Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson) sú predajcovia zo starej školy, ktorí polovicu života strávili zdokonaľovaním svojich predavačských fígľov. Svoju prácu povýšili na umeleckú disciplínu, ale aj tak skončili na dlažbe. Obidvaja sú produktom svojej generácie, ktorá verila v americký sen - kto tvrdo pracuje a dodržuje pravidlá, toho úspech neminie. Realita je ale úplne odlišná. Ich kariéru potopil súčasný pretechnizovaný digitálny svet. V snahe dokázať, že nepatria do starého železa, sa im podarí takmer nemožné a získajú stáž v prestížnej  firme Google. Problém nastane, keď zistia, že tam nie sú sami. Medzi ďalšími záujemcami o pracovné miesta je kopa geniálnych univerzitných študentov a technicky nadaných géniov, ktorí sú o polovicu mladší a minimálne dvakrát tak šikovní a bystrí. Súboj o niekoľko voľných pozícií nebude jednoduchý. Billyho a Nicka čaká neľútostný súboj s elitou národa, v ktorom musia porušiť všetky pravidlá, aby na konci šialenej cesty za získaním práce snov dosiahli to, po čom celý čas túžili. Aby získali povýšenie z Noodlerov na Googlerov, teda zo stážistov na zamestnancov, Billy a Nick musia prekonať generačnú bariéru a všetkým predviesť ich skvelú zásobu nacvičených predajných trikov. Google je totiž miestom, kde sa sny stávajú skutočnosťou a kde tajomstvo úspechu nie je založené na hľadaní, ale na vyhľadávaní. (TV JOJ)

Luisis

Lehce mezi zábavou a trapností.Hroznej českej dabing, ale hvězdu navíc za motivační film, který si budou pouštět zaměstnanci firem na team buildingu - 70% ()

Yancl

Tenhle film má jeden základní problém - v podstatě se nepřiklání silněji k žádnému žánru. Chvíli je to humorná povídka, občas ulítlá a střelená komedie, někdy zase vážnější drama .. a sám jsem si jako divák nedokázal ve finále vybrat. Námět je ale dobrej .. google - 'starouši' - IT .. a dokonce z toho kouká i vážnější podtext či poselství. Ústřední dvojice Wilson a Vaughn není vůbec zlá, spíš mě někdy otravovaly podivné řeči, co jim scénáristé napsali. A pokud bych měl uzavřít výčet negací, tak bych se pozastavil nad samotnou logikou určitých momentů. Jak je možné, že se prodejci nadrtí problematiku moderních technologií přes noc a na druhý den z nich jsou odborníci ? V těchto pasážích filmu se člověk zasměje, ale ze špatného důvodu. Tudíž, "Stážisté" nabídnou lehce průměrnou podívanou s přitažlivým tématem, řadu zmatků, bez výrazně zapamatovatelné scény. [46%] ()

goni

Napad vyborny, no realizacia velka bieda. Jednoduchy dej, predvidatelne situacie a klasicky sileny americky humor, ktory je uz taky otrepany, ze sa na nom clovek malokedy zasmeje. FIlm neprinasa nic nove a clovek sa pri nom po chvili zacne poriadne nudit [85/2013] ()

Torgal

Dve hodiny dlhá reklama na google, na ktorej sú najlepšie záverečné titulky. Začiatok je priam strašný, v prvej polhodine je to vyslovene utrpenie a Vaugh s Wilsonom tu majú navyše tak raketový štýl rozprávania, že som im nestíhal rozumieť (resp. čítať titulky). Po príchode do Googlelandu sa našťastie dostaví humor (a sexy Rose Byrne v okuliaroch), hoci podobnosť so skutočnými pomermi vo firme je len čisto náhodná. Žiadna veľká sláva, ale na ten priemer sa starnúci komici ešte prebojovali. 6-/10 ()

pepa3rd

Ačkoliv mám dvojici Wilson - Vaughn opravdu rád, tohle bylo takové trochu nemastné a neslané. Nemyslím si, že by to byla chyba jen zmíněných pánů. Spíš scénář z tohoto velmi slušného námětu nedokázal vytěžit dostatečně potenciál, který v něm byl. Docela škoda. 50 % ()

redwik

Ako informatik považujem Google za TOP firmu sveta, preto som sa na Internship celkom tešil. I keď Vince Vaughn (no jeho C+ a C++ ma dostalo) nebol až taký vtipný, ako máva zvykom, pravdou je, že aj tak som sa celkom dobre pobavil. Owen Wilson klasicky hral tú jeho typickú postavu, ktorú snáď už ani nemusí hrať. K tomu sa tam na chvíľku mihnú zabávači ako Will Ferrell alebo John Goodman, a vualá, máme z toho celkom peknú komédiu. I keď neviem ako presne stáž v Google vyzerá (rozdelenie do tímov mi príde divné), niečo z toho isto pravdou bude. A páčilo sa mi, že ukázali jednoduchosť programovania: to, že sa to dokáže naučiť každý, len treba chcieť. Na komédii som sa bavil, na vtipoch som sa smial, príbeh bol celkom dobrý, celkovo hodnotím ako jemný nadpriemer. ()

