Jidu zhongfan

• Hongkong 極度重犯 (viac)

Don si právě odseděl dvanáct let ve vězení za svoje zločiny. Je shodou náhod propuštěn z vězení dříve. Kontaktuje ho kamarád a bývalý parťák Max a chce po něm ovšem jednu speciální prácičku. Zabít v Manile prezidentského kandidáta ručním raketometem z prezidentského apartmá luxusního hotelu. Don si váží svého přítele, ale chce začít žít znova, tentokrát bez zločinu. Jak obstojí v konfrontaci se svým svědomím a vytyčeným cílem? (Vavča)

Vavča

Ringo Lam v tomto snímků sází jak na svoje tradiční pojetí příběhu tak zejména na hojnost akčních sekvencí. Obsazení je silné Luis Koo jako Don, který se po dvanácti letech za zločiny pokouší začít znova. SImon Yam jako hlavní záporák, menší roli tu má i Ada Choi. Je zde k vidění konfrontace dvou bývalých nebo současných přátel, ne vždy je lehké se v cítění charakterů vyznat. Což je dobře, snímek není nějak drasticky předvídatelný a pár překvapivých momentů se zde najde. Na poměry Ringo Lama skutečně hodně explozivních scén, zapojení vojenské techiky, davy demonstrantů, masivní přestřelky, demoliční scény, honičky městem. Tohle všechno funguje výborně, jenže co se týče dramatické stránky a přesvědčivosti, Ringo umí i lépe. Přesto pořád vysoký nadpůrměr = 70%. Škoda, že zde není hodnocení od jedna do deseti, prospělo by to obecně všem filmům, protože někdy člověk zařazuje pod tři nebo čtyři hvězdy věci, které jsou absolutně neporovnatelné a je těžké se rozhodnout. Zejména mě fascinuje, jak jsem se nedávno dozvěděl, že tři hvězdy jsou pro hodně lidí průměr. Tenhle film v žádném případně není průměrný. Už jen hereckými výkony a řemeslným zpracování. Chcete vidět našlapaný akční thriller s dějem v HK a Manile? Máte možnost. ()