Šest ambiciózních studentů forenzních věd je na vzdáleném ostrově postaveno proti sobě, aby na této expedici mohli ukázat, kdo z nich má nejlepší předpoklady pro práci u FBI. Kapitán Veneziano a profesor Tomkins sem umístili mrtvoly, na kterých si účastníci této mise mají vyzkoušet to, co se ve školách naučili. Z mrtvol na ostrově se ovšem postupem času stávají zombie, a to co začalo jako boj o kariéru u FBI, se mění v boj o holý život. (cardinals)

Morholt

Tak jsem si myslel, že se po American Mary pustí Katharine Isabelle do něčeho solidnějšího, ale to jsem se zase jednou šeredně zmýlil. Sice zhubla a zkrásněla, ale to bylo tak všechno, co jsem si z 13 Eerie odnesl. Jedná se jen o další šílené béčko, plné neplánovaných komických momentů, kterých ovšem zase není tolik, aby jste netlačili očima časomíru. 10% ()

6thSun

Postup pro zhlédnutí: rychlé přetáčení na scény se zombie, který jsou správně hnusný, možná až děsivý. Tímto způsobem ukojíte svůj gore apetit a ještě krásně ušetříte čas, páč za deset minut budete mít hotovo. 20% ()

Litsarch

Nulové očekávání a velké překvapení! Nevím co na tomto komu vadí. Místo klišé chaty tu je ostrov, kam nejedou se bavit, ale mají expedici, což je daleko přijatelnější. A prostředí 13 Eerie je pro zombie horor parádní! Místo nudného začátku, kdy se XY minut kouká na to, jak si partička doma balí saky paky, jde film hned do akce. Od začátku panuje krásná mrtvolná atmosféra, která se s každou minutou napětí více a více zhušťuje. A z těch zmutovaných zombie jde prostě až mráz po zádech, jak mají perfektní vzhled! Nehledě na to, že díky expedici pro práci u FBI se herci, konečně nechovají jako idioti, ale naopak jednají jak bych v podobné situaci asi jednal i já a za to potlesk. Hned se na to dobře kouká! Fanoušci gore si také přijdou na své, protože Lowell Dean myslel i na ně a tak se nám naskytá pohled i na detailní lidské ústrojí a krve někdy jak z vola. Megan (Katharine Isabelle) byla ve své roli skvělá. I v extrémních situacích zachovává chladnou hlavu a nejedná zkratovitě, což jí několikrát pomohlo. To, že neumí moc mířit je věc druhá. :) Samostatnou kapitolou je také Josh který, i když to myslel i dobře, situaci 2x ukázkově posral. :D A ten konec! No, mohl jsem si přát lepší? Těžko! Tak co sakra chcete víc? Super prostředí máte, nedementní herci máte, parádní zombie máte, gore máte až do syta, akci máte víceméně celý film a k tomu vám Dean dal jako vděk skvělý konec. Je to pro někoho málo? Tak pak fakt netuším co byste ještě více chtěli. ()

Astaroth12

Tento film nemá čim prekvapiť,všetko tu už bolo a aj lepšie podane.Je to nizko rozpočtovy film a je to a vidiet ale aj tak neurazí.Hudba bola mrazivá a hodila sa do tohoto filmu,masky boli úžasné,gore tu bolo a dost v silných dávkach,ale škoda že filmu uškodili sprosto sa chovajuce postavy,aj celkový pribeh je dost opozeraný aj nelogických scén je tu nespočetne vela. ()

FFilipCZ

Horor, který vás po přečtení jeho nevšedního obsahu zaujme, ale po shlédnutí zklame. Dávám dvě hvězdy - 1* za ojedinělý nápad se studenty forenzních věd a jejich praxí s mrtvolami a 1* za povedený závěr. Ale tím to hasne. Úhel kamery a vůbec celkově natočení všech vyvražďovaček je otřesné a hrozně rušivé, divím se, že tvůrci takto nechali. Herecké výkony hlavních postav jsou taky spíše podprůměrné. Za to zombíci u mě mají pochvalu, s těmi se tvůrci pomazlili. Oceňuji, že zde je (především díky kratší stopáži) vynecháno to úděsné a nudné půlhodinové seznamování s hlavními hrdiny a jde se takřka ihned do akce. Škoda jen, že když už sehnali takové pěkné prostředí a vymysleli nevšední zápletku, že nedali více prostoru té praxi studentů na mrtvolách, bylo celkem zajímavé to sledovat. ()

iolaos

Ortodoxní zastánci italských gore klasik nemají lehký televizní život. Když se Anno Domini překlápělo do třetího tisíciletí, byli si nuceni zvyknout na boom rozličných PC korekturních technik u krvavých efektů, protože zvůle a neschopnost režisérů pohrát si s touto neodmyslitelnou součástí horrorů vedla k tomu, že " filmová krev" byla v drtivé většině zprzněna IT departmentem v produkci toho, či onoho snímku. Teď máme druhou dekádu milénia a k tomuto počítačovému neduhu se přidává další kýčovítý módní trend - pryž. Írí je za březen/duben snad třetím filmem ze žánru definovaným senilním strýčkem Romerem, ve kterým lídruje guma. Přece nemůže být takový problém nadizajnovat zombíky způsobem, že aktéry v back_stagi vyválím v blátě, oháknu jich do roztrhaných outfitů, popatlám je jahodovou červení, zkrášlím vlasy plechovkou červů a..... klapka. Ach jo. Průser gumových kombinéz v tomto sympatickém dílku mě mrzí o to víc, jelikož prvek krve v brutálních scénách je nesmírně působivý. Snaha se cení čtyřma ! ()

