Ruský špión sa zamiluje do americkej bankárky, ktorá spolupracuje s ruskou tajnou službou ako informátorka. Grégory Ljubov, dôstojník ruskej tajnej služby FSB známy pod menom Moïse - Mojžiš, prichádza do Monaka, aby sledoval podozrivé aktivity vplyvného ruského podnikateľa Ivana Rostovského, ktorý vo veľkom štýle prepiera špinavé peniaze cez banky celého sveta. Pre úspešné splnenie misie tím ruských špiónov regrutuje špecialistku na financie, Američanku Alice, ktorá pracuje v ruskej banke ako obchodníčka a presvedčí ju, aby spolupracovala s ruskou stranou ako informátorka. Grégory však Alice nedôveruje a podozrieva ju zo zrady, preto poruší zlaté pravidlo a s tajnou agentkou, ktorá sa infiltrovala do blízkeho okolia podozrivého ruského oligarchu, nadviaže osobný kontakt. Medzi nimi však preskočí iskra, po ktorej sa rozhorí neovládateľná ľúbostná vášeň a tá ich oboch neľútostne sťahuje až na dno samotného pekla. Obaja podľahnú zakázaným citom a ich ľúbostné opojenie predchádza nevyhnutnému pádu do tvrdej reality. (TV JOJ)

ti88na

Kamarátka ma nahovorila na tento film, hlavne kvôli fešimu Jeanovi Dujardinovi, no ja som akosi podvedome stále odkladala, čas až si ho pozriem. Mám na to hneď dva dôvody, nemám rada francúzsku filmovú tvorbu (alebo Francúzsko ako také) a neznášam špionážne filmy bez akcie, tobôž ak sa do toho pripletie aj romantika. Vlastne som presne vedela aký ten film bude, skôr ako som si ho pozrela. A nemýlila som sa. Nebavilo ma to, prišlo mi to také zastaralé, bez nápadu, síce s naozaj sexi Dujardinom, ale nepríjemnou Cécile De France, skrátka film, ktorý si už nechcem pozrieť. A ten záver, to bola nočná mora, ktorá to stiahla do najväčšej romantickej klišé žumpy. ()

kolemjdouc

podle mě taková akční pilcherovka.Thriller pro ženský.I slza ukápne.Akčňák po evropsku.Jak chcete.Dujardin když zamrká těma jeho sexy očičkama s hustými řasami...no holky neberte to :-) Mě se film trefil do nálady ()

bararich8

Špionážní drama říznuté romantickou zápletkou. Zajímavostí je, že se ve filmu hojně střídaly jazyky (angličtina, ruština, francouzština), což se zase tak často nevidí. To je však bohužel vše, co je na filmu zajímavého. Jinak je to jakési beze šťávy, žádný z herců není příliš sympatický a vytvořit si k nim nějaký vztah je zhola nemožné. Přičemž je to škoda, příběh není úplně k zahození a podíváme se i do vyšších vládnoucích sfér, přičichneme k mafii, bankovnictví a hlavně uvidíme špionážní agentury, nekonečné sledovačky a zahulená doupata. Navíc si film vystačí i bez akčních scén (je tam pouze jediná). Být to trošku živější, bylo by to fajn, 2,5*. ()

Ygnor

Nakonec docela příjemný film z rozvědčického prostředí, se sympatickou milostnou zápletkou. Nejde vždy přece jen o suchý dokument empiricky reflektující algoritmy výzvědných služeb, ale tady vidíme i dramatické ztvárnění vztahu muže a ženy, kteří se (ne)měli potkat. Vzhledem i k tomu, že Möbiův pruh je má oblíbená záhada od útlého dětství, s chutí připichuji kapitánské výložky. ()

mira.l

Od samého začátku do samého konce jsem absolutně nechápal, o co tam jde, kdo za koho kope, prostě nic. Dějově čistý odpad, jedna hvězdička za Cécile De France. Jinak nula, nic, prázdno. Netušil jsem, kdo je Francouz, kdo Rus, prostě nic. ()

ardeas

Síce s veľmi ostrými, neobrúsenými a často nesúrodými hranami, ale poňaté uveriteľne. Nesadne každému, aspoň že tam nie je kopec spoilerov, inak by to bolo na nič, za 4* síce s odretými ušami, ale predsa :) ()

Dann99

Bol som milo prekvapený týmto filmom.V podstate to užívateľ Adrian pekne vystihol vo svojom komentári.Hlavná herecká dvojica krásne uveriteľná,no kto by od nich čakal niečo iné?Pre mňa ešte bonus v podobe mojej niekdajšej platonickej lásky Émilie Dequenne.U mňa spokojnosť 4* ()

k.rakonos

Velice rozporuplný pocit. Nedotažené, přespříliš složité, komplikované, že se v tom divák jistě většinou ztratí. Potenciál filmu mohl být docela slušný, takhle však ne. 35% ()

Rajca

Celé zle. Nezáživný príbeh, slabé herecké výkony. A infantilno-rozpačitá koitálna eufória hlavnej predstaviteľky z filmu robia skôr zlú paródiu než seriózny špionážny triler. Od Jeana Dujardina by som po Artistovi skutočne čakala viac. ()