Pierre Richard je synem bezcharakterního výrobce zbraní, který jde jen za svým ziskem. Když ho otec zaměstná ve své továrně, netuší, jaké hrůzné následky to pro celý podnik bude mít... (oficiálny text distribútora)

Ej Hlemýžď

Asi 2x náznak humornějších scének ušetřilo v mém hodnocení film od odpadu. Snímek se mi jeví tak slabý, že snad ani v minulém režimu nestál za zakoupení, přičemž Richardovy filmy plnily kina. Vůbec jsem si nevšiml, že by byl v tehdejší distribuci, asi ne, možná ho zakoupila jen televize,kde byl vysílán a rok českého zpracování byl 2001. Kdo film neviděl, o nic nepřišel. ()

Brejlil

Satira nebo co? Nepříliš konzistentní děj se nakonec rozpadá definitivně, ale některé scény jsou geniální. Dostalo mně, jak salutovat s tácem v ruce, odběr krve, pracovní úřad nebo policejní stanice. Ke konci bohužel převažoval spíše satirický (nebo rádobysatirický) tón a film se odebral do kytek. Škoda. ()

Frajer42 odpad!

Naprosto trapné a debilní. S Pierre Richardem jsem nejspíš skončil. Snažit se vytvořit humor tím, že budeme ve slovech prohazovat počáteční písmena? No, to snad ne. Já to tedy viděl až dabované. V orginálu to bylo možná menší zlo. I přes krátkou stopáž jsem to málem vzdal. Příšerné. Jediná koukatelná pasáž je práce chlapců v továrně, kde podlézají šéfovi a vylepšují pracovní morálku a nasazení. Celkově musím dát odpad! ()

bloom

Film sice trpí chabým dějem, ale má spoustu vtipných situací a povedené gagy, čili podobná situace jako u filmu Život plný malérů. Tentokrát však tvůrci sáhli více po satirické lince. Jeden z mála Richardových filmů, kde hudbu nesložil Vladimir Cosma. Zato tu je parta mladíků jednoznačně odkazující na Les Charlots (ti se objevili v závěrečném cameu) a jejím členem je i právě bývalý "bažant" Luis Rego. ()

kingik

Nejhorší film s kudrnáčem Pierrem Richardem, jaký jsem kdy viděl. On sám si k němu napsal scénář, zrežíroval si ho, zahrál si hlavní roli a jeho výkon je slaboučký. Zastínil ho zesnulý Bernard Blier v roli jeho otce. Dlouho jsem Richarda neviděl tak trapnit v absolutně nesouvislém ději bez jediného kloudného vtipu. Celý film jsem neviděl o co jde. Jestli to byla komedie nebo satira, to fakt nevím, protože nebylo možné to rozpoznat. Podle mě to nebylo nic, než slabomyslné křepčení v epizodách bez ladu a skladu. V jedné scéně se Richard dokonce pokouší napodobit grimasy Louis de Funése. Když se ve filmu jakože objevil vtip, tak se zdlouhavě do oblbnutí opakoval, ale opět bezvýsledně. Jak už jsem psal, horší film Richard ve své filmografii nemá. Pobaví snad jedině vtipně zvolený název pro tento prachšpatný film. 10% ()