kaylin

„13 Eerie“ je rozhodně film, který by mohl zombie fanoušky zaujmout. Asi nevyrazí dech, a to má celkem slabé proporce – není zde dostatek gore, pro současného diváka tu nemusí být dostatečné tempo, i když zbytečná zběsilost mi přijde jen jako trendový prvek. Pro mě osobně je tohle milé překvapení, protože jsem čekal jen nějakou bezbřehou slátaninu bez nápadu. Jenže on ten nápad tu je. ()

raimi

A to mám jako držet palce bandě nesympatickejch negativních pi*usů, kteří celej film dělají jednu debilitu za druhou? A ta hlavní mařka, to bylo jako co? Na začátku ledová královna, potom se při útoku chová jako MacGyver kříženej s ženskou verzí Ramba, pak zas jako psychotická hysterka, která se schoulí do sedadla a vřeští, aby v další scéně opět přepla do Rambo módu a jako správnej badass zpomaleně odcházela v oslnivém výbuchu? Navíc se to celý bere tak strašně vážně, což v kontrastu s béčkovou tématem, výpravou a nic moc hercama vyznívá fakt otravně. ()

AlistairMir

Ani nevim proč, ale já se u tohoto filmu skoro pořád smál :-D tvůrci se snažili aby to bylo krvavé a děsivé, ale to se fakt nepovedlo. Gumová kůže, spousta kečupu a několik kilo vinných klobás tak to by bylo GORE, která opravdu neděsí, ale herci se fakt snaží a řvou jak kdyby je vraždili opravdu to se musí nechat. Postavy až na vyjímky extratupé, takže je člověku celkem fuk, kdo zařve a kdo ne, ale nějakým zvráceným způsobem mě to celkem bavilo. Možná díky těm "zombíkům" nebo co to jako bylo :-D ()

vegetol.mp

Ale no tak. Opravdu dobrým hororem může tuhle rutinu označit jen optimista. Je to zábava a herci naprosto v pohodě. Bohužel se postavy chovají jako debilové a hlavně zombíci nejsou maskérsky nic moc. Popravdě nevím co je horší. Jestli tihle zombíci, co vypadají jako navlečený v neoprénu, nebo ti, co vypadají jako cigoši z Chánova v The Dead 2. Není to vyloženě katastrofa, ale mělo to na víc. ()

Havaj8

V pohodě zombárna, průměrná skupinovka, která bohatě v dnešní době stačí pro nenáročný žánrový fanoušky. Dějově se to jevilo originálně i přestože otázky nebyly zodpovězený, ale to vzhledem k průběhu vůbec nevadilo. Zombíci, ne že by vyděsili, ale byly suprově agresivní, takže to naprosto uspokojilo... ()

honajz2

Na to, že je to evidentně nízkorozpočtové, se nejedná o špatnou věc, ale i tak to nezachraňuje ten fakt, že kromě dobrého nápadu a povedených masek a gore se jedná o naprosto průměrný zombie horor, který mě docela nudil. Kdyby mě to bavilo, tak jsem v hodnocení shovívavější, takhle ale ne. Zase ale musím pochválit povedený (a vtipný) závěr, jenže jinak je 13 Eerie film čistě pro fanoušky tohohle subžánru, ostatním moc nedá. 2* ()

Flaxik

Konečně vím, jak se mají správně konzumovat čerstvé prsty! Úplně stejně jako Hradecké tyčinky...uvidíte zajímavý detektivní příběh s forenzní tematikou, kde se sice na začátku zjišťuje, jak asi mrtvoly odešly na onen svět, ale tato otázka se pro studenty stává prudce neaktuální, když se tam objeví nové objekty, jejichž podrobné ohledání komplikuje neochota zůstat v poloze, která se od mrtvoly očekává. Docela slušná jednohubka, pro zombiefans povinnost.Film si zaslouží určitě minimálně tři ohlodané prstíky, tj. 60 %. ()

dubinak

Malá, lehkomyslná zombiárna, která mě ničím nějak neotravovala a velkou zásluhu na tom měla sestava herců, kteří byli všichni tak nějak sympatičtí, měli vcelku logické tahy a vytáhli to na slušný průměr. Zombie vzhled na nízkorozpočtový film potěšil, ale jistě už jsem viděla lepší. Jediná nevábnost byla asi v tom, jak tu už někdo podotknul, že se zombie pohybovali, jak se jim zachtělo. Rychle i pomalu. To se ale dá přehlédnout. Víc než průměr tomu ale dát opravdu nemohu, už jen krz ten faktor, že každý snímek se zombie je jeden jako druhý a záleží pouze na zpracování a výběru herců, a to jak jsem již zmínila bylo v tomto případě potěšující. ()

nemorino

Film, v ktorom nefunguje takmer nič. Úbohý námet, katastrofálna kamera a strih ani nevravím. Herecké výkony sú na zaplakanie. 20% dávam jedine za masky, aj tie boli kvôli tmavým scénam vo filme nevýrazné. NEODPORÚČAM! ()

sir-dave

Navzdory nízkému rozpočtu to mělo více než dobré efekty a zpracování. Ve svém žánru bych řekl i nadprůměr. Alespoň polovinu času se nemusí hned odehrávat ve tmě a nezmršili doslova ani ten konec. Jinak to jede ve svých kolejích, kdy se z nenadání objeví polomrtví a je jen otázkou kdo to schytá jako první. Možná byla škoda, že ve dvoučlenných skupinách byl vždy jeden machr a jeden posera. ()

cocrHeLL

Paráda totok... masky jsou tady poprávu vychvalované a po dlouhé době undergroundový snímek, kdy nestačí špendlík nebo facka, aby zombíkům uletěla palice ... hahaha ... houževnatí, silní a pořádně seschlí zombíci na mě působili velmi nepříjemně, což je fáájn ... ()