Naľavo od výťahu

• Česko Nalevo od výtahu (viac)

Yann Ducoudray (Pierre Richard) sa radšej prezentuje ako maliar, než aby mal preukazovať svoju mužnosť. Napriek tomu už mesiace túžobne sníva o tom, ako sa na jeho prácu príde pozrieť okúzľujúca, ale vydatá Florence. Zdá sa, že dnes bude práve tá chvíľa, keď sa tak stane, lenže to by sa nesmela Yannova mladá a zvodná susedka Eva vymknúť. Samozrejme polonahá hľadá pomoc najskôr u najbližšieho suseda, ktorým je Yann, o pomoc. Ten v očakávaní Florence najskôr odmieta, ale pomôcť človeku v núdzi je predsa dobrý skutok. Veci sa však začínajú komplikovať. Florence má žiarlivého muža, Eva zasa mladého a dravého Borisa. Tu by nemala chýbať ani polícia... (STV)

Dusty56

Po sledování mě celou dobu napadala jen jedna myšlenka:"To je ale cvokárna." A fakt byla a vzhledem k tomu, že se snímek odehrává na tak malém prostoru, tak to ani jinak asi nešlo. Pro mě je důležitý jeden fakt - že jsem se bavil. Ano, je to opravdu blbost, ale opravdu mě to bavilo a říkal jsem si, co vymyslí dál. Moje výtka patří části, kdy žárlivý soused začal brečet a chtěl po ní, aby ho zastřelila, to už bylo moc. Také to s těmi policajty, jak se to furt opakovalo, tak už to ke konci nebylo tak vtipný. Ale jinak jsem spokojený. Pierre Richard sice občas trochu přehrával, ale tam to ani jinak nešlo. Na Emanuelle Beart byla radost se dívat (a to nejen kvůli skvělému hereckému výkonu). Richard Bohringer možná nejslabší z celého tria, nadruhou stranu, tu postavu mu fakt musíte věřit. Prostě skvělý film, pokud chcete trošku vypnout o dlouhých večerech. ()

Ondrish

Po neodolateľnej úvodnej pesničke, ktorá bola mimochodom na francúzsky film nezvykle naspievaná po anglicky, som sa naladil na plný počet bodov, s tým že budem postupne uberať. Počas celého filmu som na to nenašiel dôvod. Nalevo od výtahu je klasická konverzačka typu everything-goes-wrong, aby sa to v závere všetko pekne poskladalo. Film je prepletený sympatickými postavami (s výnimkou psychopata Borisa) v sympatických interiéroch a Florance Arnoldová (Fanny Cottencon) má neskutočné krásny úsmev, kvôli ktorému by som skočil aj medzi krokodílov. Tento film vo mne zanechal veľmi príjemnú a pestrofarebnú pamäťovú stopu – ako zložená Rubikova kocka. Vrelo odporúčam. ()

bernau84

je už trošičku starší takže už nepředvádí takové akrobatické výkony jako kdysi ale pořád je to klasik. mám pocit že je to Pierrův poslední dobrý film. A Richard Bohringer je úžasný a jeho roli mu vážně věřím... mimochodem vypadá jako matka mého kamaráda...:-)) ()

Ratchet007

Podle mě jedna z nejlepších francouzských komedií od Pierra Richarda. Ze začátku sice nic moc, ale jakmile se rozjel výtah, tak jsem se válel na zemi. ()

Jirkacek

Francouzské komedie z dvacátého století podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Mám je už od malička velmi rád a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, přičemž jednou z jejich nejvýraznějších postav tehdy byl Pierre Richard. Po právu jsem si jej zařadil mezi oblíbené herce a na každý jeho film jsem se velice těšil. Po jeho bláznivých filmech ze sedmdesátých a začátku osmdesátých let přišel rok 1988, v němž natočil neméně bláznivou situační komedii o délce 83 minut s názvem Nalevo od výtahu. V něm ztvárnil malíře obrazů, tichého, klidného, plachého a spořádaného muže, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Jejich setkání však narušila celá série neuvěřitelných situací se spoustou zvratů, které způsobil malířův žárlivý a násilnický soused Richard Bohringer, žijící ve vedlejším bytě s mladou milenkou, kterou si střihla dokonalou postavou obdařená Emmanuelle Béart. V důsledku bláznivého scénáře jsme se zasmáli u mnoha šílených situací, z nichž byl vyjmul scénu, kdy Florence sjela výtahem dolů a při vystupování zvedala kalhotky Emmanuelle Béart, které se jí namotaly na botu, přičemž ji sledoval jakýsi obyvatel domu. Scénárista se dokonale vyřádil při scéně se dvěma policisty, kteří přijeli vyšetřovat do malířova bytu náhodnou střelbu s pistole, kterou si Pierre Richard spletl se stejně vypadajícím zapalovačem. To bylo věru vysvětlování ! A ty zabouchnuté dveře, ty způsobily tolik problémů ! A tak bych mohl pokračovat ve výčtu komických situací dál a dál. Musím vyzvednout dokonalé herecké výkony všech zúčastněných, přičemž jich ale moc nebylo. Jen málokdy se povede natočit tak skvělý film s takovým malým počtem herců. Dál zde totiž významnější role hrála už jen uklízečka Marilda (Martine Maximin), malířův přítel Jean-Yves (Jean-Michel Dupuis), zvědavý manžel André Arnaud (Pierre Vernier), a zmatení policisté (Eric Blanc a Michel Creton). Navíc se celý film točil skoro pořád jen na jednom místě, to jest v bytě sympatického výtvarníka, což znásobuje umění celého týmu filmařů. Napsat tolik dialogů, to je práce hodná obdivu. Suma sumárum, snímek Nalevo od výtahu ode mne po zásluze získal tři levé hvězdičky ***. ()

Drslw

Musím povedať, že som čakal oveľa viac. Niečo ako Blbec na večeru. Ale na druhej strane, nie je to ani vyslovené sklamanie. ()

Sejkorka

Jeden z nejslabších filmu s Pierrem Richardem. Slátanina bez koncepce, nic humorného v tom člověk nenajde. Emmanuelle Beart je sice krásná, ale to nestačí, ani na její roli. 1* s odřenýma ušima. ()

pupidup

Mnoho let jsem si myslela, ze pro tento film dozraju... a ono ne. Ztrestena nablbla radoby komedie, teatralni a pro me fakt doslova blba. ()