The LEGO Story

Krátkometrážny / Animovaný
Dánsko, 2012, 17 min

Réžia:

Kim Pagel

10. srpna 2012 oslavilo LEGO 80. výročí! Při této příležitosti vytvořila společnost LEGO Group krátký animovaný film o historii LEGO hraček. Tento film popisuje historii jedinečných LEGO hraček již od roku 1932! (oficiálny text distribútora)

manonfire

Hezký nápad, popsat vznik a vývoj nejgeniálnější hračky světa. Současným designérům bych však vzkázal(nikoliv ekonomicky doporučil), méně podléhat marketingovým trendům. Vykašlete se na portfolio kopírující filmové blockbustery, stejně tak na přehnanou samoúčelnost výsledného produktu, ze kterého pak nelze sestavit nic jiného. Lego nesmí ztrácet na své univerzálnosti. Podle mě nikdy nevznikla lepší platforma, než Lego city. Sakra, vždycky jsem chtěl letiště:) Vlastně ho chci pořád:) ()

kaylin

Vizuálně parádně zvládnutý snímek o tom, jak se vyvíjela společnost lego od jedné malé truhlářské dílny, až po obrovskou společnost, jakou je dnes. Jsou zde zaznamenány zajímavé momenty, které udávaly směr tomu, jak se bude společnost vyvíjet, ale je to podáno tak, aby to bylo zajímavé pro děti i pro dospělé. Koho LEGO baví, tak si určitě připočte ještě něco navíc. ()

CSSML

Milý, poučný, byť zromantizovaný příběh o vzniku světoznámé stavebnice, které byla v mém dětství volbou číslo jedna. Vřele doporučuji. Pokud prodávat hračky, tak jedině s manželkou pletoucí svetr jako morální podporou. Palec nahoru. – Kdybych měl dnes dětem koupit Lego, což nehrozí, jelikož mají dost kostiček po mně, volil bych pro rozvoj kreativity nějakou krabici kostiček, případně z řady Creator či City nebo lépe z bazaru. Ty filmové a jiné sety jsou nejen žánrově úpadkové, ale obsahují navíc řadu dílů vylisovaných v kuse, ze kterých se nedá nic jiného postavit. A ještě jsou předražené. Ono celé Lego není zrovna levné, ne jen u nás, když se ale zváží, že si s ním může hrát řada dětí řadu let… ()

LuiCJ

Som veľmi rád, že to vzniklo. Urobiť takýto film k 80. výročiu jednej z najúžasnejších hračiek, k LEGU je skutočne krásne. Je to veľmi pekne nadabované/narozprávané a celkove história LEGA je tu nádherne spracovaná. Odporúčam si pozrieť aj The LEGO Story: Outtake, čo ukazuje aké je LEGO "bolestivé" a ako to je v mnohých rodinách. ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Po shlédnutí Lego příběhu, ze kterého jsem byl nadmíru spokojen, jsem obejvil tento animovaný příběh historie LEGA. Krásně a dá se říct až pohádkově vylíčené problémy, strasti a samozřejmě i radosti z úspěchu v 17.minutové procházce historií LEGA. Nemám co více dodat, u lega jsem strávil dětství, krásné dětství ! ()

• Film vynikl při příležitosti 80. výročí Lega, které připadlo na 10. srpen 2012. (konvax)