Český žurnál

• angličtina Czech Journal
Česko, (2013–2020), 30 h 50 min (Minutáž: 52–84 min)

Vít Klusák, Filip Remunda, Martin Dušek, Jan Keller, Václav Bělohradský, Radovan Klučka, Jana Lorencová, Jana Bobošíková st., Jiří Krytinář, Aneta Langerová (viac)

Recenzie používateľa ilemas k tomuto seriálu (2)

Obnažený národ (2014) (S02E05)

U tohoto dokumentu jsem se i dost nasmál, ale vcelku je to pravda. Jsme národ buranů (což je vidět i vládě), který nezná nic jiného než Chorvatsko. A největší burani tam jezdí každoročně dokonce stále na stejné místo, jelikož tam to znají a jinde by se ztratili. Paštiky, ponožky v sandálech, igelitové tašky zn. Lídl... přelidněné pláže... Jinak Chorvatsko je pěkná země, ale jsou mnohem lepší destinace. Chrorvatsko je samá socka, buran, looser, normální Češi už dávno jezdí jinam. Výstižný dokument. ()

Český žurnál: Hranice práce (2017) (S05E04)

O podmínkách v práci, šikaně, bossingu, mobiingu, chaosu, neschopném vedení , ojebávání na výplatách, neproplacené přesčasy, práce za tři lidi, aby se druzí vlezprdelkové mohli flákat apod., by se daly napsat rozshálé romány a natočit celé seriály. Téměř všude je to stejné. Pak se diví, že lidi nechtějí chodit do práce, nejde ani tak o samotnou práci třeba v montovnách  či na pokladnách v supermarketech jako spíše o nesnesitelné podmínky mezi divnolidima. Výborný dokument jsem zhlédl hned po dočtení mnohem lepší knihy, takže mě tak neoslovil . Kdybych takto měl žít (otročit) a na normální život nemít ani trochu času, tak bych skončil v blázinci. Nechápu ty lidi co tohle dobrovolně podstupují, ale na druhou stranu kdo by to dělal? Někdo prostě musí ve smradu třídit odpad a sbírat potkany, ale za tak nízký plat? To hlava nebere. ()