Naháňanie ľadu

(festivalový názov)
  • Česko Hon za ledem (viac)

S fotografem Jamesem Balogem vyrazíte napříč arktickou oblastí, kde během několika let pomocí časosběrných fotografií zachytil měnící se ledovce. (oficiálny text distribútora)

Dont

Že se ledy „pohnou“ bylo zřejmé a těžko to může někoho překvapit. Více než předmět zkoumání, tj. nežádoucí pohyb ledovců, je pozoruhodný a znepokojující fakt, že si toho nikdo nevšímá, resp. všímat nechce a skoro všichni raději zavírají oči, než by to řešili. Záběry moc pěkné, pointa alarmující, ale mohlo to mít větší švih, z dramaturgického hlediska tam jisté mezery jsou, proto jen za čtyři. ()

Arsenal83

Dokument , ktorý už pred skoro 10 rokmi poukazoval na klimatické zmeny a nepotreboval k tomu ani šialenú Grétku. Poukazuje správne, pridáva dôkazy, ale je to celé taký projekt pre zelených. Klimatické zmeny totiž už nikto nepopiera. Oni sa totiž diali aj v minulosti a budú sa diať stále, dokonca aj bez činnosti človeka. Apropo činnosť človeka. Môžeme mi vyhubiť aj celý dobytok v Európe kvôli tým plynom, čo prdia, keď bude zvyšok sveta ako USA, Rusko, Čína či celá Afrika mať všetko na háku, tak nám je celý ten ekofašizmus úplne zbytočný. ()

S.Quentin QUALE

Tak jestli tohle někomu nestačí jako důkaz globálního oteplování a tání ledovců, pak si jako lidstvo (člověk) zasloužíme pochcípat jako tupá ošatka blbců. Dokument vypráví o vědeckém exploračním týmu, který objíždí ledovce v Grónsku a na Islandu, kde instaluje dlouhodobě naprogramované kamery a foťáky. V této části se nezainteresovaný člověk užasne nad krásou a monumentálností ledu, no v závěru si asi dovedete představit, jaké (mírně řečeno) znepokojující obrazové výsledky budou prezentovány veřejnosti po !!!třech letech!!! snímání. Krom děsivých rozdílostních fotek dokument obsahuje také záběry odlomení ledové plochy o velikosti Manhattanu apod. Stojí to za to, třeba se při nejmenším zamyslíte sami nad sebou. Doporučuju. ()

Marze

Dokument neoplývá obrazovou krásou, má však své poselství. "V příštích letech přijdeme o polovinu či dvě třetiny živočichů a rostlin. Budou se dusit globálním oteplováním. V USA se stupňují lesní požáry. V Číně už opylují rostliny ručně. Ještě za života vaší dcery se hladina moří zvýší o metr, možná metr a půl. 150 milionů lidí se bude muset přesunout jinam". ()

JASON_X

Pravdu a nic než pravdu: Nějaké globální oteplování je mi šumák, ať už je způsobeno člověkem, nebo matičkou Gaiou. Protože sub specie aeternitatis je tenhle přírodní jev jenom prkotinka, minuta v životě Země, vteřina v životě Vesmíru, naše planeta si s ním jistě poradí a její biosféra se mu hravě přizpůsobí, ať už s námi a nebo bez nás. A navíc nevidím nic tak hrozného na tom, že Grónsko bude zase Zelenou zemí, kterou bylo někdy před tisícem let pro Leifa Erikssona a jeho hordu Vikingů. Jen nevím, proč se v dokumentu musí pořád zviditelňovat nějaký kašpar Balog a exhibovat se svými křupajícími koleny, když jinačí borec v Meru lezl po himálajské stěně v 6000 metrech s mozkovou mrtvicí a bez keců (ehm, on vlastně v tu chvíli nemohl moc mluvit...). Ale za ty kouzelné až mystické záběry z tající Arktidy filmovému štábu mnohokrát děkuju. ()

• Dokument obsahuje scénu odlomení kusu ledovce Jakobshavn Glacier v Grónsku, která trvala 75 minut, což je nejdelší a zároveň největší případ lámání ledovce, odborně telení ledovce, který byl kdy zachycen na kameru. Z ledovce se odlomila masa o objemu asi 7,4 kubických kilometrů, přičemž bortící se kusy ledu dosahovaly výšky 90 až 120 metrů. (maseer2)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)