Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

malylada

Jedna z klasik Louise de Funese, ve které exceluje. Obrovská smršť scének kolem podnikatele, který se snaží splnit plán zakázek a zároveň si udržet manželku. Momentky s asijskou delegací nebo v domě plné dělníku jsou naprosto super. Možná trošku ke konci dochází tempo, ale i tak jsem se náramně bavil po celou dobu......8/10 ()

argenson

Po boku Louise de Funèse se za léta vystřídala řada filmových manželek, z těch méně známých mě namátkou napadá Yvonne Clech, Paulette Dubost, Andréa Parisy nebo Dominique Davray, k větší slávě měla nakročeno Claude Gensac, která s ním hrála nejčastěji. A pak v závěru jeho kariéry někoho napadlo spojit ho s tehdejší největší ženskou hvězdou. Překvapivě se nekonal takový úspěch, jaký si asi tvůrci slibovali, přitom spojení Louis de Funès-Annie Girardot muselo podle mě působit dost lákavě. Pro mě je dodnes Jeden hot a druhý čehý výborná zábava s dobrými dialogy, i když některé frky jsou tak pitomě jednoduché, až to bije do očí (třeba počítání dělníků před spaním). Nicméně ve druhé půlce Annie Girardot dodržela svou tehdejší trade mark emancipované a všeho schopné ženy. ()

Marek1991

Legendárny súboj talentov v jednej rodine, ktorý vás buď chytí za srdce alebo nie. U mňa z toho vznikli asi také pocity, že to bol zapletený a divoký film, ktorý ma nebavil. ()

Hoyt

Milá francouzská komedie s typicky vzteklým Funèsem a velmi osobitou Girardot. Už jen toto spojení působilo dost lákavě. Příběh je hodně vynalézavý a obsahuje spoustu bláznivých a absurdních situací. Samozřejmě také obsahuje i slabší momenty ale už jen pro herecké výkony a dost vtipných scén se musí hodnotit nadprůměrně. ()

fannah

Perfekntí dvojka! Koho to napadlo? Girardotová a Funés... No výborný, moc jsem se bavil. Ještě teď se musím smát oleji v zimní zahradě :-D ()

Krt.Ek

Still a better love story than Twilight. (ve skutečnosti vztahy, kdy bez sebe nemohou být naprosto rozdílné povahy, považuji v mnoha ohledech za ty nejpozoruhodnější) ()

Pierre

Claude Zidi se zde opět ukázal jako mistr na bláznivé gagy. Ať ať už u  gagů s technologickými stroji, kulečníkem nebo  fotoaparáty. Rovněž se mu stejně u předchozí spolupráce s Funésem povedlo napsat pro stárnoucího Louise nepatrně plastičtější a lidstější postavu než obvykle. Pan Guillaume patří na jedné straně sice k Funésovým možná úplně nejnesympatičtějším rolím svým nesmlouvaným a bezohledným jednáním, ale na jedné straně řeší také dílema mezi kariérou a udržením manželství a je tady možné v ojedinělých okamžicih vidět i trochu vážnější Funésovo herectví. Tradičně přirozená Annie Girardotova působi vedle Funése možná trochu nezvykle, ale  byla mi skvělou partnerkou a protikladem. Komentář nyní píšu pod tíhou znovupřečtení kapitoly, kterou Funésovi Girardot věnovla ve své autobiografii a tak dojemnou poctu snad Funésovi nikdo nikde nesložil. Přesto musím necitlivě podotknout, že předchozí spolupráce Zidiho a Funése Křidýlko nebo stehýnko se povedla trochu více a  ne všechny pasáže jsou tady tak skvělé, jako třeba úvod s Japonci. Navíc bych pochopil, pokud by třeba sekvence se skleníkem, byla pro citlivé povahy trochu moc... ()

kaylin

Tady se sešla skvělá dvojice. Louis de Funès a Annie Girardot jsou skvělí manželé, přesně takoví, kteří mohou dělat podobné skopičiny. Z hlediska scenáristického je zde naprosto skvělé využití jejich filmového domu. Kropení záhonu je prostě skvělý nápad. A to jsme v podstatě pořád na začátku. Film v podstatě neustále graduje a skáče z nápadu na nápad. ()

topi

Typická francouzská ztřeštěná crazy komedie. Navíc zde řádí Lous De Funes a po jeho bohu Annie Girardotová. Absurdní situace, bláznivé nápady a jedna špičková demolice kulečníku!! :D ()

Damiel

Charisma Louise De Funése je tak obrovské, že vůbec nevadí, že scénář patří mezi průměrné. Svým typickým podáním energického nerváka, který řádí jako tornádo a bez ustání „prudí“ své podřízené, dokázal vytáhnout prakticky kterýkoliv snímek do nadprůměru. To ještě umocňuje jako vždy skvělý dabing Františka Filipovského. ()

L_O_U_S

Řada skvělých gagů (návštěva plesu, kde si Guillaume nasadí svou vlastní masku, kulečník, proměna domu v továrnu). Asi budu černá ovce, ale jako malý jsem panu Guillaumovi v jeho ničitelských snahách fandil. Ekologie, na tu já jsem nikdy nebyl. "Můj volební program se skládá ze tří bodů. Za prvé: plná zaměstnanost. Za druhé: plná zaměstnanost. Za třetí: plná zaměstnanost." (181.) ()

Colonist

Dřív jsem tento film neměl moc v lásce a řadil jsem ho k těm slabším s Louisem de Funèsem, ale s odstupem času jsem byl nucen svůj názor přehodnotit. Zřejmě jsem jen potřeboval dostatečně uzrát. Je to totiž skvělá komedie. Mezi Funèsem a Girardot to pěkně jiskří a nezapomenutelných hlášek je zde požehnaně. ()

d-fens

Veľmi vtipne, milo a prostredníctvom jednoduchej zápletky podaný základný rozpor modernej spoločnosti.... túžba žiť v harmónii s prírodou, pokojne, pohodlne, nehnať sa stále vpred, a túžbe stále niečo nové tvoriť, vymýšlať, zjednodušovať si prácu..a hlavne zarábať stále viac ;) ()