Le Monocle rit jaune

• Taliansko L'ispettore spara a vista

Svět ohrožuje šílenec, který vraždí vědce a další osoby spjaté se štěpením jádra. Jedině francouzký agent, major Theobald Dromar zvaný Monokl může spasit svět. Vydává se do Hongkongu, aby vystopoval, kdo za terorizováním celého světa stojí. (Snorlax)

liquido26

Ne špatné, ale podobně zdlouhavé a nepřehledné jako L'Oeil du monocle. Pár zábavných nebo zajímavých scén se určitě najde, ale jinak spíš průměr. ()

Flego

Georges Lautner natočil tri filmy o francúzskom agentovi Theobaldom Dromardom prezývaným Monokel. Postavu stvárnil Paul Meurisse a dodal jej bystrý um, noblesnú eleganciu a šarm. Nečakajte niečo ako agenta 007, tu ide o nadsádzku a humor. Je však trochu zvláštny a nie vždy trafí do čierneho. Tak či onak, vtip na divákovi angažovaním Lina Venturu na pár sekúnd je vydarený. Tretí komentár. ()

borsalino

Podivná komedie a parodie zároveň, která mi připadla úplně vyčpělá, místy jsem se nudil, nicméně jsem to dorazil až do konce, abych byl fér nebo kdyby na mě v závěru čekala mimořádná pointa. To se bohužel nestalo. S odřenýma ušima a za pěti vteřinový výkon Lina Ventury dvě hvězdičky. ()

Snorlax

Paul Meurisse je agent k zulíbání, pokaždé, když zastřelí nějakého protivníka, začne radostně pružit v kolenou, nasadí povýšený úsměv a mocným fukem ochladí hlaveň své pistole. Lautner zkrátka komedie umí. I když natočil Les Barbouzes (také parodie na špionážní film) a Le Monocle rit jaune v tomtéž roce (Le Monocle rit jaune měl premiéru v září a Les Barbouzes v prosinci 1964), dokázal sám sebe nevykrást a předvést divákům dva zcela odlišné filmy. ()