Onna gokumon-chô: Hikisakareta nisô

• Japonsko 女獄門帖 引き裂かれた尼僧 (viac)

Arkanoid

Vzdychy, útek v snehu. Pred čím? Nevieme, ale skoro sa dozvieme. S hlavnou hrdinkou to vyzerá od začiatku zle. Deti ju šikanujú. Hľadá kláštor, s úľavou si oplachuje tvár. Pri úvodných titulkoch vidíme blízky záber na ženské chodidlá, neskôr na celé telo, čo naznačuje žánre. Znásilnenie a násilie s tým spojené zaberá kamera z viacerých uhlov, chýba mu však obsahoví kreativita. Rôzne uhly kamery sú prítomné aj pri napínavých útekových scénach. Zaujímavú formu dopĺňajú farby, červená asi v bordeli, kde hlavná hrdinka pracuje a takisto nasvietenie. Na jej milencovi potešia vtedajšie tradičné tetovania, z ktorých dedukujem Yakuzu.  Podobné obrázky sú pomaľované po stenách kláštoru ako zobrazenie pekla. Z vizuálu mi prekáža len premietacia stena v scéne bitia postavy mníškami v 52. druhej minúte, čo je podobná uletenosť ako podobné scény na dotvorenie dramatickosti v druhej časti väzenskej série Meiko Kaji. Hudba mi pripomína aj ľudové nástroje, aj elektroniku, neskôr viac elektroniku a nejaké hrkálky. Je použitá zásadne pri sexuálnych, či iných násilných scénach. Vzhľadom na sexuálne scény sú tvrdé zábery tradične ako v pinku rozmazané. V prvej desaťminútovke máme aj krv a brutalitu. Herci vyzerajú byť amatérski alebo ich výrazy mali byť presne také spolovice dráma, spolovice komédia. Čo sa znásilnenia a sexuálneho obťažovania týka, obsahovo sa nejde do extrémov, ako to svojho času spravil Yasuharu Hasebe v Yaru!. Hlavnú hrdinka na úteku nechce zneužiť každý muž, no ona je zo svojho života taká otupená, že si to myslí o každom a ak ju nechce zneužiť, tak ním pohŕda. Prvých 16 minút ide o pinku, zvyšok je nunsploitation. V kláštore nie je všetko, ako sa zdá, kosti šokujú, aj keď nemusí ísť o to, čo si myslíme. Hudba si tu väčšinou ide pohodovú elektroniku, až scénam dáva menej dramatický, ale o to viac zábavný a možno inak divácky lákavý význam. Brutalita od príchodu do kláštora je nevídaná a tvrdá aj na Japonsko. Hra s obrazom v záverečnom zabíjaní je výborná. Film mi niektorými scénami pripomenul aj neskorší, tiež kvalitný zvrátený film, Ravenous, ale z britskej produkcie. Kvalitný príspevok do žánrov. Zabudnúť na tento zážitok sa dá ťažko. ()

CptPeroxid

Tohle bych teda spíš tipoval na HK CAT III námrd, ale prostě ty Japka z toho udělali snad ten nejodpudivější gore flick. Odsekané kousky těla působili až moc reálně, jako nějakej real snuff... brrr ale klobouk dolů a plný počet. ()

Kaylar

Omino to nemá v životě lehké - muži kolem ní jí způsobují násilí a ona se tak na útěku před dalšími nebezpečími ocitá v lesním konventu, kde žije několik sester. Zdá se tedy, že nyní jí už nic špatného nehrozí a zbytek života stráví v poklidném světě. Opak je pravdou - zdejší sestry nejsou tak mírumilovné a to, co se zde děje s náhodnými příchozími mužského pohlaví, není žádná selanka. Film je v podstatě sledem násilných a sexuálních scén, ostatně tak, jak je v japonských filmech obvyklé. Některé scény jsou hodně brutální a film je tedy určen pro vyhraněné publikum, které podobné kousky vyhledává cíleně. ()