Když skupina gangsterů zjistí, že jejich dosavadní profesionální snažení už nenese kýžené výsledky, rozhodne se lehce pozměnit pole svého zájmu a přeorientuje se na únosy. Plán na rychlé zbohatnutí se sice v případě populárního zpěváka osvědčí, ale u politiků v Jižní Americe už vše podle původních představ nevychází. Únosů přibývá, situace se komplikuje a zločinní hradinové to nebudou mít vůbec snadné.... (oficiálny text distribútora)

Kimon

Očekával jsem od filmu s Lino Venturou víc. Zklamaný a rozladěný. Od hodnocení 2 hvězdy jsem se odklonil ke 3 jen proto, že mám Venturu rád. Film má podle mého slabý dějový spád, málo "akčnosti" u Ventury vcelku běžné a dialogy jsou taky místy, jako by je psal nějaký duševně chorý člověk. A nebo to snad byl pouze špatný překlad titulků?! Francouzsky neumím, bohužel. ()

Faidra

Francouzský humor, latinskoamerické tempo, lelouchovské snílkovství, politické žďuchance, herecká třída a veverky v ekrazitově výbušné směsi. Nikdy jsem nepobrala, proč lidé ve výčtu slov označujících věci, které považují za sexy, tak velkoryse opomíjejí "dobrodružství" a nahrazují ho pojmy "BMW," "stříbrná liška," "diamanty" a "Bahamy," leč na tuhle bolest je tu pro nás staromilce velice příjemná náplast. Na cestě za nalezením nečekaných souvislostí mezi marxismem a bratry Marxovými se sice nalézá pár zakopnutí a zvolnění, ale jinak se trysku meze nekladou. Vlády, tajné služby a odbojáři celého světa, dělat si z vaší snahy předmět sázek byla pro normální lidi vždycky sranda, Lino Venturo, pokud se dostanu na stejné místo jako vy, budu vás nutit, abyste mi přehrával všechny své role pořád dokola, Johnny, dodatečně se omlouvám za to, že jsem tě přes všechny tvoje filmy a písničky brala jako "toho sraba, co se ve Zvířeti nechal zastupovat Belmondem," protože i když jsi i tady hrál sám sebe, zachoval ses jako grand, čímž nemyslím to výkupné, ale to, že i díky tobě aventure c'est l'aventure et l'aventure est la terre promise. ()

CheGuevara

To jsou mi ale vypečení rabiáti. Partička vypočítavých zlodějíčků se nechá zlákat mamonem politického zločinu. Film bohužel postrádá jakoukoliv hlavní dějovou linku, a v konečném dojmu působí značně epizodně. Naštěstí tyto drobné nedostatky mi vynahradil šarm a břink titulních hrdinů. Originálními zápletkami se vine rozpustilá politická satira, která mě obzvlášť uzemnila ve scéně, kde začínající únosci hledají vhodné kandidáty a potenciální klienty. Avšak ve chvíli, kdy se ze sympatických hrdinů stávají bezskrupulózní zloduši, začínám mít s filmem výrazný problém. Ti, co by v libovolném filmu byli za zákeřné záporáky neřkuli teroristy (!), jsou zde za fajn strejčky. Nu, ale tuto skutečnost připisuji na vrub nekorektní nadsázce. ()

Šakal

Není nad to, když se vám při natáčení sejde partička podobně naladěných lidí. To potom režisérovi stačí pouhé „akce“ a o zbytek se postará střihač. Nutno podotknout, že v tomto případě měl hodně nevděčnou roli. Improvizace zdejší herecké sestavy, skutečně neznala (geografických) hranic. Ne vše se povedlo ke spokojenosti, to však patří mezi rizika improvizace. Důležitá je bezprostřednost, správné načasování a rázný prvotní krok. Tak jako v případě zdejšího zaručeného plážového rychlokursu na balení holek. Stačí potřebná odvaha, rázný prvotní krok resp. správná kroková variace se zapojením celého těla a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Jen je potřeba takové maličkosti. Dávat si dobrý pozor na revolucionáře, prahnoucího po zasloužené odvetě. Nebo mít po ruce tuhle sympaticky výřečnou partičku, která se z každé situace vykecá a obrátí ji ku prospěchu svému. Závěrem už pouze jedna rada. Mít neustále sbaleno popř. ani nevybalovat. Tušíte správně. Na jednom místě, se s nima, moc neohřejete. L´Aventure, c'est l'aventure, je správně ztřeštěná dobrodružná komedie, s potřebnými ingrediencemi jakými jsou snílkovství, rebélie, navíc s jasně čitelným politicko-satirickým kontextem a větším než malým množstvím absurdna. Převládá však jedno. Všudypřítomná touha po dobrodružství, neboť není nic horšího než nuda. Ptáte se, co že je to dobrodružství? Dovolím si vypůjčit slova textu zdejší písně. „Dobrodružství je dobrodružství. Někde na vás čeká, nikdy není pozdě. Podobá se lásce a stále ho nosíte v sobě. Je sluncem v temnotě a přítelem uprostřed noci. Je báječné. Je fantastické. Erotické. Politické. Může být dobrem i zlem. Znamená odvahu, vydírání, zradu, divokost. Dobrodružství je stále tady a čeká na vás... „ Tak na co ještě čekáte?! 70% ()

Pohrobek

Povedená bláznivá dobrodružná komedie s přídechem politické satiry. Banda gangsterů se dala na politiku a unáší velvyslance i marxistické povstalce, jak se dá. 120 minut plných absurdních i vyloženě komických scén - příklad: pět kumpánů unseslo hledaného vůdce guerilly. Byl prodán svým stoupencům, vládě i americké tajné službě. Ti se pro něj nyní jedou. Naši hrdinové to sledují a sázejí se, kdo bude úspěšnější. Mezinárodní skvostné herecké obsazení - Lino Ventura, Jacques Brel, Charles Gérard, Aldo Maccione a režie i scénář upomínající na Allena nebo Tatiho. Paráda. ()

• Během natáčení vzniklo mezi Linem Venturou a Jacquesem Brelem přátelství, které přetrvalo až do Brelovy smrti v roce 1978, která Venturu velmi těžce zasáhla. (vesper001)
  • Při natáčení se Jacques Brel seznámil s mladou herečkou Maddly Bamy, která ve filmu hrála epizodní roli. Jejich vztah vydržel až do Brelovy smrti v roce 1978. (vesper001)