Pre bývalého kriminálnika Paula Maguirea (Nicolas Cage) je to ako riadne tvrdý úder päsťou do tváre i slabín – keď sa pred rokmi po zrelej úvahe rozhodol obrátiť zločinu chrbtom a viesť spolu so svojou rodinou, ktorú nadovšetko miluje, pokojný a slušný život úspešného obchodníka, ani vo sne by u nenapadlo, ako sa to jedného dňa môže príšerne zvrtnúť! A ten deň... Práve nastal. Horúčkovité pátranie po milovanej jedinej dcére Caitlin (Aubrey Peeples), ktorú ktosi uniesol priamo z rodičovského domu, totiž Paula a jeho niekdajších kumpánov a najlepších priateľov Dannyho (Michael McGrady) a Kanea (Max Ryan) nezavedie na stopu jej únoscov, ako dúfali, ale... K jej mŕtvole, ktorú bezcitný vrah pohodí v parku! Pitva úbohej tínedžerky a následné balistické testy ukážu, že strela do hlavy, ktorou ju jej kat popravil, pochádza z ruskej pištole značky Tokarev TT33. Netrvá a dlho a všetkým zainteresovaných je jasné, že sa zjavne niektorý z Paulových dávnych nepriateľov rozhodol vybaviť si stále ešte otvorené účty! Paul šalie od zúrivosti i bolesti. Vie, že vlastnej temnej minulosti neujde, no on a jeho priatelia sú rozhodnutí urobiť hoc aj nemožné, aby pomstili smrť jeho dcéry! A vinník za ňu zaplatí jediným prijateľným spôsobom – vlastným životom! (TV Markíza)

PORTER44

Thriller s obehraným příběhěm bývalý mafián který žije poctivě ale do chvíle než mu zabijou dceru se vrací k řemeslu a začne si s ruskou mafií až zápletka je trochu odlišná když zjistí že zabíjel ruský padouchy nadarmo a s dcerou to byla nehoda.Akční scény nic moc,film se celý trochu táhmul bez svyžných scén ani režisérsky žádný zázrak. ()

ynteligent

Dej je celkom predvidatelny, a neviem preco ani herecky vykon samotneho Nicolasa Cagea ma vobec neohuril .Je to v podstate jeden z tych filmov ktory clovek uvidi, neurazi, daju sa raz pozriet v nedelu popoludni ale lahko nan kazdy zabudne. Samotny pribeh je v podstate o tom, ze byvalemu zabijakovi zabiju dceru a on v sebe prebudi stareho gangstra a ide sa pomstit celemu mestu. Za jeden rok treti film s rovnakou tematikou (druhe dva: John Wick, Equalizer-ten jediny stoji za pozretie), avsak divacky zazitok a ani nic prekvapive necakajte. ()

aneta105

Tento film před jeho sledováním u mě vyvolal pochyby- Cage nehrává v wow filmech. A tak jsem se ani moc na tento film netěšila. Ale nakonec mi až tak hrozná nepřišel, herecké výkony průměrné, děj podobný Taken 3, a konec tomuu moc nepomohl, 50%. ()

dezibook odpad!

jsem si chtěl tady něco přečíst v úvodu o filmu a co to kurva je, proč je úvodu celý děj až do konce? Tak na tohle já seru a už to vidět nechci :D dík ()

Kamil.Berane

Když ten kdo spáchal zločiny vyžaduje spravedlnost. Maguire se domnívá, že prostě udělal tlustou čáru a když začne žít slušný život, že ho minulost nedostihne. Zmylil se. V jeho hlavě vznikne konstrukce něčeho, co se nikdy nestalo. Minulost ho dostihla, tak že zlikviduje své věrné, které vtáhne do své hry. Nakonec zjistí, že podlehl vlastní nenávisti, která ho semlela a zdrceny ukončí svůj život vlastní rukou. Opravdu netuším jaké ponaučení si má divák vzít. Od samého počátku až do konce nebyla postava tzv. Mstitele dcery v právu. Dávám slabé 3 hvězdy. 55 %. ()