Keď Yuuta Togashi navštevoval základnú školu, trpel nákazou menom chuunibyou, ktorá chorým dávala nadprirodzené schopnosti. Alebo snáď nie? Yuuta túto chorobu úspešne prekonal a celú temnú minulosť hodil za seba. Nevedel sa dočkať novej budúcnosti na strednej škole. To všetko sa zmení, keď Yuuta uzavrie zmluvu s nakazenou Rikki Takanashi. Táto zmluva naruší jeho zúfalo obyčajný život. (Carol Pifková)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

Čúnibjó demo koi ga šitai! (2012)

První část anime celkem v některých situacích pobaví, kdežto druhá část se zaměřuje už spíše na něco hlubšího ve smyslu lásky, složité pozadí hlavní hrdinky a obecně téma iluzí, které trochu šahá do životní filosofie (že je má každý v trochu jiné podobě). Největším mínusem bych ale viděl onu trapnost daného syndromu, kdy ještě především v japonském podání to působí v horších rovinách (je to vidět v těch smyšlených bojových scénách s typicky japonským kýčovitým provedením, bez kterých by se člověk naprosto obešel). Tím pádem trochu odpovídám i na úroveň animace, ale když pomine tenhle úsek, tak je celkem slušná. Po hudební stránce slabší průměr. ()

Ren (2014) (S02)

V tomhle pokračovat a vydržet do konce druhé série je určitou mírou sebemrskačství. Oproti první sérii se toho moc nezměnilo - zase tu mám spoustu trapných momentů, sem tam nějaký to procento humoru a místy i něco hlubšího na zamyšlení. Sice je tu krásně zpracované dilema pocitů nového přírůstku v podobě Satone, ale zase na druhou stranu je tu až přílíš frustrujících momentů, kdy autoři napínají už natolik napnutou strunu bez jakéhokoliv uvolnění. Místy - konkrétně ke konci - už je to na proražení obrazovky. Obvláště je tu vidět typický neduh japonských anime v podobě ukřivděných vedlejších charakterů, kterým není dán správný prostor a mnohdy bývají lepší než hlavní postava. Animace i hudba se drží na svém. ()