Milovala svého muže, její odvaha neznala hranic. Francouzské drama podle skutečné události.
Lyon, březen 1943. Raymond Samuel (krycím jménem v odboji Aubrac) a jeho žena Lucie se zapojili do odboje proti nacistickým okupantům. Jenže Raymond a Jean Moulin jsou zatčeni. Lucie však svého muže tak miluje, že je ochotná ke všemu, jen aby manžela vyrvala ze spárů gestapa. Film byl natočen podle skutečného příběhu Lucie Aubracové a patří k výrazným ženským válečným dramatům. Ve filmu si zahrál a známý divadelní a filmový režisér Patrice Chéreau francouzského hrdinu odboje Jeana Moulina. Lucie Aubracová napsala knihu, kterou nazvala podle jejich hesla v odboji "Odejdou v opojení". (oficiálny text distribútora)

LiVentura

Musím uznat, že na "novou franc.vlnu" posledních dvaceti let je to až příliš povedené, snad dílem uznávaného režiséra či hlavní postavou. Daniel Auteuil opět prokazuje dobré herectví, i když ne v příliš dobré roli ustrašeného otce rodiny a podivného odbojáře, který za celý snímek vlastně ani opravdový odboj neuvidí. ()

emma53

Obdivuji ženy jako je Lucie Aubracová, která podstoupila velké riziko pro záchranu svého manžela, ale už méně obdivuji filmové zpracování, které bylo až na pár chvilek napětí přece jen trochu mdlé. Mám obavy, že kdyby tam nehrál Daniel Auteuil, tak by tohle drama podle skutečné události zapadlo zcela v zapomnění. ()

Vitex26

Poměrně konvenčně natočené válečné drama, které dosti sráží český dabing, zejména pak hlavní ženské postavy. Ale ani původní znění by mne s největší pravděpodobností nepřimělo dát více *. I přes poměrně nosné téma odboje mne totiž film zkrátka nedokázal zaujmout natolik, abych toužil po tom si jej ještě někdy pustit znovu. Lehký nadprůměr. ()

MUNRO

U Clauda Berriho vždycky trvá,než se začne něco dít a děj se začne někam posouvat.Tady jsem ale čekal zbytečně.Gestapácká razie a pak nic..Nečekaná nuda.Navíc ten tradičně humusácký CZ dabing od ČT v čele s Barborou Munzarovou a tragickým Davidem Prachařem..Taková persona,elitní francouzský herec Daniel Auteuil a Češi si z něj dělají dabingtestera..Jednou ho zmrší ten,potom zase tamten..Špatný film,tragický dabing. ()

borsalino

Kdyby film nebyl na točený podle skutečné události, byl by film dost neuvěřitelný. Každopádně Lucie Aubracová měla velkou dávku odvahy a také štěstí. Filmové zpracování však už tolik štěstí nemělo, já jsem nezaznamenal skoro žádné napětí, čekal bych, že s přiostrující situací napětí poroste a vydechnu až naskočí titulky. A to se nestalo. Škoda. ()