Elitní komanda zblízka

• Česko Boj zblízka (viac)
všetky plagáty
TV spot
Dokumentárny / Reality-TV / Akčný
Česko / USA, 2012, 26 min

„Speciální operace" jsou zvláštními jednotkami armády, policie nebo zpravodajských služeb, vysoce kvalifikovanými pro specifické oblasti městských válek za použití různých speciálních zbraní a technologií. Za posledních 40 let všechny světové supervelmoci sestavily podobné skupiny pro lepší vedení boje, boj proti terorismu a pro vysoce riskantní policejní operace. Terry Schappert slouží v současné době u A týmu Speciálních jednotek armády Spojených států amerických. Je odborníkem na malé zbraně, demolice a konvenční i nekonvenční vojenské taktiky. V této napínavé sérii představí hloubkovou analýzu scénářů současných bojů zblízka a odhalí, jak moderní armáda, policie a soukromé organizace - a občas dokonce teroristé a kriminální spolky - vedou městské války. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Zeck

Celkem zklamání. Jednak z toho, že dokument není ani tak český jak se původně tvrdilo, ale spíše se jen natáčel v ČR štábem COOLu a zadání měl od zahraničních producentů. Díky tomu můžeme vidět převlečené členy URNy do amerických uniforem s popiskem "operace Delta Force" a podobné lahůdky, při kterých slyšíme lámanou americkou angličtinu. Také nerozumím tomu, proč se tam udávají nesmyslné lokace jako "Irák", "Irsko" (přitom se evidentně jedná o louku v ČR) jenom proto, abychom viděli deset vteřin vojáka s útočnou puškou v ruce a následoval další zběsilý střih. Největší slabinou dokumentu je tedy jeho chronologie a paradoxně i obsah, kdy z 25 minut stopáže se čtvrtinu jen opakuje už jednou řečené, další čtvrtinu se ukazují naprosté zbytečnosti (viz výše) a zbytek se "informuje" divák, ale stylem, že pokud o dané tématice předem nic nevěděl, těžko to z těch dvouvteřinových animací a naprosto nepochopitelně prostříhaných ukázek, těžko pochopí. Osobně netuším čím budou chtít tvůrci zaujmout příště, u prvního dílu se jim to rozhodně nepovedlo. 55% ()

Ondrej120

Zatím mám rozporuplné pocity. Některé věci byly opravdu fajn a mě osobně vždycky fascinovalo vojenství. Ale první díl trpěl stálým opakováním jednoho a toho samého a to jak lokace které měli být v Iráku a Irsku byly jasně natáčené v ČR mě přišlo spíš úsměvné. No zatím dávám 60% a věřím že příští díl bude lepší. Při 2 dílu přišlo příjemné překvapení. Bylo to svižnější, akčnější a vlastně celkově lepší. Už se tam neprobíralo pořád dokola jedno a to samé. Oproti 1. dílu výrazně lepší. Doufám že to tak bude pokračovat. 80% ()

umbjaz odpad!

(6.9. 2012)fašismus nyní do každé rodiny... aneb všichni by jste se posraly, kdyby kolem vás lítaly vostrý! (7.9. 2012) tak jsem teda byl donucen vidět celí první díl od začátku až do konce... příjde mi to jen jako další chrabrý američan, co vám musí říct, že oni jsou ti nejlepší a jak je strašná a důležitá válka s terorismem. a pan potetovanej antropolog je vážně celkem trapnej. ()

WoWoW

Jednu věc na Elitních komandech fakt nechápu. Proč někdo těm americkým producentům nevysvětlil, že my v ČR nejsme idioti jako američani a tudíž nám stačí říkat věci jednou, maximálně 2x. To mě totiž vážně rozčiluje a je pravda, že je to takový divný poameričtělý český produkt. No jediné, co ten pořad zachraňuje jsou docela zajímavý informace, jinak by to bylo opravdu děsivý. ()

Luk Skywalker

Prostor pro zlepšení tu je, tak snad příště, název není příliš přesný, bo se jedná jen o boj na krátkou vzdálenost (ale jeden díl je o sniperech), kdežto tato problematiky je daleko rozsáhlejší a ne jen o boji na blízko. Lokace typu Irák, Irsko či dokonce USA nejsou opravdové (podle baráků bych to vypadá na ČR popř. Slovensko). URNA moc prostoru nedostala, jen je tu lektor střelby, nějaký sniper a medik. Jinak opakování záběrů a informací kvalitě nepřidá spíš naopak. Terry Schappert jako vypravěč působil dobře a jeho lámavá čeština byla zábavná. ()

• Do většiny simulovaných akcí jsou během natáčení nasazováni především členové české armády. (honzik10)