Mladá nádejná výtvarníčka Vendula sa zoznámi na vernisáži so svojim budúcim manželom Martinom. Spoločne založia rodinu. Martin buduje kariéru vo firme, ktorá vyvíja hračky a Vendula sa stará o rodinu. Martin je zväčša v práci, snaží sa zabezpečiť rodinu, na ktorú mu neostáva čas, naopak Vendula sa stará o deti a chod domácnosti a vôbec nemá čas pre seba. Každý robí pre rodinu maximum, ale zároveň sa cíti byť nedocenený tým druhým. Udalosti však neberú spád, keď manželia uzavrú stávku: Martin sľúbi, že sa postará o deti a domácnosť počas jedného mesiaca. Je totiž presvedčený, že to vôbec nie je ťažké. Nastane kolotoč humorných a nečakaných udalostí, ktoré dvojicu vrátia späť na začiatok ich vzťahu. Znova si začnú vážiť jeden druhého a navzájom sa rešpektovať. (TV JOJ)

Dont

Jestliže v poslední třetině mě film několika podařenými scénkami (makovice) donutil uvažovat o alespoň průměrném hodnocení, tak posledních deset minut mě zase rychle vyvedlo z omylu. Občas schází vtip a svěžest, na můj vkus jsou předimenzované dětské role a největším negativem filmu je samoúčelnost, která je do očí bijící (jednak ve falešné nahodilosti a skladbě scén, kdy mnohdy byla natočena scéna jen pro další scénu, pak ve vyumělkovanosti většiny vedlejších postav, a nebo třeba ty líbivé záběry na rybníky, hrady a opakující se pražská panoramata, když s dějem ani tématem filmu to nemělo co dělat). Pohodovka to jo, ale nic víc jsem tam neviděl a sem tam to drhlo. ()

Big Bear

Komedií o výměně rolí rodičů, kdy chlap je většinou ten co chodí domů unavenej z práce, zatímco ženská dělá to samé a pak má ještě šichtu doma včetně postarání se o unaveného manžela (vyjma těch co jsou na mateřské, ty jsou v zápřahu 24 hod.) tu už bylo mraky. Ale pořád nepřestávají nudit. Divák se totiž s osudy hrdinů snadno identifikuje ať už jde o ženskou nebo o chlapa. Osobně si myslím, že potomstvo jsem schopen obstarat dokonce i v dlouhodobějším horizontu a to i s komfortem v podobě vaření, pečení atd..., ale do mateřské bych nešel... Každý se o tom jistě jednou přesvědčil, že děti v mžiku těma malinkýma ručkama rozeberou barák na kousíčky... Martin a Venuše je film o sázce. Mohl by to být dobrý film. Některé dialogy byly vtipně sepsány a to dokonce i u dětských hrdinů. Bohužel autoři filmu neponechali vše jen inteligentnímu humoru a tak došlo i na stokrát jinde ukázanou pokaděnou plínku a štítícího se otce, trapný pád Taclíka na baletu atd... Jakoby toho nebylo dost, od poloviny film ztratí na důvěryhodnosti zavřením Hanáka do blázince (nejen že ho personál nevyhodil hned ten večer, ale oni si ho tam nechali na řadu dní!!!!). Tohle může fungovat v Arabele, nikoliv však v současné rodinné komedii. Další mínusy pak filmu přidávají herecké výkony dětských aktérů a nezbytný product placement. Moc se mi však líbila postava Martinova otce v podání Pauloviče. Měl charizma a skoro jsem měl strach, že se ,,Krasava'' s tchánem spustí! :-). Jako stareh fotr a děda byl skvělej. Krystýna je zatraceně pěkná baba a nedivím se Budařovi, že do ní tak šel ! Shrnu-li to dohromady, tahle komedie neurazí, příjemně u ní uteče čas a párktát se i zasmějet. To se o řadě dnešních českých komedií říci nedá. Za mně je to nařídkej odvar ze tří palic makovic. * * * ()

