Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson) sú predajcovia zo starej školy, ktorí polovicu života strávili zdokonaľovaním svojich predavačských fígľov. Svoju prácu povýšili na umeleckú disciplínu, ale aj tak skončili na dlažbe. Obidvaja sú produktom svojej generácie, ktorá verila v americký sen - kto tvrdo pracuje a dodržuje pravidlá, toho úspech neminie. Realita je ale úplne odlišná. Ich kariéru potopil súčasný pretechnizovaný digitálny svet. V snahe dokázať, že nepatria do starého železa, sa im podarí takmer nemožné a získajú stáž v prestížnej  firme Google. Problém nastane, keď zistia, že tam nie sú sami. Medzi ďalšími záujemcami o pracovné miesta je kopa geniálnych univerzitných študentov a technicky nadaných géniov, ktorí sú o polovicu mladší a minimálne dvakrát tak šikovní a bystrí. Súboj o niekoľko voľných pozícií nebude jednoduchý. Billyho a Nicka čaká neľútostný súboj s elitou národa, v ktorom musia porušiť všetky pravidlá, aby na konci šialenej cesty za získaním práce snov dosiahli to, po čom celý čas túžili. Aby získali povýšenie z Noodlerov na Googlerov, teda zo stážistov na zamestnancov, Billy a Nick musia prekonať generačnú bariéru a všetkým predviesť ich skvelú zásobu nacvičených predajných trikov. Google je totiž miestom, kde sa sny stávajú skutočnosťou a kde tajomstvo úspechu nie je založené na hľadaní, ale na vyhľadávaní. (TV JOJ)

Mitin

Celkem fajn, vtipná komedie, trošíčku romantiky, tak akorát, aby to nebylo otravný lovestory, Owen Wilson a Vince Vaughn hrají zase sami sebe, jako ve většině jejich filmů. Na filmu mi ani tak nevadilo, že to byla "trochu" reklama na Google, ale spíš to téma "s motivací zvládneš cokoli", "týmový duch je vše co potřebuješ" atd. bylo ve filmu téměř v každý konverzaci a už to bylo trochu monotónní. 60% ()

ondrula odpad!

Nedokoukáno z důvodu snahy o uchování posledních zbytků mého duševního zdraví. Vypnul jsem to u prvího motivačního projevu. Můj komentář tedy obsahuje dojmy pouze z první třetiny filmu. Koncept komedie, v němž se dva páprdové nacpou na stáž mezi nerdy v Googlu, to by ještě šlo. Co ovšem nejde, je zoufalé herectví obou hlavních protagonistů. Owen Wilson mi byl tak nějak jedno, ale Vince Vaughn a jeho nekonečný infantilní blábolení, to přeci není komediální herectví. To vůbec není herectví. A to si ten kokot sám psal scénář! Po pár minutách filmu jsem dostal hroznou chuť dát tomu člověku přes držku. Naprosto příhodně se ve filmu mihne i Will Ferrell, o kterým si vesměs myslím to samé. O hereckých kvalitách těch kreténů z Googlu se nemá cenu ani zmiňovat. ()

bloodcountes

Super americká pohádka o luzrech, co vyhráli - kdo by tohle schéma neměl rád, žejo? Asi jsem dobře naladěná, protože se mi to mrtě líbilo, královsky jsem se bavila a nevadily mi ani ty nespočetné motivační sluníčkové projevy, které už opakováním dosáhly ve většině filmů obehranosti, patetičnosti a trapnosti, ale tady to nějak sedělo a fungovalo, nakonec i já, cynik, uznávám, že dopracovat se k úspěchu v čemkoli to opravdu jinak nejde, než se do toho prostě pustit s vírou, že to dbře dopadne. Owen a Vince jsou prostě skvělí a věřím jim všechno i s navijákem, další role taky super, hudba vynikající přestože ne moje krevní skupina. Prostě jupí, miluju Stážisty a určitě si je ještě někdy v dohledné době pustím:) "Zpevněte prdýlky a jdeme na to!" ()

Ricky_CZ

Co jsem po shlédnutí ukázek očekával, toho se mi dostalo. nenáročná, oddechová komedie se sehraným obsazením, navíc okořeněná Willem Ferrelem, který opět nezklamal. Já se v kině bavil, dokonce i nahlas smál a to jsem byl střízlivý... K páté hvězdě mi chybělo snad jen trochu více hezkých holek... BTW. byl o na konci Sergey Brin, komu řekli "díky, šéfe"? :) ()

janeke

brutálne sadistická multikulti pseudo-súčasná a akože-vtipná óda na americké bláboly od začiatku až do konca. a trčí z toho dolár na všetky strany. no fuj. ()

ac3r odpad!

