Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

1990Jirik

Jeden z těch filmů , kdy mi není líto pověnovat 400 korun a vyrazit na něj přímo do kina. Abych začal z úvodu, loď krásná nápad jet osídlit planetu je set sakra dobrý , ale akdyž myslím to ALE tak opravdu "ALE". Problém tohoto snímku byl především ten , že lidi kteří šli na ALIENA ale opravdu na ALIENA vlastně pořádně Aliena neviděli. Tedy ano ve 2 10 minutových pasážích, jinak to byla nějaká směs robotů zmatené posádky ,která stihla brilantně rychle umřít. To nejhorší je , že neumřeli na onu bájnou ještěrku, ale na jaký si druh hybridu , což mě zklamalo nejvíc snad bych čekal, že film , který navazuje na nejslavnější Ságu o vesmírných potvorách z ní neudělá jen jakého si strašáka , který vlastně pokaždé umře po zásahu brokovnicí a vlastně celý film se bude točit jen kolem robota , kterému očividně windows spadl do nouzového režimu. Další co film sráží jsou výkony herců , kterým umírají manželky a manželé jak na běžícím pásu a ono hle po 5 minutách s doutníkem v hubě skrz bouřku prolétají Bagrem jakoby se nechumelilo. Přece jen v 1 čce ,když někdo zemřel lidi z toho byli mimo ve stresu zato tady se to točilo pouze kolem ,že někdo zemře a za chvilinku už vdova , či vdovec běhají s brokovnicí po lodi a stávají se z nich předátoři no1. Co bych ale ocenil a to je i důvod proč hodnotím 3* je ten , že filmaři naprosto krásně zpracovali onen svět, přece jen Zéland je úžasné místo , které jakoby nebylo ani z naší planety a tak musím vyseknout volbu lokace a nejen to ale i celkově přistání na planetě dokázalo diváka vtáhnout. Za druhé co bylo opravdu perfektní byl samotný Alien když už se teda objevil za mě rozhodně nejhezčí ze všech předchozích dílů vypadal v tomto dílu opravdu nádherně , jen škoda ,že byl tak lehce porazitelný. A konečně poslední věc moc se mi líbilo zpracovaní lodi, u kterého autoři brali v potaz předchozí díly a tak ve finále loď skutečně vypadala , že by se mohla někde pohybovat x let před prvním dílem. Nic méně neporažený kult je stejně sága prvních třech dílu a myslím si ,že po dnešním filmovém zážitku už to tak i zůstane. ()

tkald

Film na mě působil takovým prázdným dojmem, žádný wow efekt nepřišel. Příběh byl hodně předvídatelný a plný zajímavých, ale zbytečných myšlenek. Asi nikdo z diváků nečekal příběh ala Twin Peaks. Amatérská posádka na záchranu lidstva si ani nic jiného nezasloužila :-) Možná to zklamání je dáno tím, že vetřelců už bylo opravdu dost a jít jinou cestou je už celkem obtížné. Dokážu si představit film v podobě života na oné planetě "bohů" před příchodem "našich" lidí, ale to je jiná kapitola. První vetřelec nebyl ani tak o akci, ale o vytvoření atmosféry a napětí. Toto se v tomto pokračování nepovedlo. ()

Bubikus

Očekával jsem od toho víc. Samá exploze, ječící ženský, upadnutý hlavy, díry v tělech a idiocie posádky nezná mezí. Nic nového pod sluncem. Během filmu jsem se prostě neudržel a párkrát jsem se zasmál. Je to snad poprvé co se mi to stalo u tohole žánru, což pro mne vypovídá dost o kvalitě příběhu. ()

trango

Skvelé remeslo. Mizerný scenár. Úplne nelogické, nezmyselné, samovražedné konanie všetkých postáv okrem robotov. Zbytočný šialene krvavý masaker. Čakal som pokračovanie Promethea, dostal som béčkový horor v áčkovom balení. ()

Sternhoch

Alespoň mi zážitek opět vykompenzovalo jídlo v Gold Classu :o) Prometheus se mi líbil o trochu více. Občas mě velmi mrzí,že každý jde do kina kvůli propracované postavě Vetřelce,ale ve filmu si ho moc neužijete,protože je tam jen na chvilku. Žádné lekačky ani napínavé scény tam nehledejte. Efekty a grafika spíše podprůměr. Film mě neurazil a rád jsem ho viděl. ()

pietri

Byl to super film,očekával jsem víc boje,více napjetí a celkovej pořádnej nářez.Bylo to ochuzený o tolik věcí..možností bylo hodně!!!Ale celkově to je fakt skvělej film..skvěle jsem se bavil! ()

