produkce. Nikdo normální si nemůže myslet, že v kleci o pár metrech čtverečních slepice netrpí. Snad tento dokument, který netlačil na pilu, ale zároveň se nebál vlastního názoru, části sledujícím otevřel oči. ()