Školní Literární klub přímo volá po tom, aby se v něm vedly nekonečné diskuze na různá témata, která jsou tak často středobodem beletrizovaných příběhů. Třeba takové superschopnosti. Jaké by to bylo, kdyby je některý z členů klubu skutečně získal? Na tuhle otázku naleznou Andou Jurai a jeho čtyři spolužačky (Himeki Chifuyu, Kushikawa Hatoko, Takanashi Sayumi a Kanzaki Tomoyo) velmi brzy odpověď. A to tehdy, když se jednoho dne sejdou v klubovně a zjistí, že se v nich skutečně nadání pro nadpřirozené schopnosti projevilo. O šest měsíců později, po průběžném zkoumání a zdokonalování se v jejich použití, se však pro ně kupodivu nic nezměnilo. Žádní zlovolní nepřátelé, záchrana světa či tajná organizace. Jejich obyčejný život pokračuje tak jako dřív, jen náplň jejich klubových aktivit se trochu odchýlila od původního záměru. Čeká je teď, po půlroce tréninku, nějaké pořádné dobrodružství? Anebo zůstanou jen u všedních legrácek? A kdo vůbec stojí za tím, že se (nejen) u nich najednou projevily nadpřirozené síly? (EMIA)

Promo 3

Hromino

Kdyby si tvůrci hned na začátku ujasnili, o čem má vlastně seriál pojednávat, a načrtli si trochu pečlivěji příběhové schéma, mohl bych i přes všechny ostatní nedostatky označit Inó-Battle alespoň za jednookého krále mezi slepými harémovkami a dal mu tři hvězdy. Prvních zhruba pět dílů jde o vcelku slušnou komediální oddechovku, kde skutečně hrají prim nadpřirozené schopnosti, jenže ty se šestým dílem počínaje úplně vytratí a ze seriálu se stane prachobyčejná harémovka, v níž skutečně každá z hlavních hrdinek prahne po hlavním hrdinovi. Na ony nadpřirozené schopnosti si tvůrci vzpomenou až v posledním díle, kde se je zároveň pokusí naroubovat na ony romantické peripetie, ale… úplně špatně. Tak špatně, že konec vyšumí úplně do prázdna a divák se pak nevyhne otázce, co se vlastně v průběhu seriálu podstatného událo; a zjišťuje, že vůbec nic, že je celý seriál jen steak, which looks like a bubble bum. Vícero lidí jej přirovnává k Čúnibjó demo koi ga šitai!, s čímž se dá vesměs souhlasit, ovšem u Čúnibjó se podařilo lépe skloubit fantasmagorično s romantikou a nabídnout divákům vyšší kvalitu kresby a animace (bodejť by taky ne, jde o KyoAni). Inó-Battle má oproti tomu zase o něco sympatičtější postavy, výbornou a chytlavou úvodní znělku, vyvedenější komediální stránku a v první polovině i větší nápaditost. Jen škoda, že jako celek to prostě nefunguje a žádný výraznější požitek ve mně seriál nezanechal. Tvůrci měli rozhodně na víc. ()

Lettanea

Začiatok nič moc, hrozná nuda ale štvrtá časť bola nadpriemerná a piata celkom šla (až na ten záver) potom sa to zvrhne na úbohú háremovku bez nápadu. Nechám to otvorené ale šanca že sa k tomu vrátim je dosť malá, zajtra si ani nespomeniem že som niečo pozeral. 2* ()

Jeoffrey

Nejdřív to mělo potenciál na zajímavou fantasy, parta studentů získala nadpřirozené schopnosti a já čekal jak s nimi naloží, ale nakonec se z toho vyvinulo něco jako slabší Chūnibyō demo koi ga shitai!. Chūnibyō jsem zbožňoval a přišlo mi to neskutečně milé, vtipné a zajímavé a Rikku prostě nešlo nemilovat, takže tam jsem měl jasno, ovšem tady už se taková bezmezná láska a nadšení nedostavili. Jistě jsou zde pro mě roztomilé postavy jako třeba Chifuyu a hlavní hrdina se svou "super schopností" mě umí rozesmát, ale je zde i relativně dost dílu, které ve mě skoro nic neprobudili, takže ačkoli byl pro mě seriál zajímavý, přesto jsou momenty a není jich málo, kdy mě to nebavilo a proto 5/10 ()

Harroc

Po vidění všech 12 dílů musím říci, že se tam vůbec nic nestane. Fakt nic. Žádný posun v příběhu, prostě nic. Nic nám o příběhu nevysvětlí, prostě za 12 dílů se nic důležitého nestane. Teda stanou se dohromady 2 věci. Získají schopnosti a schopnost Andoua je ještě více zbytečná. Pak tam je ještě nějaký náznak začátku skutečného příběhu, ale najednou je konec. Kdyby to o něčem bylo, dal bych asi o 1 až 2* více, protože mě osobně se to líbilo, ale takhle zahozený potenciál. ()

• Přibližně v polovině šesté minuty desátého dílu lze za postavou Kuki vidět bazén, v němž plave postava Mako ze seriálu Kill la Kill (od r. 2013), který taktéž vyrobilo studio Trigger. Další odkaz je možné spatřit ve třetím díle v čase zhruba 6:50 – vedle postavy Čifuju se nachází tenisová raketa právě ze seriálu Kill la Kill (od r. 2013). (Hromino)