venison

Na tenhle filmeček jsem se díky traileru docela těšila, bohužel ten byl na tom to nejlepší.. Mám ráda Taclíka, ale tady ho bylo až příliš. Navíc mi je bývalá paní Lišková krajně nesympatická. Film funguje perfektně jako antikoncepce, díky. Nechci nijak znevažovat talent holčiček, ale jejich výstupy jsem jim naprosto nevěřila. Jediné, co bylo vyvedené byli lokace, i když po roce života ve Vršovicích bych chtěla vidět den (krom čistění komunikací na jaře a na podzim), kdy před místním Sokolem nestojí ani jedno auto. Úvodní písnička je líbivá, ale nesměli by jí ve filmu používat jako téměř jedinou hudbu. Ideální film pro maminky na mateřské ve všední den dopoledne, jinak si to svoje diváky jinde asi nenajde.. ()

Fr

,,JÁ, MARTIN VRÁŽIL, TVRDÍM, ŽE SE POSTARÁM O SVÉ DĚTI, PO DOBU JEDNOHO MĚSÍCE.…“ /// Rodinnej film pro dospěláky, ve kterým má mamka už po krk parchantů (i taťky), a tak se vsaděj, že taťka výměnu rolí neustojí. (furt lepší, než aby se k tomu postavila jako Romča) Taťka pak jede na plnej úvazek, parchanti zloběj, vlastně ne, chovaj se tím svým přirozeným způsobem a von je z toho … šak víte. Může to bejt i vtipný, ale přeci jen tyhle kousky má Poledňáková zmáklý líp. Přesto jsou tady věci, který pobavěj a jako vůbec největší plus vidím v sympatickým obsazení. Když už se mi zdá, že to všechno bere správnej směr, přichází syndrom vyhořelý matky, příběh se zase posouvá jinam a dojíždí do zdárnýho konce spíš setrvačností. Von tady vůbec tak nějak podivně funguje systém uvěřitelnosti. Ale co, rodinka je to sympatická a v českým filmu už bylo i hůř. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem schopná vydržet měsíc bez (svejch) třech malejch děcek. 2.) Individualitu dítěte buduju přes psí kostým. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Mrkvič

Jedno opravdu velké plus film má. Práce s dětskými herci je vysoce nadstandardní. Jsou přirození, vtipní a snad až na pár náznaků ani znak po topornosti nebo trapnosti. O dospělákách se to říct nedá. Bokovou v první řadě nemusím. Ostatní herci by byly dobrou volbou, ale ne do filmu, kde jim není dán žádný zajímavý prostor. Vtipy by film měl slušné, ale jsou totálně nevyužité. Někdo je vypálí a hned je přebije další scéna. Nebo je cítit náznak dobrého fórku, kterému ale chybí něco k dotažení. Že je téma stokrát viděné je pravda, ale i stokrát viděné může být dobře a zajímavě natočeno. To se zde nepovedlo. ()

• Při natáčení jedné scény si drobné role vyzkoušeli čtyři výherci soutěže týdeníku „TV magazín“. Jednou z nich byla i pětadvacetiletá servírka píšící do internetových novin, která využila pauzy mezi natáčením pro rozhovor s Janem Budařem. (Olík)
  • Natáčení romantické komedie probíhalo na české poměry nadstandardní počet dní, a to přibližně 40. Filmovalo se především v Praze a přilehlém okolí, konkrétně na Karlíně, Hlavním nádraží, Chodově nebo také na hranici pražského Suchdola, Roztok a Úněti v Trojanově mlýně v Tichém údolí, který sehrál významnou roli v seriálu Byli jednou dva písaři... (od r. 1972) a který se stal filmovým domoven Martinova otce (Ĺubo Paulovič). Výjimkou byl mezi pražskými lokacemi jihomoravský Mikulov. [Zdroj: Turner] (oje)