Jakubik

Dvouhodinová reklama na Google. Založení Facebooku natočili jako thriller a práci v Googlu jako komedii. No jsem zvědav, s čím přijdou jablíčkáři. No zpátky k naši „googlerům“. Abosolutní průměr. Nenadchne a neurazí. Nedělní odpoledne po obědě stráveno celkem dobře… ()

fogs

Internship po dlouhé době představuje roztomilou komedii, která dokáže rozesmát (pohovor, prof. Xavier, Boba Fett, párty, "famrfrpál" jsou všechno nezapomenutelné scény). Dělá si srandu z těžké situace (nejen) mladých lidí a jejich skepse a cynizmu - a docela cíleně proti nim vhazuje do ringu jiný pohled na svět, který se nikdy nesmí vytratit! Zůstaňme veselí a pozitivní ohledně světa! :) Wilson, Vaughn, Ferrell a všichni další mají můj obdiv. Díky. PS: Možná trochu dlouhé, ale určitě si nezaslouží popsat přes patnáct řádků explicitních výrazů jen proto, že někdo nemá rád Google. Pro všechny takové nemám co jiného, než vzkázat: polibtesiprdel ;) (reakce bezprostředně po dokoukání filmu). ()

darkreider

Klasický scenár from zero to hero, kde outsider po strastiplnej ceste plnej obetavosti a iných sračiek dosiahne svoj sen a pomôže ostatným v parte, bože už z tejto vety to je bolesť. To nejprevarenejsšie z prevarených plus nejké tie ikony z impéria googlu. Inak ten film nemá nič. Najsmutnejšie je, že punc cool zábavy sa snaží držať vsuvkou z nočného baru, kde sa to len hemží veľkým poprsím, negližé a erotickým tancom. Ak to postrihajú na detskú prístupnosť, sobotné poobedie v telke je presne to miesto. Takto je to film pre velice nenáročného dospelého diváka. Ani neviem popísať aký dôraz dávam na slovo "nenáročného". ()

glumka

Pořádná hovadina, ale za mě to má 2* kvůli Famfrpálu a Xavierovi. Xaviero mě neskutečně dostal a vlastně jediná scéna, kde jsem se ze srdce zasmála. Ani Zlatoňák ho nepředčil. ()

dalziel

Sám sa divím,ale bavilo ma to.Možno to bolo tým pohárom červeného,alebo to možno bolo len tým,že od Owena a Vinca som nič iné ako prúser nečakal.V celku milé prekvapenie.Prefesor Xavier bol super,ale C++ ma odrovnalo. ()

jsemzuzu

Obdivuji je, protože zahrát tenhle scénář natolik, že byli zapálení pro každé slovo a přitom vesměs mleli totální nesmysly mimo kontext všeho - opravdu smekám klobouk dolů. Reklama na Google, Owen s Vincem, plno patosu, ironie a trapných vtípků, nejlepší scéna ve Strip clubu, ale dodívala jsem se. Na nedělní upršené odpoledne tak akorát. ()

Kingjiri

Poněkud delší reklama na Google a komediální průměr, u kterýho se občas zasmějete a sem tam se lehce nudíte - téměř dvouhodinová stopáž byla přehnaná. Plus ale dávám za pár scén, který by americkym puritánskym ratingem rozhodně neprošly (noční klub nebo camea Willa Ferrella). Na volnej večer fajn, ale jedna projekce bohatě stačí. ()

PEZ

Dvojhodinova reklama na Google. I ked samotna firma si udajne nic vo filme nezaplatila, mala vsak posledne slovo pri schvalovani jednotlivych scen. A navyse to takto naozaj v Googli nevyzera a ani nefunguje. Ale reklama to je, bodka. Naopak Internship rozhodne nie je komediou. Uchechtol som sa tak dvakrat. Velmi zlahka. Je to taky jednoliaty film, v ktorom sa furt len keca, ale moc zmyslu to nedava. Asi som bol v extremne uvolnenej nalade, pretoze som tie dve hodky nakoniec prezil bez ujmy, ale keby som to siel pozerat s aspon nejakymi ocakavaniami, tak sa asi neudrzim. Vskutku slaby film, pri ktorom su najlepsie zaverecne titulky (ich forma). Vince Vaughn by sa radsej do scenaristickych vod pustat nemal. Lebo si my prestaneme pustat jeho. ()

Hpatrik

Příjemná oddychová záležitost, která sice ničím neohromí (o což se ani nesnaží), ale pokud se naladíte na stejnou vlnu (nadhled), tak i solidně pobaví. Celé google téma je mi blízké a gekovské gagy k pokukání. ()

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (viac)