Ukecaná debilovina plna totálně nudných a nesmyslných dialogů, jak tomuhle někdo může říkat komedie, to mě hlava nebere.. ()

peto580

kto vie či to je na 5*. Ale ked vidím ako sa to tu hodnotí podľa vln a podľa aspektov ktoré s filmom spoločné nič nemaju je mi blbo. Film ma potešiť a zabaviť a tento to splnil na 100%. Preháňam? And what??? páčilo sa mi to a hlavne som sa nasmial :) ()

Ajjinka

Už dlouho jsem nepsala žádný komentář, ale k tomuhle filmu si ho odpustit nemůžu. Jde totiž o největší zklamání z poslední doby. Těšila jsem se na vtipnou komedii, ale vzhledem k 119minutové stopáži to byla s opravdovými vtipy, kterým by se člověk upřímně zasmál, opravdu bída. Ještě víc mě překvapilo, že se o scénář postaral Vince Vaughn. To je vážně takový suchar? Ani Owen Wilson tenhle film nezachránil, vážně velká škoda. Ty dvě hvězdičky jsou za dvouhodinovou prohlídku Google a Dylana O'Briena. ()

Ollie235

Film, který celou dobu balancuje na hranici absolutní blbosti. Nakonec se však jakž takž drží. Vtipné to příliš není, ale to jsem od této dvojice popravdě ani nečekal, prostředí ani námět mě nikterak nezlákaly, některé z vedlejších postav byly jednoduše napřeshubu, ale přesto v tom filmu něco je. A ať už to je pohodová atmosféra či naivní moralizování, na ty 2* to nakonec stačí. ()

TeraBum

Na ten průměr to prostě nedosáhne, i přes moji lásku k Owenu Wilsonovi a Dylanu O'Brienovi. Ale musí se nechat, že film z prostředí vytěžil co se dalo, koukalo se na to taky dobře. A půlhvězda navíc za skvělou famfrpálovou scénu. ()

spiritus

po shlédnutí filmu jsem se musel sám sebe zeptat, zda je na tom Google tak špatně, že si potřebuje dělat takovouto lacinou a podbízivou reklamu. Zřejmě chtěli publikum přesvědčit o tom, že jsou nejlepší zaměstnavatel pod sluncem a není lepší volby. Jenže i podle filmu to na mě dělá opačný dojem. Chladný kariérismus, přehnaná soutěživost, podlost, intriky, to vše se v podobných korporacích děje na denním pořádku. Takže nee díky, ale do Googlu fakt ne a jsem rád, že to film vlastně nevědomky ukazuje. Co se týče filmových a komediálních kvalit, jedná se spíš o takový průměr, který neurazí nenadchne. Sem tam se člověk zasměje, pár scének je celkem povedených, ale je zde také mnoho hluchých míst a zbytečně moc kecání o ničem. Celková pointa a děj jsou v podstatě velmi primitivní a mám pocit že to vzhledem k prostředí kde se to odehrává ani lepší být nemohlo. Vince Vaughn by se měl příště rozhlédnout v jiných vodách a ne dělat servilního šaška Internetovému gigantu. Takže výsledně dávám 2* a to hlavně právě za to google řiťolezectví celého filmu... ()

Milky.

Na jednu stranu nechutná agitka a další předvídatelná bezmozková výplachovka Vince Vaughna, na druhou stranu hodně příjemná komedie, která mi nějakým způsobem byla strašně blízká a užil jsem si ji víc, než jsem chtěl. Guilty pleasure. ()

