Píše sa rok 871. Británia je z veľkej časti ovládaná bojovnými klanmi Vikingov. Jedným z nich je mladý bojovník Steinar (Charlie Bewley), syn panovníka. Otec vyšle Steinara na výpravu s cieľom nájsť odcudzeného brata Hakana (Elliot Cowan), ktorého pred rokmi vykázali z kráľovstva. Na tejto životunebezpečnej výprave sa má Steinar stať mužom, po ktorom túži jeho otec - jeho nástupcom, budúcim neľútostným panovníkom. (beso74)

Facerr

Každou chvilku čekáte nějakou velkou akci a místo toho přijde něco, jako náhradní varianta. Tak to je celý film. Není to vyloženě shit, ale než se vyspíte, nevíte o čem celej biják byl. Na druhou stranu film celkem odsejpá a kladivo si párkrát i bouchne:). ()

paradoxman

Takhle si vikingy nepředstavuju. Ale i přes ten metrosexuální podtext jsem měl chuť koukat až do konce. Je to sympaticky drsné a přerod hlavního hrdiny v nelítostného vůdce uvěřitelný. ()

Scaevola

Vida všechno místní hodnocení jsem asi zase cosi nepochopil. Viděl jsem totiž mlhavou oslavu primitivního násilí, čistě přímočarou a podmanivě divošskou. Myslete si, že jsem "nějakej divnej", ale tenhle pohansky jednoduchý pohled na svět byl osvěžující. ()

cortez

Pořád jsem se nezbavil dojmu, že už jsem to viděl snad 100x v podobných písničkách - Centurion, Poslední legie, Barbar , atd. Epos o tom jak jde hrstka neohrožených válečníků kamsi, hledat cosi, případně se někomu pomstít, vymalovat mu domeček, přitom si neodpustit kecy o svobodě, rovném přístupu ke vzdělání, apod. Chyběla tam akorát pasáž o rovnoprávnosti žen (ale nebylo od toho daleko). Zjednodušeně příběh za nic nestojí, strašně se to vleče, scény ničím neoslní, a casting - to asi v nějaké hospodě posbírali bandu fanoušku fotbalového klubu. Úplná tragédie to není, ale asi jen pro skalní fandy příběhů o vikinzích apod.. ()

sakynko

Esencia blbosti a festival nelogickosti, ale za Alexandru Dowling 1 hviezdička. (nasleduje Game of Thrones spoiler) Jediná fešná dcéra starého Freya sa zatúlala medzi ľudí s kamerou, ktorí síce majú peniaze, ale talentu ani čo by za necht vošlo. A to ešte musím rozdýchať módne (v 9. storočí po Kristu? Naozaj?) vyholenie jednej časti jej hlavy. ()

Googooplexer

Všetkým, ktorí sa podieľali na výrobe tohoto filmového podivu, by som zákazal doživotne vstup do Valhally (alebo dosmrtne, to je jedno...) a pekne kladivom po guliach 5x každú hodinu. Aj 10x. Možno ani to nepomôže. K postavám sa nedá vytvoriť žiadny vzťah, a to som sa naozaj snažil. Príbeh má len akýsi nábeh, ale nikdy sa nerozbehne. Keď už všetci pokapali, spadol mi kameň zo srdca, už len zabiť posledného a môžem to vypnúť. ()

swater137

Divný, špatný film. snad jen Ojdypáček co papá lidi a začínající křesťani kterejm hořej kříže ) jako u KKK a černoch v jeskyni asi na anglickym venkově. UK byli multikulty už v době krále klacíka))). A při závěrečné scéně ) ten velkej co umřel stojí v první řadě)). Jako v Trháku ). To jediný mě překvapilo. Jinak fakt slabůtka. ()