Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

hrumsrt

Jean-Paul Belmondo bude navždy pro některé minimálně tou přední tváří země galského kohouta a neodmyslitelným hereckým bardem, který bavil celý svět šířkou svého talentu.. Nebyl pro něj problém střihnout si prvotřídního akčnějšího hrdinu jako v Profesionálovi, ani komediálního šaška jako ve Zvířeti, a stejně když hrál vážné postavy nebo ne, pokaždé jste na něm viděli, jak si roli užívá a tuhle pozitivní emoci navíc přetahuje i do samotné nálady celého filmu.. Ale možná nejodvážnější film jeho herecké kariéry je a pro mě navždy i bude právě Muž z Acapulca. Příběh spisovatele Francoise akčních a špionážních románů o hrdinovi Bobu Saint-Claireovi, který za psacím strojem píše proslulé příběhem nabité romány a ve skutečnosti je to jen snílek a nudný všední chlapík, kterého nikdo po tváři nepozná.. A na podobně dvojím metru funguje celý film. Na jednu stranu představuje Jeana Belmonda v možná nejzajímavější roli své herecké kariéry, kdy se nenuceně pokouší svádět svou sousedku, ale přitom více žije svými napsanými postavami než, aby se staral sám o sebe, kdy na straně druhé je právě i tváří zfilmovaných předobrazů dobrodružství svého fiktivního hrdiny.. Právě jako Bob Saint-Claire dodává filmu svůj typický šmrnc a zábavnost spojenou s jeho hereckým přístupem a unikátním charizmatem, ale teprve až jako Francoise, představuje vrstevnatou postavu, se kterou může divák soucítit.. A co na jednu stranu humorným způsobem parodizuje Conneryho Bondovky, které navíc vyprávěcí přístup obohatil o řadu kreativních prvků včetně takového boření čtvrté stěny, tak současně vyrovnává osobní přístup nesmělého a milostně zanedbaného muže toužícího po své sousedce... Belmondo nemá vůbec žádný problém sehrát obě natolik rozdílné role a to tak, že pokaždé divák jasně cítí z jeho projevu o koho jde. Až ho nakonec napadne obě tyhle postavy postupně propojovat a jejich oddělené životy, i přestože jeden je fikční, mísit, aby pomohl jak sám sobě tak i jemu napsané postavě... Někomu ten nápad spojit obě stránky přijde geniální, já jen potvrzuji, že dává prostor Belmondovi jako herci, ale jinak jsem měl problém uvěřit i samotné romanci.. 75% ()

FrankieCZ

Kdyby tenhle film neobsahoval nic jiného, tak scény, kdy Belmondo předvádí zhovadilou parodii na superagenta a v prostřizích se mu jako autor vysmívá, řadí toto dílo mezi klasiku žánru parodie. ()

Quendi

"Já když vidím takovou včelku, jak si poletuje z květu na květ a zachovává tím kontinuitu života, jsem k smrti dojat." A já též. Muž z Acapulca má své právoplatné místo mezi nejhláškovějšími filmy. Co věta, to perla. Bob Saint- Clare válí! ()

Cortesz

Další z Belmondových geniálních komedií s prvky akce, rozhodně jedna z těch nejlepších, navíc zde paroduje sebe sama, vypouští ty nejgeniálnější hlášky, a je zde i docela hodně krve. K tomu všemu zde hraje pěkná hudba, v dámské roli kráska, no není co vytknout. Zkrátka další nezapomenutelná Belmondovka. ()

macetoma

Tento film z Belmondem mám rád. Parodovat sám sebe a tak nádherně a s takovým nadhledem a přehledem, to se jen tak nevidí. Dávám 5 hvězd, je to Belmondovská klasika. ()

Dinsberg

Jednoznačná Belmondova sebeparodie. Bob Saint-Claire jako neohrožené a neodolatelné alter ego nemotorného a v braku utopeného spisovatele Francoise Marlina. Užasné akční i slovní gagy, které zlidověly podobně jako u filmů dua Svěrák-Smoljak. ()