drbimbo

Nejtrapnější díl ságy - loď porušuje všechny fyzikální zákony. Chování posádky na cizí planetě si přímo koleduje aby je něco sežralo - to nebyla vycvičená posádka, ale absolventi zvláštní školy. Proč má transportní loď tolik nesmyslných chodeb a s desítkami (stovkami) pancéřovaných dveří na každých několika metrech (u jedničky jsem to bral, ale tady už je to trapný opakování), Z jakých "potravin" narost vylíhnutý vetřelec do tak velkých rozměrů? (Koneckonců to bylo taky i v jedničce, ale tam jsem to skousnul - ta byla skvělá). Jakto, že ty tisíce mrtvol po tak dlouhé době nesmrděly a nehnily? Ty nekonečně dlouhý nudný scény, který rozmělňují spád děje - např. s tou flétnou,... Těžce si mě zklamal, Ridley! ()

tXtX

Ja ti neviem. Na jednej strane som z toho nadšený.. Výprava, atmosféra, kamera atď. Ale na strane druhej znechutený a unavený celým tým Scottovým "akože príbehom", ktorý ma unavoval už v Prometheovi. Fakt by sa mal na ten lore už vysrať, lebo je to tak zamotané, že sa v tom nedá vyznať a aj tak to nikoho nezaujíma. Chcem len obyčajný, komorný horor so slizkým hajzlom, ktorý bude pípať na radare zachytávajúcom pohyb, nič viac.. Fakt ma pri pohľade na votrelca nebaví zamýšľať sa nad svorením života, to nech si nechá na iný film. Najlepšia vec na celom Covenante je však hudba Austrálčana Jeda Kurzela, ktorá v mojích očiach zachraňuje celý film.. A btw, vyliahnutie votrelca a následné "salutovanie" s Davidom beriem ako paródiu na celú sériu... Tieto pičoviny v ďalšom pokračovaní nechcem vidieť. ()

MAREK5

Jako pozitivum bych vyzdvihl, že ten příběh je povedený a robotické drama je zábavné. Kdyby posádka nebyla tak neskutečně hloupá, přidal bych ještě jednu hvězdičku. ()

dalen

Scenár je plytký ako lacný komix, plný nelogičností, absurdít, zbytočných scén a klišé. V prvom filme z roku 1979 mal votrelec mentalitu "prežiť za každú cenu", ale vo všetkých pokračovaniach sa votrelci zmenili podľa požiadaviek publika na "zabiť za každú cenu". To je podľa mňa dôvod prečo kvalita pokračovaní stále klesá. Postavy sa správajú hlúpo, bez morálky, bezhlavo sa vrhajú do akcií kde na ne číha smrť. ()

ondreej

Jsem Alien fanda od narození téměř, takže hodnotim určitě objektivně. :D . Naprosto všechno beru, obrazově, hudebně dokonalé dílo. Ovšem pokračování Promethea s plnou parádou. A to jediné, s čím ten lehký problém přeci jen mám, je scénář těchto dvou posledních filmů, ta zatím marná snaha o pocit klaustrofobie a panického strachu, kterým se vyznačují právě ty tři původní díly. Je mi jasné, ze to je v dnešní pokročilejší době věc složitá, ale věřím ze ne nemožná. To by byla ta pravá třešnička na dortu, kdyby se to ridleymu v nejspíš příštím závěrečném díle a vyvrcholení alieního univerza povedlo. S Fassbenderem a zbylími přeživšími na to potenciál určitě je. Jen ten scénář naladit na něco geniálního, ať ho napíše kdokoli 😈😈 ()

sportx

Tak to byla tragedie. Android si myslí, že je bohem. Android se mstí. Android zvítězí. Tak předvídatelný film jsem už dlouho neviděl. Jenoznačně nejhorší ze všech vetřelců a to i těch, kde vetřelci bojují s predátory. Vypadá to jakoby Ridleymu došli peníze, nebo se úplně zbláznil. Nic novýho. No nic zapomínám, že sem musel utratit za tuhle scifi břečku 140kč. Naštěstí jsem tyhle peníze nenarval do chřtánu zvratkám z nizozemska. ()

bigstorm

WTF? Je mi to ľúto Ridley !!!! Prečo zrovna ty ,otec votrelca si to musel takto posrať ! Od Promethea mi dávaš jednu facku za druhou! (bacha spojleri, buchty a omáčky) Mieša čo sa dá! Prihodíme pár stvoriteľov trocha androidov, väčšie množstvo primitívov zo zemeGULE a okoreníme to zopár xenomorfmi :) he he he A teraz vážne ! Ja som chcel a veril som že to monštrum z vesmíru je skutočne z vesmíru a nie nejaký od nudy vymyslený patogén androida ktorému sa zadreli ložiska! Mohlo to byť krásne , tajomne a desivé bohužiaľ je to len efektné a najlepší samozrejme Fassbender . Alien off.... ()