Santino7

Nápad prepojiť duo Vaughn/Wilson s mladšou generáciou a celé to vtesnať do zaujímavých priestorov firmy Google sa mi zapáčil prakticky okamžite, trailer (alebo, aby som bol presnejší, ukážka v televízii:)) to isté, čiže dá sa povedať, že do filmu samotného som vkladal aké-také nádeje. Schválne som použil slovíčko "aké-také", pretože pri takýchto snímkach predsalen človek musí byť sčasti aj realista, aby sa predišlo prípadnému sklamaniu (pri očakávaniach neprimerane vysokých už nie prípadnému ale takmer istému), a teda vopred si uvedomiť, že čakať od toho možno nanajvýš len takú jednohubku. Takú, čo človeka síce do sedačky nepriková, nenadchne, no v ideálnom prípade (ak sa všetko zadarí), môže aspoň v kruhu rodiny spríjemniť oddychový deň. Žiadne zázraky, len vcelku príjemná komédia. Zhruba takto nejako som sa nádejal, že by to mohlo dopadnúť. A dopadlo? Pri pohľade na dve hviezdičky, ktoré som tomu udelil, to vyzerá, že ani zďaleka nie, no až tak kriticky by som sa k tomu zas nestaval. Ono to je v podstate taká klasická šablónovitá komédia, akých každoročne vznikne hneď niekoľko. Kvalitatívne sa pritom moc nelíšia a celkový dojem býva v podstate zväčša rovnaký - miestami sa človek pousmeje (tu by som chcel zdôrazniť výrazný rozdiel medzi "pousmiať" a "zasmiať", prípadne "od smiechu sa došťať"), miestami vycíti tak trápny fór, že mu je tvorcov až ľúto, no a celkovo to proste tak nejak prefrčí. Nenadchne, no na druhej strane ani neunudí k smrti. V podstate taký neškodný, šedý priemer, ktorému by som čisto hypoteticky za nejakých ideálnych podmienok bol ochotný dať hviezdičky aj tri. Tentokrát však nie, "stopnem" to na takých lepších dva a pol. Vaughn s Wilsonom sú síce sympaťáci, to bez debát, ktorých účasť v takto ladených komédiách nikdy neuškodí, no čo sa týka zvyšku hereckého obsadenia, tak tí boli až príliš nevýrazní (Ferrella sa síce prehliadnuť nedá, no konkrétne v tomto prípade, ako aj v mnohých iných, som ho bral len ako také "nutné zlo", ktoré našťastie dostalo len minimum priestoru). Zišla by sa tomu aspoň jedna výrazná ženská postava, respektíve nejaký ten priestor navyše na romantickú líniu medzi Wilsonom a tuším Rose Byrne. Takto to bolo také nemastné-neslané, no a nonstop prijímať jednotvárny humor na tému štyridsiatnici verzus moderné technológie, to po istom čase zákonite muselo omrzieť, rovnako ako motivačne ladené rečičky a s nimi spojená občasná snaha preladiť na vážnejšiu nôtu. Tieto pokusy, ak to tak možno nazvať, som im vážne nezožral ani trošičku. Možno by to dopadlo o čosi lepšie taktiež v prípade, ak by výsledný produkt bol kratší o takých, dajme tomu, 15 až 25 minút (dve hodiny boli skrátka fakt priveľa), ktovie. Ak to mám celé nejako uzavrieť, za úplný prepadák to síce nepovažujem, avšak čakal som predsalen čosi viac. 2/5 ()

Mr.curry

Napadají mě dva plusy - Charles Xavier a klubová čtvrthodinka. Že to o tom není? Ah. Ono nebýt Owena Wilsona a Vince Vaughna, a Rose Byrne, i když je jí poskrovnu, řekl bych, že jsem zase naletěl na nízkorozpočtovou teen komedii o splněných snech. A v tom Googlehausu bych taky rád pracoval. ()

IvcaSammet

Skvělý film plný úžasného humoru! Bavila jsem se od začátku až do konce. Na premiéru jsem se těšila jako malé dítě a absolutně mě nezklamala. Menší mínus za "dojemné" scény a hlavně za to, že se Owen musí vždycky v každém filmu do někoho zamilovat a na konci ho políbit ... Proč to nemůže být prostě 'jen' komedie? ... Každopádně tohle mi z filmu dojem zkazit nedokáže, opravdu jsem se upřímně bavila. Herecké výkony samozřejmě taky na jedničku, jsem ráda, že Dylan dokázal, že je nejen pekelně sexy, ale taky naprosto úžasný herec s velkým talentem. Samozřejmě Owenův výkon jako vždy naprosto vynikající, i Vince byl úžasný. S filmem jsem opravdu spokojená a myslím si, že dvojice Wilson O'Brien není zas tak k zahození ... ()

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (viac)