Mestečko záhad - Season 1 (2012) (séria)

Past na turisty (S01E01)

(epizóda)
  • USA Tourist Trapped

Dipper a Mabel jsou na celé letní prázdniny posláni ke prastrýčkovi Stanovi, který v žije v jednom Oregonském městečku jménem Gravity Falls. Dipper u prastrýčka rád není a chce odtamtud co nejdřív pryč. Jenže vše se změní poté, co Dipper v lese najde. Dipper v lese našel podivnou knihu, na které je ruka s číslem 3. Kniha sloužila jako něčí deník, kde si někdo psal různé poznámky o podivných tvorech žijících v lesích Gravity Falls. Mezitím si ve městečku Mabel najde kluka, který vypadá podivně. Dipper si myslí, že Mabelin přítel je zombie. Když se Dipperova teorie potvrdí, vydá se Dipper Mabel zachránit, než bude pozdě. (Varan)

honajz2

Po pilotu zatím úplně nechápu, z čeho jsou všichni (i spousta lidí z mého okolí) tak hotoví. Zatím to vypadá na naprosto průměrný seriál z Disney produkce. Hlavní postavy ok, jen ta holka mi asi poleze chvílema na nervy. Na pilot zápletka ucházející, scénky jsou někdy trapné, někdy blbé, někdy ujdou, ale asi dvakrát jsem se pousmál, to není od komediálního seriálu moc.Když si vzpomenu třeba na Foster´s home for imaginary friends, tam se v nějakých epizodách furt tlemím jak debil. Jinak s tím seriálem mám jeden problém - vadí mi, když máte seriál o nějakém divném městečku, kde se dějí divné věci (Twin Peaks, haha), jenže komedie převládá nad mystikou, připadá mi to jako nevyužitý potenciál, ale to bych chtěl od seriálu pro děti moc. Jo a znělka je super, z těch záběrů stromů a rozcestníku jsem úplně hotový. Pilot má ode mě 3*, pokračovat budu, třeba si nakonec k tomu seriálu cestu najdu. A pokud ne, mám Wandera. ()