DarthArt

Je to holt taková doba... nápady dávno došly a tak se recykluje do zblbnutí to samý, jde jen o to, aby výdělek o něco překročil náklady. Takhle už odešlo několik filmových ság do prdele, nejmarkantnější příklad je totální degradace Terminátora. Star Wars je zatím naštěstí nad hranou, Vetřelec tímto dílem otevřel vrchní prkýnko od záchodu a s případným dalším, stejně "kvalitním" dílem tam spadne a spláchne za sebou. Jestliže se někomu moc nelíbil Prométheus, vězte, že Covenant je úplně totéž, akorát bez momentu překvapení, bez děje, který by nebyl stokrát zopakován, z gigerovské grafiky zbyla jen polívka z podesátý vyvařených ponožek a všechno završuje pseudofilozofie, která má snímku dát jakože opar vysoké filmové hodnoty, ale jsou to jen bohapustý kecy beze smyslu. Navíc viditelné úlitby politické korektnosti, naprosto nezvládnutý scénář, který hraje dvě hodiny s motivy, který by se v dobrým filmu smrskly tak na dvacet minut (první snad třičtvrtě hodina je jenom o tom, že vesmírem letí raketa a v ní jsou kosmonauti a robot), to je teda hodně slabý. Od Riddleyho Scotta bych takhle málo nečekal a Covenant mi strašně připomíná Epizodu III, která taky má být temná a není, taky má propojit celou ságu dohromady a dělá to hrozně hloupě a taky má asi být "magnum opus" pana režiséra, ale místo toho dává jasný signal, že jestli chce mistr točit tohle, měl by rychle odejít do důchodu. Jako odstrašující příklad by pánům od filmu mohla sloužit metalová kapela Manowar, která také nepochopila, kdy je třeba skončit a dnes je všem pro smích. A to jim to kdysi tak pěkně hrávalo.... ()

Sebik.

Veľmi pekné prekvapenie ktoré by človek podľa hodnotenia na csfd nečakal... Som rád že „znovuzrodili“ túto sériu ktorá má určite veľký potenciál.Teším sa na ďaľšie diely. 99% ()

MADJACK odpad!

ALIEN -COVENANT Rozporuplné očekávání a přiznám se i velké obavy, po zkušešnosti s filmem PROMETHEUS kdy propagace fanouška Vetřelce naladila zasvěcením do vzniku tohoto monstra, slíbovala objasnění space jockeye atd. aby ho pak samotný film zarazil do sedadla kina smrští nelogičností a absurdit byly naplněný......ba co víc překonaný. Do shlédnutí posledního ( doufám) Vetřelce jsem nevěřil, že lze natočit ještě větší slátaninu. Dvě hodiny a dvě minuty mi sebraly dva roky života a 260,-kč. ( syna musím ještě vzít na večeři a omluvit se mu - další výdaje) Je to celosvětová konspirace kdy od vlád států přes media až pozábavní průmysl si z nás někdo dělá srandu ? Možná chtěji ilumináti zjistit kolik toho ještě vydržíme a co jako civilizace ještě spolkneme a tím bude jasná míra naší manipulovatelnosti ? Nevím.....takhle jsem si ten N.W.O. teda nepředstavoval....Jeden pozitivní jev ale vidím. Je to přirozená obrana mého organismu nebo psychiky příjmout vůbec na vědomí existeni filmů Alien-covenant a Prometheus...Koho oslovil první Vetřelec, lod Noestromo, atmosféra filmu jeho nápínavost spád a mistrovství kamery a střihu by si měl před návštěvou kina vzít hrst Neurolu. Chudák pan H. R. Giger....poprvé od jeho smrtí jsem rád, že tohle nemusel vidět.....bylo by mi ho strašně líto. ()

PsenickaR

Těžko hledat něco pozitivního na tomto filmu, snad jen to, že mě lístek na film nestál ani korunu, protože jsem využil voucher na vstupenku zdarma, který jsem dostal jako omluvu za zprasenou předpremiéru Strážců galaxie. Platit jinak 2 stovky za lístek za tohle, tak bych byl dost nasraný. Covenant nemá nic, v čem by byl zajímavý, Scott se tak moc snaží najít novou Ripleyovou a zopakovat úspěch, ale nejde mu to, spíše je v tom horší, mám pocit, že je už i více senilní, protože i Prometheus byl zajímavější a lepší. Tady se dočkáme slátaniny, která se snaží propojit jiný příběh s Prometheem, ale moc to nefunguje, spousta, ale spousta věcí tu nemá vůbec žádnou logiku, že to prostě neberu. A obsazení je katastrofální, bylo mi jedno co se s postavami děje a jak dopoadnou, bylo mi jedno i zakončení v podobě "nečekané pointy " . Celý film mi vlastně bylo jedno, co se tam děje a na odhalení původu vetřelců můžu říct jen WTF?. Bylo lepší nechat jejich původ v tajemnu, než točit takovou sračku a upřímne doufám, že to bude propadák v kinech, protože Scott si další šanci nezaslouží, poslední dobou, na co sáhne, to posere a děsím se jak zprzní svojí kultovní legendu Blade Runnera. Měl by jít do důchodu a nechat vše na jiných, kteří to umí. Celkově nejhorší díl z celého světa vetřelců ( počítám i oba AvP ), ztráta času a hlaně iluzí, že se dočkáme něčeho na úrovni 2, jakou nám kdysi natočil Cameron. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)