Mykhaluu

Takhle nějak by to mohlo vypadat, když by se moji milí čeští komediální géniové té doby Macourek - Vorlíček - Lipský - Svěrák - Smoljak narodili jako filmaři na druhé straně Železné opony!! :) ()

Bigwave

Jeden z nejlepších filmů s obsazením Belmonda. Skvělá parodie veškerých akčních hrdinů a dokonalý příklad rozmarného spisovatele. ()

offlineman

Yes! No! OK! Nádherná Bissetová, od té by se měli učit dnešní pseudocelebrity! Nejkrásnější je, s jakou chutí a přehledem si Belmondo dělá srandu sám ze sebe!!!! ()

Aiwn

Můj první film s Belmondem, který jsem kdy viděl, bylo Zvíře a Muž z Ria. Oba dva se mi velmi líbily, ale později jsem jeho ostatní filmy, vyjma Velkého šéfa, odvrhl. Pak jsem však narazil na tento zázračný snímek, který mě hned uvrhl do přesvědčení, že lepší parodii jsem ještě neviděl. Zpočátku bezchybného agenta vystřídal úplný lazar ("A co ten prst?!" "Zhnisal!" ) Co se týče herců, tak bez chyby, a to všichni. Jediným negativismem je fakt, že když se na tento film díváte opakovaně, tak vás za chvíli omrzí. Já se na něj osobně dívám třeba jednou za půl roku a líbí se mi pořád. A spolu se skvělou hudbou opravdu grandiózní Belmondo a fenomenální parodie vám přichystají zábavu na celý večer. ()

meemini

Hodí se říct zvláštní film, to za první. Nejen pro Belmonda, který skutečně – neskutečně dobře paroduje všechny super-dokonalé muže, tedy i role těch, jenž ztvárňoval valnou část svého života. Také zvláštní film jeho zpracováním a netradičním pojetím parodie. Za druhé, nejvíc se mi k němu hodí slova komedie a romantický. První netřeba vysvětlovat, to druhé je moc hezky vystupňováno. Za třetí, skvělý Belmondo. Jeho výkon jsem dokázal ocenit až s ubíhající stopáží, zato stoupal rychle, tak jako adrenalin v pažích Saint-Claira. Nakonec, nemůžu a nechci zapomenout na okouzlující Jacqueline Bisset, a ať mi nikdo netvrdí, že záběr její studentky sociologie, studující spisy u sebe v posteli, nejsou prvoplánové ;). Za zmínku stojí neopakovatelný nápad s odrazem v zrcadle v prostorách nakladatelství. 80%. ()

princesofpersia

Jedna z těch mála parodií, které jsou perfektně vymyšlené a bezchybné od začátku do konce. Belmondo je božský, Bisset neuvěřitelně krásná a celý film chytrý a vtipný zároveň. Sice se mi trochu zdálo, že posledních 10 minut už mírně pokulhává, nicméně ten dabing... nemám slov. Chvíli jsem váhala mezi 4* a 5* jenže pak jsem si vzpoměla na Belmonda v kožichu jak odpaluje granát badmintonovou pálkou a pod 5* prostě jít nemůžu :D ()

Horxus

Tohle mě zklamalo. Čekala jsem nějakou super vtipnou parodii, ale zasmála jsem se asi jen dvakrát a skoro celé mě to nebavilo. Asi nemám ten správný smysl pro humor, nebo mi jen vadili afektovaní herci a až moc přehnané parodování. Dvě hvězdy za Belmondovo tělo a jedna za občasné pousmání. ()

VlastaFlaksa

Nechápu, jak někdo může tenhle film označit za kravinu - že by pro nepochopení nadsázky a parodie? Nutno dodat, že tomuhle filmu hodně pomohl český dabing, který je prostě skvělý. Belmondo je formát, dělá idiota sám ze sebe a vůbec mu to nevadí (což ostatně potvrdil i v další skvělé komedii Zvíře). A nejlepší snad je, že tenhle humor je provedený po francouzsku a ne ve stylu amerických parodií ala Žhavé výstřely nebo Připoutejte, se prosím. Zkrátka a dobře, na tenhle film se musíte UMĚT DÍVAT, jinak ani nemá cenu se na něj koukat. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo