Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Taliansko Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata (viac)

Amedea, jednoho z desetitisíců Italů, kteří pracují v Austrálii, ani na okamžik neopouští touha po rodné vlasti - zachovává její zvyky a touží po italské manželce. Není nad pravou italskou domácnost, byť by měla být tisíce kilometrů od domova! Ostatně - jen italská žena dovede uvařit ty pravé špagety! (oficiálny text distribútora)

vincchuppo

Claudia je snad ještě temperamentnější než jindy. Jako správná italská žena se ohání vystřelovákem a nadávkami a upřímostí nešetří. Alberto se svýma psíma očima... Není snad vlídnějšího a hodnějšího, ale také nesmělejšího muže. Úsměvná tragikomedie o lásce i neštěstí a o životě bez lásky. Skvělá roadmovie o hledání a nalezení. Samozřejmě po italsku. ()

vesper001

Italský ňoumoid hledá zoufalku, která by se nad ním smilovala a oddaně o něj pečovala, dokud ji (jeho) smrt neosvobodí. Amedeo je o to větší terno, že má epilepsii, nespolehlivého fešného kamaráda a vypoulené oko, které vypadá, jako by co nevidět mělo vyrazit z důlku do světa. Půvabná Carmella má pro změnu nejstarší profesi, prořízlou pusu a (vy)chování domorodé dámy. Kráska a zvíře po italsku běhají po Austrálii a je to zábavné a odpočinkové a to někdy úplně stačí. 7/10 ()

farmnf

Jak mám hodnotit oblíbený film mé puberty s CC v hlavní roli.Už jako žák ZŠ jsem toužil být australanem. Rozhodně bych tam nekácel stromy ale byl bych velmi úspěšným technikem v nějaké nadnárodní firmě. Nepřeháním, vím to. No a pak bych si ten inzerát dal. Mladý úspěšný Čech v Austrálii hledá Italku za účelem sňatku. A připravil bych jí i zpáteční letenku. Třeba to nevyjde ale naděje, že přiletí z Kalábrie CC nebo něco podobného CC, no kurva, to by za ty prachy stálo, ne? Tragikomická ale milá záležitost Luigi Zampy s humorem opravdu italským. ()

Javert

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký. ()

Hennes

Skvělý Alberto Sordi, jemuž úspěšně sekunduje okouzlující Claudia Cardinale. Amedeo (Alberto Sordi) je jedním z typických vystěhovalců, kteří po válce začali budovat svůj nový domov v Austrálii. Není krásný, není mladý, není bohatý, ale v tom všem lže, při možnosti získat ženu z Itálie (žádnou jinou si přeci Ital vzít nemůže). Carmela (Claudia Cardinale) je zase nevzdělanou, chudou prostitutkou a o své profesi rovněž lže, při možnosti vdát se do Austrálie. Samozřejmě osud svede oba dohromady a společně strávený týden při cestě z letiště, jim připraví nejednu životní zkoušku. Snímek s italským humorem, kde nechybí facky a nože, ale i výborné dialogy. Mimochodem při cestě letadlem, kdy si všichni emigranti od Italů, přes Jugoslávce či Poláky vytáhli své vystřelovací nože, aby pojedli své zásoby na cestu, prožíváme scénu, která je dnes již absolutně nemyslitelná. Velmi mě pobavily na začátku filmu tří nehezké slečny, které si vybíraly tanečníky a rovněž taneční kreace tří dvojic na parketě byly úžasné. Jakobych sledoval Formanův film :-). Mimochodem italské filmy pokud můžu sleduji v originále, protože se to prostě nadabovat nedá. Tady, ale uznávám, že jak Miloš Kopecký, tak Jana Hlaváčová jsou úžasní. ()

• Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)
  • Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)