Al Pereira vs. the Alligator Ladies

Horor / Pornografický
Španielsko, 2012, 81 min

George Stobbart odpad!

Obyčajné, prázdne a lacné soft-porno, ktoré sa z neznámeho dôvodu škatuľkuje ako horor. Chudák Franco, na tých pár jeho vydarených hororov, štýlových kultoviek či aspoň pozerateľných kúskov pripadlo až priveľa kravín a filmového balastu, v ktorom zvykol topiť svoju hyperaktívnu filmografiu. Síce neviem (aj keď tuším) ako dopadne záverečný "Revenge of the Alligator Ladies", ale obávam sa, že rovnako úboho a príde mi trochu smutné takto ukončiť (nielen) filmársky život. Toto snáď nemá cenu pozerať nikomu, ani len jeho zarytým fanúšikom. ()

Radko

"Táto história je vyrozprávaná idiotom, synom štetky a nič neznamená. Je plná zvukov a bláznivostí. Znamená absolútne hovno." Tak pri konci filmu opakovane zhodnotí doterajší dej titulná postava, súkromný detektív Al Pereira, sužovaný nočnými morami, plnými súperenia s nahými ženami (druhé zhodnotenie dá na konci titulkov sám režisér). Úvodná cca polhodina tvorí lesbické predstavenie dvoch párov žien zrelšieho veku. To sa postupne mení na veľmi podivuhodnú príhodu o boji kresťanskej morálky so skazeným svetom, ako ho presadzuje zložena (= zlodušská žena) Fu Manču a jej pomocníčky lesbičky - aligátorie ženy. I keď v kontexte objímania sa, láskania a veselej nahoty vystavujúcej na odiv ženské prsia a pozadia (zoomované zábery na bradavky a zadky, na ktorých je v dôsledku tohto priblíženia detailne vidieť každú vyrážku) ide skôr o svet hedonickej radosti a erotickej nehy. Zároveň ide o svojrázny (= vo Frankovom prevedení to znamená absolútne uletený) film o filme. V dialógoch sa spomenie vražda Orsona Wellsa, vernosť princípom Mustafu Kemala (Atatürka), ukáže hajlovanie dementného syna ministra hazardu a nerestí (= hajlujú vždy len totálni ideologickí dementi a oligofrenici) a viacero interesantných reprodukcií románskych maliarov v pozadí. Neveriacky som zízal. Zdá sa, že všetko má pod palcom akási zvláštna sekta, v ktorej tancuje predseda Najvyššieho súdu, za vládu minister hazardu a neresti a za cirkev vlniaca sa mníška. Toto sú zase konexie s božským markízom de Sadom, ktorý sa vo svojom diele pravidelne navážal do autorít moci, súdnictva/ spravodlivosti a cirkvi ako do naj-odpornejších zločincov a najzvrhlejších perverzných odľudov. Posledný komplet dokončený režisérov film je zmeskou kadečoho. Jeden z kritikov pozval potencionálnych divákov na festivalovú projekciu slovami: "Tento film Vám vypraží mozog. Zažijete trip bez potreby aplikácie drogy.". Nebyť nezaujímavej lesbickej polhodinky (tvoriacej skoro polovicu dĺžky filmu) hádam aj s týmto tvrdením súhlasím. ()

mira007

Když točil ty kvanta béčkových erotických filmů v sedmdesátkách, byl Franco svým způsobem za klasika, ale tahle paráda z roku 2012 kde prvních patnáct minut se tam svíjejí dvě macatý chlupatý nicmoc děvčata a pak následuje jedna vyholená zubatá... ježkovi oči, horor bych tomu neříkal a vzhledem k tomu, že tam není ani jedna hezká holka ( možná jedna ) tak bída! Hvězdu dávám za věk režiséra. ()